10,000BC (2008)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 24 Mar 2008, 13:44

pričekat ću DVDRip...
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 24 Mar 2008, 13:56

Knatchbull wrote:pričekat ću DVDRip...
i ja. neda mi se više nadrkan i nezadovoljan izlaziti iz kina.. :lol:

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 24 Mar 2008, 14:51

Da nije bilo onog velikog ekrana u kinu i dobre zvučnosti ne bih baš dobro prosuđivao o filmu. Bolje pogledaj u kinu. :wink:

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 24 Mar 2008, 15:38

jigsaw wrote:Da nije bilo onog velikog ekrana u kinu i dobre zvučnosti ne bih baš dobro prosuđivao o filmu. Bolje pogledaj u kinu. :wink:
ima tu istine. ipak je to povijesni spektakl pa..

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 24 Mar 2008, 15:45

Wendigo wrote:
jigsaw wrote:Da nije bilo onog velikog ekrana u kinu i dobre zvučnosti ne bih baš dobro prosuđivao o filmu. Bolje pogledaj u kinu. :wink:
ima tu istine. ipak je to povijesni spektakl pa..
idemo skupa? samnom nitko neće :lol:
Image

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 24 Mar 2008, 16:11

nemoj ga gledati stvarno...rađe čekaj DVDrip...dugo nisam gledao takvo sranje od filma...i još sam mislio da će mi u kinu biti jeben jer je ipak drugačiji doživljaj ali ja se nisam mogao prestati smijati kako je loše napravljeno sve...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 25 Mar 2008, 10:30

Kao što rekoh...

10,000 B.C. - 3/5 bla, bla, bla...tako to zvuči kad ljudi pričaju gluposti. Nije da sam baš nestrpljivo očekivao ovaj film (nisam ga uopće očekivao), nije da sam očekivao išta od ovog filma, ali nakon bezbroj loših komentara i "kritika" zbilja sam bio pripremljen na govno od filma. No na kraju je film ispao sasvim korektan, čak mjestimično i zabavan. Sat i pol koliko do prilike traje mi je proletjelo poprilično brzo i jednostavno. Doduše ima tu hrpu blesavih stvari, tipa ono sa tigrom, ali opet to se može objasniti proročanstvom. A tu je i taj nepotrebno kompliciranje na kraju..."oživljavanje". Ili nisu uopće trebali ići na tu foru da netko strada ili su trebali ostaviti tako kako je...ovako je bilo jadno i patetično. Također onaj mali crnac mi je skroz nepotreban i loš lik. On je trebao biti kak ti komičan lik, no njegovo ponašanje, grimase i gegovi uopće ne pašu u film a kamo li u to razdoblje...uz to nikako se ne uklapa s ostatkom ekipe...izgledao mi je premoderno među njima, kao da je došao iz Bronxa ili Jamajke...dredovi su mu pristajali preprirodno u odnosu na druge likove. No sve to nije dovoljno da bih film proglasio najvećim smećem ikada...gledao sam i daleko gore i lošije visokobudžetne filmove od ovoga...recimo "Batman & Robin", "Showgirls", "Elektra", "Alexander", "Dungeons & Dragons", "Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000", "Alone in the Dark", "The Adventures Of Pluto Nash" itd., itd...popis je beskonačan.
Pričica istina nije niš posebno, već viđena bezbroj puta, ali jednostavna i lako probavljiva bez ikakvih kompliciranja. Spektakl sa nekim epskim elementima o velikim sudbinama, prijateljstvu, ljubavi i tako tome...ništa već neviđeno, ali korektno odrađeno.
U nekim segmentima me film podsjećao na prequel "Stargatea", ali i na mix "Troye", "Apocalypta" i "Mumije"...velike piramide, pijesak, sukob raznih civilizacija...
Mislio sam da će mi smetati to što likovi pričaju engleski - nije...mislio sam da će mi smetati to što svi izgledaju tako savršeno, nipošto ko dlakavi praljudi kakvi bi trebali biti - nije...mislio sam da će mi smetati glupi i plitki likovi - nije....jer sve je to jedna zabava za široku publiku...ništa više i nisam to uzimao k srcu niti za ozbiljno. CGI je također korektan...mamuti izgledaju dosta dobro, pa čak i odlično u nekim kadrovima. Tigar je nešto lošiji, ali opet daleko uvjerljiviji nego "zombiji" u "I am legend" te neke živine iz novijeg "Star Wars" serijala. U cjelini vizualno film i nije neš posebno, te se stječe dojam da je mogao biti i jeftiniji od 105 mil $., no opet ima nekih vizualno atraktivnih kadrova...a i animacija 150 u jednom kadru mamuta je skupa.
Bilo kako bilo Emmerich se nije ovim filmom "posrao" kako neki tvrde...film nije ništa posebno, ali definitivno nije snimio najveće smeće ikada, nije snimio čak ni svoj najlošiji film...dobro slabiji je od većine drugih, ali ipak nije baš tako loš. Kad se uz to još pogledaju brojke - 61.6 mil zarade samo na američkom tržištu, a ta cifra će zasigurno i narasti, barem do 80, 90...pa čak možda i 100, iako je to malo manje vjerojatno, + tu je još i svjetska zarada od nekih 138 mil.$ koja će također sigurno narasti...Emmeric a i producenti mogu biti zadovoljni bez obzira na kritike, koje i onako nikada nisu bile pozitivne kada je Emmerich u pitanju. Emmerich će dobiti svoj veliki projekt, zapravo, on ne dobiva velike projekte...on sam stvara svoje projekte a prvi u nizu je još jedna spektakl "2012" najavljen već za narednu godinu.

Post Reply