Apocalypto

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Apocalypto

Post by HorrorHR » 12 Dec 2006, 12:18

Novi film Mela Gibsona sa 14 milijuna topao je ovaj vikend na box officeu. Makar me ne zanimaju njegova djela, moram priznati da kritike (pozitivne) sa neta daju nekakvu nadu da bi ovo moglo biti prilično zanimljivo.

Evo news item od jučer sa IMDBa


Judging from the reviews, some members of the audience for Mel Gibson's Apocalypto, which touches on the downfall of the Maya civilization, may find themselves watching the movie the way they watch a horror flick -- between the middle and ring fingers of their right hand. "Viewers who share this director's apparently limitless appetite for gore will not be disappointed, since not much else in the way of bodily torment has been left to the imagination," writes A.O. Scott in the New York Times.Nevertheless, he concludes that the movie is "all in all, a pretty good show." Similarly Lou Lumenick in the New York Post describes Apocalypto as "well-made but gratuitously violent." Steve Murray in the Atlanta Journal-Constitution suggests that it's really quite a shame that so much violence is packed into the film. "There's no denying Gibson's talent behind the camera. He knows what he's doing, and does it with tremendous skill and conviction," he writes. "But the highly accomplished filmmaking makes you wish all the more that he would focus his talent on a film that didn't combine such simplistic storytelling with such elaborate orchestrations of bodily mutilation." Stephen Hunter in the Washington Post praises it as "something entirely unexpected, a sinewy, taut poem of action." Some critics, however, are not willing to give the director even a nod of approval. Michael Sragow in the Baltimore Sun concludes that in the end, it's really "just an arthouse film for jocks." And Jack Mathews in the New York Daily News condemns it as "a movie dedicated to bloodlust."

Image

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Dec 2006, 12:39

A Gibson je kao redatelj uvijek naginjao ka krvavom i nasilnom....to je vidljivo još iz Hrabrog srca i kasnije Pasije koja je mnoge upravo zbog (pretjeranog) nasilja najviše i sablaznila.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 12 Dec 2006, 13:02

kolko sam skužio, u ovom filmu taj narod, maji ili asteci il ko god, žrtvuju ljude, ubiju 1,il2 , pa se ovaj glavni lik ustrtari i počne bježa, i sad ga cjeli film love i mžonda on kolje njih, samo neznam jel ih žrtvuju ko kaznu, ili je to neka časna smrtt za njih
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Dec 2006, 13:13

Djuro19 wrote:kolko sam skužio, u ovom filmu taj narod, maji ili asteci il ko god, žrtvuju ljude, ubiju 1,il2 , pa se ovaj glavni lik ustrtari i počne bježa, i sad ga cjeli film love i mžonda on kolje njih, samo neznam jel ih žrtvuju ko kaznu, ili je to neka časna smrtt za njih
Žrtvuju ih da bi "ugodili" Bogovima, a za njih bi to trebala biti kao što kažeš, "časna smrt", jer su oni "izabrani"....no jedan lik i ne misli tako hehe....
Iskreno...meni trailer djeluje uberdosadno, no film u cjelini možda i nije uopće loš...

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 12 Dec 2006, 14:22

Vidio sam neke scene i izgleda prilično dobro. Treba vidjet o čemu se radi sama priča.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Dec 2006, 14:23

mene baš jako interesira film. Ionako obožavam povijesne spektakle, a ovo izgleda odlično, bez američkog preseravanja i modernizma kao league of extradionary gentlemen. A i bar će mi biti bolje od sranja zvana Pasija.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 12 Dec 2006, 16:07

na apsolutno svim review stranica je film dobio dobru ocjenu .... lets give it a shoot :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 21 Dec 2006, 12:08

apocalypto se pod obavezno ide pogledat ovih dana. s obzirom koliko onako okvirno poznam kulturu Maja, bit će krvi i žrtvovanja, a Maje su bili jaaako okrutni u vezi istoga.. Naravno ne očekuje se samo gore i krf, povijesni spektakli su uvijek dobrodošli kod mene. 8)

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 21 Dec 2006, 12:30

Poznavajući Gobsona, "povijesno" u spektaklu se nebi nužno trebalo držati povijesti.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 21 Dec 2006, 13:09

Zombiemachine wrote:Poznavajući Gobsona, "povijesno" u spektaklu se nebi nužno trebalo držati povijesti.
Pa i nije se baš držao previše prema nekakvom povijesnom timelineu, ali je izgleda mučenje odradio "according to the book" ;)

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 21 Dec 2006, 21:00

evo ja idem za 1 h u kino pa vam javim kakav je :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 21 Dec 2006, 21:16

Evo pozitivne recenzija Ire sa NOSF ( http://www.nosf.net ) :

http://www.bestseler.net/2006/12/apocalypto/

Bila je na "opinion maker" projekciji filma (da se pohvalim da sam bio uz neke blogere sa njene strane pozvan na tu projekciju, ali jebiga taman sam se noć prije vratio iz ZG i to sa zdrastvenim problemima sa smajlića do :povrac: )

Čitao sam sada i u novom globusu, Apocalypto je izhvaljen dobio je max ocijenu...

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 21 Dec 2006, 22:14

HorrorHR wrote:Čitao sam sada i u novom globusu, Apocalypto je izhvaljen dobio je max ocijenu...
Ne kažem da Apocalypto nije dobar ali ovaj momak u Globusu inaće ima ukus za filmove kao patuljasti gnjurac :evil:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 21 Dec 2006, 22:31

FilmTV wrote:
HorrorHR wrote:Čitao sam sada i u novom globusu, Apocalypto je izhvaljen dobio je max ocijenu...
Ne kažem da Apocalypto nije dobar ali ovaj momak u Globusu inaće ima ukus za filmove kao patuljasti gnjurac :evil:
istina. :roll:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 22 Dec 2006, 00:22

je al svi koji po novinama tog "kalibra" (globus, nacional) dobiju 5/5 jebeno moraju biti posebni... inace imaju debilne ukuse, ali to su većina za sve filmove oko 1,2,3/5...

Post Reply