Hrvatski trash film: ''Umri marketinški 1''

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Hrvatski trash film: ''Umri marketinški 1''

Post by HorrorHR » 07 Dec 2006, 17:27

Sa "službenog" bloga filma: http://agentnula.blog.hr/

Dugo očekivana premijera i jedino prikazivanje mog kvaziuspješnog ekonomsko-sportsko-špijunskog trash spektakla "Umri marketinški 1" bit će u SUBOTU 9.12.2006. U KINU EUROPA u 23:15.

Pozivam sve blogere koji vole loš... pardon... dobar trash film (hm? oksimoron? mater ti je moron) da slobodno dođu. Ulaz je besplatan. Ako netko ima crveni tepih, može se javiti i prije subote :)

A za one koji se pitaju koja je radnja filma: Teroristi iz poznatog sinjsko-arapskog koncerna ALKA IDE došli su u Hrvatsku kako bi osnovali osiguravajuće društvo ALKA jEDAn. Njihov plan je jednostavan i ubojit poput breskve: ponudit će turbojeftina osiguranja, pokupiti novac od osiguranika, a potom cijelu Hrvatsku uništiti u terorističkom napadu. S obzirom da u ugovoru za njihova osiguranja piše kako ne isplaćuju ništa u slučaju terorističkog napada, moći će se mirno pokupiti sa svim skupljenim novcem. Ono na što ne računaju je najbolji hrvatski tajni agent - agent nula, koji će po uputama ministra obrane pokušati doznati detalje njihovog marketinškog plana i spasiti svijet još jednom, po prvi put.


Eto za one koji su u ZG, posjetite, uživajte u pravom domaćem trashu :supz:

Btw: u filmu ima dosta poznatijih faca :wink: odite na blog za više infoa i trailer 8)
Last edited by HorrorHR on 08 Jan 2007, 00:10, edited 1 time in total.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Premijera hrvatskog trash filma ''Umri marketinški 1''

Post by A$H » 07 Dec 2006, 17:57

pa baš bi mogao i otić..ide još netko...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 08 Dec 2006, 09:49

Kao što rekoh već u komentarima teksta...ja bih otišao jer sam i pozivnicu dobio, ali ne znam da li ću imati vremena, već imam neke planove. Svakako ti preporučam da odeš, zabavan je film (vidio sam grubu verziju), i vidi se da si je ekipa, odnosno jedan tip, autor filma dao truda oko svega. Iznenadili su me neki zbilja opasni stuntovi u filmu, kao npr. spuštanje niz uže niz liticu sa biciklom!!. A iznenadila me je i pojava nekih naših "poznatih faca" iz javnog života, glumaca, Tv voditelja i tako to...

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 08 Dec 2006, 22:37

Kvragu, nije Zagreb baš tako blizu.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 11 Dec 2006, 01:52

i jel bio netko ? 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

review

Post by HorrorHR » 08 Jan 2007, 00:04

http://aristonov.blog.hr/arhiva-2007-01.html#1621958288

Najlošiji trash film godine!

04.01.2007., četvrtak
JEDNOSTAVNO LOŠE trash film koji to nije

Umri Marketinški 1

Parodija pojedinog filma nije nužno svrha trash filma. Postoje, koliko sam ja upoznat s problematikom trasha, filmovi koji su naprosto trash i ne sprdaju se iz određenog filma, već iz cijelog koncepta prihvaćene, mainstream filmske umjetnosti. Jesam li u pravu? Naravno da jesam - ja sam uvijek u pravu. Eh, sad. Gledao sam prije dva dana film Umri marketinški 1 kojeg je režirao, producirao i praktički odglumio novi kolega iz gradske rubrike Jutarnjeg.

Za jedan trash film koji po defaultu treba biti loš, ovo je užasan film. Tematika filma je ekonomija i marketing, kao što se iz naslova može shvatiti. Umri marketinški 1 naslov je koji se referira na film Umri muški, pretpostavljam, no s njim nema veze, već se radi o parodiji na kombinaciju klasičnih Bond, James Bond klišeja poput auta, skijanja i lijepih djevojaka.
Iako se producent potrudio da u film ugura nekoliko zvučnih imena od kojih je jedno čak i blogersko ( ribafish ), ona mu nisu pomogla da od njega napravi trash, već je konačni produkt - smeće! A zašto je moje mišljenje takvo?

Odgovor je jednostavan i tko god pogleda Umri Marketinški 1 uvjerit će se u to. Film je zapravo mali udžbenik ekonomije gdje nam redatelj i producent, B.B.Š., popularno zvan BBC, valjda želi pokazati svoje poznavanje ekonomije pa tako tijekom cijelog filma mi učimo što je to financijski sažetak. Oko njega se vrti cijela priča jer jedna osiguravajuća kuća nije izradila isti pa smatraju kako će prevariti narod. Višnjića, Gorana Višnjića ( čekaj, zašto se Bond tako zove? Zato što Višnjić nije dobio ulogu? Bože, kako loše ) kojeg glumi redatelj BBC na zadatak poziva sam Ministar Jozo Radoš koji također glumi u ovom trash promašaju godine. Višnjić, Goran Višnjić tada prihvaća zadatak i u tili čas spašava Hrvate od prijevare osiguravajuće kuće koja je u rukama moćnog Arapa.

Nadalje, tijekom filma se pojavljuje još nekoliko divnih scena u kojima nas autor poučava ekonomiji i stvarima bez kojih ne možemo živjeti, siguran sam. I to bi zapravo bilo fora, cijeli koncept bi bio odličan da je odrađen kako treba. Bogamu, ako se idete zajebavati u tom stilu, onda se zajebavajte kako spada i isfurajte stvari do kraja. Zalud vam glomazna produkcija kad glavni glumac glumi "loše" i kad se film vrti više oko njegovog ekonomskog ega nego oko parodije koja bi trebala biti misao vodilja, nešto smješno.

Nego, danas sam pročitao divnu misao da u pakao trebaju ići oni koji u njega vjeruju. S tim u skladu: Loš film - loša recenzija.

Umrite. Ne nužno marketinški ;)

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 08 Jan 2007, 00:28

Ovo mi više ne djeluje zabavno nego zamorno, ali svejedno ću ga pogledat, ipak je to naš proizvod :D

Post Reply