Mad Max 4 Fury Road (2012)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by John_Ryder » 16 May 2015, 18:11

ide se u kino idući tjedan jedva čekam :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by Asfodel » 16 May 2015, 20:42

Odlicno :partyman:
Jedina iritantna stvar mi je bila ona gitara. Max figurira ajd nesto i nije toliko krizmaticna pojava, Furiosa je tu ipak bitniji lik. Nisam uopce skuzila da se cura kraj mene dizala na wc, toliko je nabijen adrenalinskom akcijom da sam jedva micala oka s platna kroz dvoje cvika :lol: ..jedino mi je zao sto sam gledala 3d (iako je bio ok materijal za to) jer sam ponosni hejter. Uglavnom, boolesno.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by john_constantine » 16 May 2015, 20:44

Ma kvragu, ne mogu dočekati, a ubija me taj loš termin u kinima...
Michel puši karu.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by Decadentor » 17 May 2015, 08:00

Znaci odo i ja u kino...
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by Asfodel » 17 May 2015, 12:09

Jedva cekam da malo zaboravim pa da opet :vempajer:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by Boby » 17 May 2015, 13:59

Kako je već Afodel napomenula, Max je što zbog karizme Mela Gibsona što zbog Charlize Theron ispao više kao usputni lik čije je mjesto mogao zauzeti bilo koji drugi "čovjek bez imena" i razlika se ne bi primjetila; no, lik Maxa ionako nije ono radi čega su očekivanja za ovaj film bila toliko visoka. Premda se naoko doima (što zbog parktičnih efekata i neprekinutih polusatnih scena čiste akcije) kao film koji ide koracima akcijskih uspješnica iz vremena originalne trilogije pa i dalje, ovo je ustvari film koji trasira jedan novi put za sve buduće akcijske spektakle kroz prikaz kakav se maksimum može izvući iz današnje tehnologije potpomognute kretivnošću, odvažnošću i dobrom voljom, te pronaći zajednički jezik između umjetničkog i eksploatacijskog. Grandioznost, groteska i ljepota čak i najbanalnijih prizora čine ovaj film ludom vožnjom za koju se na samom kraju čini kao da je tek počela. Možda ovdje leži i jedini problem jer upravo zbog frenetičnog ritma i osjećaja da sam gledao tek jedno poglavlje ili scenu mnogo većeg i dubljeg filmskog remek djela, teško mi je zamisliti da ću se Furry Roadu vraćati podjednako često kao jedinici, pa i dvojci s podjednakim žarom i osjećajem da gledam bezvremenski klasik.

4/5

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by Decadentor » 21 May 2015, 02:11

uuuuuu neznam kako da se izrazim, film je nabijan akcijom i efektima, no cjela se prica vidi u traileru a to je rokanje u voznji. Tom kao protagonist odlican, no kao max 0, uopce nisam imao osjecaj da gledam maxa nego fast and furious 19, zbog cega mi je ovo malo i uvreda za sve mad max fanove. Pozitivna strana je sto su ubacil zene kao razbijace, no i realizacija toga mi je bila malo smijesna. Jedina stvar sto film ima u jednu ruku su efekti i ipak su me razocrali cisto zbog glasina da nema CGI-a, ooo ima ga i previse...
Ukoliko na ovo ne gledate kao a maxa vec na neki random road film bit ce vam odlican te ce van 2 sata brzo proci, tj proci ce vam brzo jer je fino upakovan no isprazan.
Sve u svemu nadprosjecan akcijski film u kojemu se pitam cemu toliki hype 7/10
Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 24 May 2015, 10:55

Odličan film iako mi nije bolji od prvog Mad Maxa... (iako se po akciji ne može mjeriti sa Fury Road, nekako su mi Toecutter, Jim Goose, Johnny the Boy, Nightrider, Bubba Zanetti, pa i Cundalini su mi oduvik bili jebački likovi)
Jedan od 5 najboljih ove godine šta san gleda.
Imperator Furiosa fenomenalan lik...i drago mi je šta su žene dobile više prostora u filmu.... :prayer:

Mad Max i Imperator Furiosa jedan od najboljih akcijskih i SF parova u zadnje vrijeme.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by copycat » 25 May 2015, 20:54

super film
:kokicarenje: :kokicarenje: :kokicarenje:

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by boyko » 25 May 2015, 23:57

uffff, 2 sata čiste uživancije 8)
jedina zamjerka mi je slaba povezanost sa likom Maxa. uspoređujući sa ranijim nastavcima, tu je skoro pa i nema..
8/10

đitarista :rock: :rock:
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by Wheel Smith » 28 May 2015, 01:06

uživao sam........ to je to
:supz: :supz:

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by jeba » 29 May 2015, 06:12

Potpuno zadovoljan viđenim. Dva sata čiste akcije uz možda 5 min romantike. Negativci odlični i naravno vrlo osebujni likovi što je za svaku pohvalu. Mislim da je apsolutno riječ o jednom od boljih akcijskih sf filmova u zadnjih dosta vremena. Obzirom na viđeno, iskreno se veselim nastavcima.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by maddjuro » 03 Jun 2015, 22:19

Maloprije se vratih iz kina; i generalno sam zadovoljan filmom; iako su mi melovi mad maxovi i dalje bolji, film je bio interesantan; prepun akcije iako neki elementi su možda malo "prešašavi" bili. Likovi i negativci su bili "cewl". Neki elemenata filmova su možda mogli biti skromnije odrađeni te neke stvari malo realnije. Feminističkih elemenati koji su nekima očito jako smetali , iako relativno očiti, nisu mi upropastili film. Naravno ovaj mad max nije ni blizu karizmatičan kao Mel i često pada u drugi plan, te one flashback/PTSP scene di ima vizije svoje ,pretpostavljam mrtve, obitelji su mogle komotno biti izostavljene. Dopali su mi se elementi kojima se referencira orginalna trilogija.
Sve u svemu, dobar akcijski film savršen za ekipno gledanje , ali sumnjma da ce steći svojevrsni kultni status kao orginalna trilogija
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Mad Max 4 Fury Road (2012)

Post by HorrorHR » 09 Jun 2015, 19:54

London style

2 karte, 2 hotdoga, 4 pive, oko 600 kn :D pive su pomogle, pogotovo i one pred kino u pubu. akcija non stop, taman da mozes ici pisati 2-3 puta i vratis se i nisi nista izgubio. mad max kao sporedni glumac, ali film wet dream da sam mulac :D zabavno total, ništa više, ništa manje

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 23 Dec 2015, 09:18

Jedini film što sam ga dva puta pogledao u kinu...to mora puno reći o filmu... (a druga karta bila 12kn jer su slavili godišnjicu hehe)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply