This Film Is Not Yet Rated (2006)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

This Film Is Not Yet Rated (2006)

Post by HorrorHR » 28 Jan 2007, 19:11

http://www.index.hr/xmag/clanak.aspx?id=338295

nekako se brzo počelo raditi na promjeni sustava nakon što je dokumentarac "This Film Is Not Yet Rated (2006) - http://www.imdb.com/title/tt0493459/" počeo jebati ove iz MPAA. Tako treba, power to the people, fuck MPAA ;
:wink:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 03 Feb 2007, 00:04

Pogledah sada film i iskreno nije mi baš nešto. Kreću sa time da su rejtinzi sranje, što jesu, dokazuju da su potpuno subjektivni, da ljudi nesmiju po pravilima uspoređivati recimo moja scena x je dobila NC17, a tvoja ista takva dobila R, dokazuju da je za MPAA veći problem sex nego nasilje ali...

Cijeli film se bazira na tome da iza MPAA stoji njih 15 "ocijenjivača" koji su potpuno tajne osobe. Autori filma razno raznim cakama uz privatne detektive dođu do toga tko su te osobe, nabroje im imena, slike daju, di žive bla bla. I to je to. Uopće ne kužim poantu filma, sve živo su izmješali unutra i djeluje kao da je to nekakva osobna osveta i da po svim pravima čovjek može svijetu pokazati koji su to iluminati iza ocijenjivanja (sve normalni ljudi, nikakvi marsovci). Uz to film sa ne trenutke gubi u nekim skrupulima života, pa im baš nije trebala epizoda kada privatna istražiteljica priča da je ona lezba i kako bla bla... Boring.

+ film daje neke fora činjenice za koje neznamo
- sve ostalo je boring i bespotrebno, kao da se netko išao sa ciljem zajebavati sa MPAA samo da postane poznat. Dobra ideja inicijalna, ali se tip potpuno izgubio

Ok možda je svima ovo genijalno, nisam gledao IMDB, jer se kao ruši neki poredak i od MPAA bogova radi smrtnike, ali moglo se to i puno bolje napraviti.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 03 Feb 2007, 12:01

Poanta je bila u tome što su dokazali da na procesu žalbe nisu obični ljudi već čelnici pojedinih distribucijskih lanaca za filmove tako da de facto nekoliko ljudi ima u rukama cjelokupnu filmsku industriju. Ako se njima film svidi (čitaj "neko im plati") oni mogu reći da taj film prolazi, ako im se ne svidi onda film ne dobiva manji rejting.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 15 Feb 2007, 02:32

dio iz joblo.com reviewa za film koji savršeno objašnjava problem koji sam i ja imao sa filmom
http://www.joblo.com/reviews.php?mode=j ... ds&id=1567

Code: Select all

This film reminds me of a fight where one person is beating up another person and right before the loser is about to fall down, the would-be victor decides not to fight anymore. To continue with the analogy, THIS FILM IS NOT YET RATED pulls way too many punches and therefore falls short of accomplishing what it has set out to do. 

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 15 Feb 2007, 04:44

HorrorHR wrote:THIS FILM IS NOT YET RATED pulls way too many punches and therefore falls short of accomplishing what it has set out to do.
To je amer, ne čudim se šta nije shvatio film ;) Ovo što je napisao nema smisla, ako je netko u krivu radi 500 stvari a ti prikažeš svih 500 onda ne možeš ne uspjeti u dokazivanju zašto je u krivu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 15 Feb 2007, 07:39

pa svi ti punches su zapravo whatever, ništa posebno, očekuješ da će otkriti sve i svašta sa strane i doći do nekog jebenog klina u srce, a ona kita. otkrio je imena reviewera nevažno, otkrio je da u appeals boardu su ljudi iz industrije, očekivano... došlo je na kraju da se bazira ne te ljude iz appeals boarda, a oni ma koliko utjecali na žalbu ipak nisu primarni problem, a to su dvostruki standardi pri rejtanju filmova. Meni je peak filma bio to da se redatelji nemogu pozivati na druge filmove i uspoređivati određene slične scene sa svojima da se direktno dokažu ti dvostruki standardi. taj peak se desio negdje u 40 minuti cca, tako da mi je veliko finale nekako ispalo mlako...

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 15 Feb 2007, 10:22

HorrorHR wrote:pa svi ti punches su zapravo whatever, ništa posebno, očekuješ da će otkriti sve i svašta sa strane i doći do nekog jebenog klina u srce, a ona kita. otkrio je imena reviewera nevažno, otkrio je da u appeals boardu su ljudi iz industrije, očekivano... došlo je na kraju da se bazira ne te ljude iz appeals boarda, a oni ma koliko utjecali na žalbu ipak nisu primarni problem, a to su dvostruki standardi pri rejtanju filmova. Meni je peak filma bio to da se redatelji nemogu pozivati na druge filmove i uspoređivati određene slične scene sa svojima da se direktno dokažu ti dvostruki standardi. taj peak se desio negdje u 40 minuti cca, tako da mi je veliko finale nekako ispalo mlako...
Vjerojatno si previše očekivao, ovo je dokumentarac pa ne mora nužno imati neki veliki klimaks na kraju, snimaš ga i do čega dođeš to je to, nije da imaš scenarij koji treba odraditi.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 27 Apr 2007, 09:18

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=345123

Code: Select all

JACK VALENTI, bivši predsjednik holivudske lobističke organizacije MPAA i tvorac modernog cenzorskog sustava, umro je u Washingtonu u 86. godini života od posljedica moždanog udara.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 27 Apr 2007, 09:27

:partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:
Michel puši karu.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 27 Apr 2007, 10:31

8) :lol:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 27 Apr 2007, 10:59

Da bar još i Uwe Boll dobije srčani udar. :pomast:
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 11 May 2007, 10:20

Filmmakers now might get an R rating as a thank you for smoking.

The MPAA said Thursday that its rating board will consider film depictions of smoking among the criteria for assigning movie ratings. Anti-tobacco activists have been pressing for an automatic R rating for films with smoking scenes, but MPAA chairman and CEO Dan Glickman rejected the proposal for a more nuanced approach.
Cijeli članak.

:shock: :x :roll:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 May 2007, 10:29

Je, stara vijest. :roll: Kao da john Constantineu oduzmete cigarete. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 11 May 2007, 11:32

john_constantine wrote:Je, stara vijest. :roll: Kao da john Constantineu oduzmete cigarete. :lol:
aj' mi molim te objasni kako je stara vijest ako je jučer objavljena? :?

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 May 2007, 11:35

HorrorHR wrote:
john_constantine wrote:Je, stara vijest. :roll: Kao da john Constantineu oduzmete cigarete. :lol:
aj' mi molim te objasni kako je stara vijest ako je jučer objavljena? :?
Pa čuo sam već negdje takvu vijest, nije ga se shvaćalo ozbiljno.
Michel puši karu.

Post Reply