Carlston za Ognjenku

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Carlston za Ognjenku

Post by Aryx » 06 Dec 2006, 19:11

http://www.bluepen.net/trailerpage/ - trailer

pogledaj trailer ... zbilja holivudski napravljeno :lol: 8)

super izgleda, kak se vama cini ?

http://www.imdb.com/title/tt0380249/
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 06 Dec 2006, 19:18

Wow, izgleda stvarno dobro. Snimano je do jaja, mjuza u traileru totalno paše, stvarno svaka čast "istočnim susjedima". Dok oni rade ovakve "prave" filmove, mi se grcamo u nekakvim bezvezarijama u kojima mora glumiti ili Ivo Gregurević ili Mustafa Nadarević. Samo usporedba načina snimanja i izgleda finalnog proizvoda naših filmova i oih par što je u zadnje vrijeme (charleston, šejtanov ratnik) izgleda kao Kazahstan i Hollywood.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 06 Dec 2006, 19:21

u filmu se jako puno koristi animacije ako ste primjestili :) budget im je bio oko 2 mil eura tako nesto ... ako se ne varam
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 06 Dec 2006, 20:29

Hm...

Ne znam, ja sam jos uvek izuzetno skeptican prema novom srpskom filmu. Apsolutnih 100 mi je malo povratio veru u otadzbinsku industriju, ali videcemo...lagano...za svakih Apsolutnih 100 pojave se tri nova nastavka Andjela...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 06 Dec 2006, 21:06

Kakav da je, produkcijske vrijednosti mu eonima dalje od nekih naših novijih filmova...

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 06 Dec 2006, 21:41

HorrorHR wrote:Kakav da je, produkcijske vrijednosti mu eonima dalje od nekih naših novijih filmova...
Vi, cinjenica, i nemate industriju. Sporadicno izbacite filmove, ali pravu industriju, sa glumackom "ergelom" i vise rezisera, i nemate. Steta, jer u Hrvatskoj obitava nekoliko talentovanih individualaca. Mustafa Nadarevic je izuzetan glumac, Lordan Zafranovic odlican reziser, ima tu jos likova...kad bi ste se skupili, napravili neki plan, i skrenuli sa zanra socijalne drame i posledica rata, bilo bi tu necega.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 07 Dec 2006, 14:18

Mairosu wrote:ma tu jos likova...kad bi ste se skupili, napravili neki plan, i skrenuli sa zanra socijalne drame i posledica rata, bilo bi tu necega.
Jebi ga, ne mogu otvoriti trailer za ovaj film, ali već stranica na kojoj se nalazi trailer izgleda vrhunski, tako da sam siguran da vaše pohvale nisu bez razloga.

S ovim se slažem, ima kod nas ljudi koji bi mogli snimiti fenomenalne filmove, ja osobno ih znam nekoliko, ali nitko im neće dati priliku, tj. novce, nego "snađi se druže". Kod nas peglaju samo po tim socijalnim dramama, komedijama (koje uopće nisu smiješne) i gotovo svi filmovi se vrte oko rata, ako ne ovog zadnjeg, onda WWII i Partizana (Duga Mračna Noć). Još bi i to bilo Ok kad bi se snimio jedan pošteni ratni film u stilu "Rayana", a kad tamo katastrofa.
Kod nas ne postoje žanrovski različiti filmovi, npr. SF, Horror, Akcija, Trller ili nešto sl. Ako ima nešto, onda je to kompletno zapakirano u socijalnu dramu, sa ratnom pozadinom.
No, na godinu ću osobno pokušati napraviti mali preokret sa svojim SF-om kojeg planiram snimiti. Znam da će to biti naporan i mukotrpan posao, no rekao sam da nipošto neću odustati...tko zna, možda i drugi budu slijedili moj primjer haha...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 07 Dec 2006, 17:09

Čitao sam danas da će Brešan kao snimati film za 13 milijuna kuna. Tema je bolesna, za zaseban topic da ovdje ne offtopicam. Ukratko baš me zanima kako će izaći nešto naše sa malo jačom produkcijom

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 08 Dec 2006, 10:14

HorrorHR wrote:Čitao sam danas da će Brešan kao snimati film za 13 milijuna kuna. Tema je bolesna, za zaseban topic da ovdje ne offtopicam. Ukratko baš me zanima kako će izaći nešto naše sa malo jačom produkcijom
Koja je priča, ajd pliz napiši...baš me zanima...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Dec 2006, 12:07

Dragonrage wrote:
HorrorHR wrote:Čitao sam danas da će Brešan kao snimati film za 13 milijuna kuna. Tema je bolesna, za zaseban topic da ovdje ne offtopicam. Ukratko baš me zanima kako će izaći nešto naše sa malo jačom produkcijom
Koja je priča, ajd pliz napiši...baš me zanima...
otvorih topic pod Novija Ostvarenja - > Hrvatski filmovi - tamo ti je sken.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 08 Dec 2006, 13:26

HorrorHR wrote:
Dragonrage wrote:
HorrorHR wrote:Čitao sam danas da će Brešan kao snimati film za 13 milijuna kuna. Tema je bolesna, za zaseban topic da ovdje ne offtopicam. Ukratko baš me zanima kako će izaći nešto naše sa malo jačom produkcijom
Koja je priča, ajd pliz napiši...baš me zanima...
otvorih topic pod Novija Ostvarenja - > Hrvatski filmovi - tamo ti je sken.
Oky doky hehe :D

Post Reply