Borat

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Borat

Post by HorrorHR » 12 Nov 2006, 23:46

Gledao sam prije par dana sa Film/TV u Borata u kinu. Zabava i pol, stvarno ima gnjusinih situacija, ali sve u svemu mi nije bilo toliko OMFG spektakularno jebeno genijalno. Nemojte me krivo shvatiti, film je prejeben, ali malo mi je glupo bilo da su neki štosovi bili rimejkovi štosova koje je imao u ALI G showu (ili di se već objavljivao onaj segment o Boratu).

Btw u americi je film već drugi tjedan prvi na box officeu (što se ne desi tako često, jedino kad su neki mega hitovi) - u deset dana je dignuo skoro 68 milijuna dolara ( CNN: http://tinyurl.com/yyoayb ). Jebenica...

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 12 Nov 2006, 23:57

Film je čudo.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 13 Nov 2006, 00:02

Da, baš spremam članak o filmu. Ne dvojim da će biti mega zakon svima koji nisu ranije gledali Borata ali za one koji su (kao ja) pogledali gotovo sve njegove skečeve prije filma, nije baš da ostanete iznenađeni. Sve u svemu, film koji se isplati pogledati :D

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 13 Nov 2006, 00:16

Taj teroristicki koncept humora je prvi uveo Tom Green... meni je njegov film Freedy Got Fingered jedna od najjacih komedija koje sam gledao hehe :lol: :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 13 Nov 2006, 00:22

Šta je Tom Green prije Borata? Pa Borat je negdje kažu star 10-12 godina? Neznam baš dal je tom green tada već ordinirao

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 13 Nov 2006, 00:35

hmm nisam zicer ali sam siguran da sam negdje procitao clanak o tom konceptu humora te da su rekli da je to prvi uveo Green
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 13 Nov 2006, 01:08

Sacha Baron Cohen je počeo 1994, iste godine kao i Tom Green. Nezna se o kojem mjesecu je riječ kada se radi o Boratu ali Tom Greenu je počeo sa svojim showom u 9 mjesecu. Sumnjam da imaju ikakve veze jedan s drugim. Iskreno, Borat mi je daleko originalniji lik, Green ima svoje trenutke ali on u biti puca na riganje, retardirani smijeh i nije toliko inventivan.

In 1994, the comedian sent to Channel 4 a tape picturing him in the character as Borat, a fictional television reporter from Kazakhstan, which caught the attention of one of the producers. (Detalji).

Jedan od boljih skečeva :)

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 15 Nov 2006, 14:16

ma Borat je živa histerija od filma :D to je komedija, a ne one američke teenagerske idijotarije.. :twisted:

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 21 Nov 2006, 17:18

Wendigo wrote:ma Borat je živa histerija od filma :D to je komedija, a ne one američke teenagerske idijotarije.. :twisted:
Gledao sam ga jucer. Da ima smijesnih kadrova, ima. Da je teska histerija - je. Not! ;)

Iskreno? Sve fore koje su pustili u filmu idu upravo ka takvom prizemnom humoru koji je obiljezje upravo americkih teen komedija. Pretpostavljam da su izrezali sve sto valjda mainstream publika ne moze shvatiti, iole suptilnija podjebavanja. Sve u svemu, film se komotno mogao skratiti na pola sata max, s tim da se izbace njegovi monolozi i scene bez sudjelovanja drugih likova.

Fore su vec vidjene, sto u Ali G showu, sto po raznoraznim clipovima na netu.

Drugi problem koji sam imao sa filmom indirektno je bio par idiota u redu iza mene koji su se usiljeno smijali na svaku foru gdje se valjda spomenuo penis, kurac, picka i slicno, kao da su upravo po prvi put vidjeli picku na jpegu. Malo su mi napravili distrakciju.

Ocekivao sam valjda previse, film je ok, al nis posebno, na stranu sa gnjusnom scenom hrvanja po hotelu. Bilo nas je 7 u drustvu, i 7/7 identicnih misljenja. Teska publika, sto ces.
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 21 Nov 2006, 18:56

Evil Xander wrote:Ocekivao sam valjda previse, film je ok, al nis posebno, na stranu sa gnjusnom scenom hrvanja po hotelu. Bilo nas je 7 u drustvu, i 7/7 identicnih misljenja. Teska publika, sto ces.
To ti je samo zato jer si gledao Ali G show i clipove po netu. Velika većina nije i zato je film tako uspio. I ja sam očekivao više ali ako zanemariš sve što si pogledao onda je feeling isti kao kada si prvi put gledao sva ta njegova sranja :D

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 21 Nov 2006, 19:13

FilmTV wrote: To ti je samo zato jer si gledao Ali G show i clipove po netu. Velika većina nije i zato je film tako uspio. I ja sam očekivao više ali ako zanemariš sve što si pogledao onda je feeling isti kao kada si prvi put gledao sva ta njegova sranja :D
U tome i jest problem, ne mogu to zanemariti. Nemam pamcenje zlatne ribice da mi je svaki odlazak na drugu stranu akvarija novo iskustvo. ;)
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 21 Nov 2006, 22:17

Evil Xander wrote:U tome i jest problem, ne mogu to zanemariti. Nemam pamcenje zlatne ribice da mi je svaki odlazak na drugu stranu akvarija novo iskustvo. ;)
Ti ne bi nikada mogao biti u poroti. Kada jednom nešto čujepš ili vidiš, gotovo :D Čudi me da nisi već na sve strane pročitao kako je film u biti rehash skoro svih ranijih klipova.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 21 Nov 2006, 22:34

FilmTV wrote: Ti ne bi nikada mogao biti u poroti. Kada jednom nešto čujepš ili vidiš, gotovo :D Čudi me da nisi već na sve strane pročitao kako je film u biti rehash skoro svih ranijih klipova.
Nah, jednostavno mi neke stvari vise nisu smijesne kad ih cujem po 100. put.

Porota? Sudnica Melani Vukmirice/Sudnica? Fala, ne bih. :)
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 21 Nov 2006, 23:29

Evil Xander wrote:Porota? Sudnica Melani Vukmirice/Sudnica? Fala, ne bih. :)
:axe: na to definitivno nisam mislio :mrgreen:

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 22 Nov 2006, 14:02

Evil Xander wrote:
FilmTV wrote: Ti ne bi nikada mogao biti u poroti. Kada jednom nešto čujepš ili vidiš, gotovo :D Čudi me da nisi već na sve strane pročitao kako je film u biti rehash skoro svih ranijih klipova.
Nah, jednostavno mi neke stvari vise nisu smijesne kad ih cujem po 100. put.
A gle, da je uzeo iste štoseve koje je več isfurao...je, ali ih je iskoristio na malo drugačiji način...

Post Reply