Departed

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Departed

Post by Aryx » 02 Nov 2006, 00:16

Upravo se vratio iz kina pa da malo kazem dojmove...
Kao prvo naravno gledao sam sva tri nastavka kineskog krimica Infernal Affairs od kojeg su ameri kupili prava da naprave ovaj ajmo reci remake samo kaj se ovdje umjesto u hong kongu radnja desava u Bostonu ... Scorsese zna svoj posao i napravio je vro dobar film, kamera, muzika ( moja najdraza pjesma se pojavljuje cak oko 5 - 6 puta - Rolling Stones - gimmie shelter , makar je to koristio i u GoodFellas i Casinu), gluma ( jack nicholson pogotovo je dobro odglumio gangland bossa a i dicaprio niej za baciti . njegov lik je mozda najrazredeniji) sve je solidno, nesto vise , nesto manje , ali losije od originala....

Jednostavno su dosta stvari promjenili i napravili bas ono tipicni americki film, sve zivo se mora objasnjavati da bi glupi ameri skuzili, kraj i dio plota je promjenjen na gore po mojem misljenju.. Falilo je emocija koje su u kineskoj verziji bile vrlo izrazene... A najvise od svega me smeta kaj ameri i hollywood su postali tako jadni da nemogu vise niti napraviti neki dobar film a da ne naprave remake nekog starijeg uspjesnog filma ili stranog ( pogotovo azijskih) sigh... kada sam prije godinu dana pricao kako je Infernall Affaris zakon film svi su govorili tipa -da zicer kineski pa dobar...- ... onda cim dode americka verzija svi polude za tim ( vide dobru glumacku ekipu, dobar redatelj, bih hype kaj nemoze biti lose )... ekipa danas je fakat jadna... samo ih mediji hrane i neznaju donjesti svoje zakljucke... samo je vazno kaj je IN... a jbga kaj ces to su mase ...

No sve u svemu ako nemate nesto bolje za pogledati preporucam vam Departed ili jos bolje odite u videostore i posudite si sva 3 nastavka tog genijalnog kineskog krimica Infernall Affairs - necete pozaliti... cya aryx out 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 02 Nov 2006, 00:24

Nisam gledao Internal Affairs i bome nisam imao pojma da je The Departed remake tog filma. Pred neki dan ga gledao u kinu i bio mi je super.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 02 Nov 2006, 00:32

ako ti je bio dobar departed posudio si trilogiju Infernal Affairsa , very good trust me :P :D 8) :twisted: :twisted:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Re: Departed

Post by FilmTV » 02 Nov 2006, 11:08

Aryx wrote:Jednostavno su dosta stvari promjenili i napravili bas ono tipicni americki film
Oni su od originalnog filma uzeli samo osnovnu ideju i ništa više. Zato se ovaj film niti ne reklamira kao remake. Uostalom, nigdje ne piše da ako radiš inače remake nekog filma da moraš napraviti sve isto kadar po kadar kakav je novi Psycho.

Ne bih rekao da je film za glupe amere, a emocija ima masu, to što su drugačije nego u originalu to je besides the point - Amerika je daleko drugačija zemlja i Irci u Bostonu su sigurno drugačiji ljudi sa neizmjerno različitim pogledom na svijet nego ljudi iz Hong Konga.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 02 Nov 2006, 11:56

Evo i ja ga pogledao neki dan...vjerojatno ću uskoro napisati i recenziju na blogu...i moram priznati da se u večini slažem sa tobom Aryx

Scorsese je napravio odličan posao, i sve je kao što kažeš odlično, kamera, muzika, gluma itd... ali je film u cjelini losije od originala i potpuno nepotreban jer je original fenomenalan i star svega tri godine. A da stvar bude još bolja, Departed je gotovo identičan, tako da se ne slažem da su mnogo toga promijenili, jer nisu.
Jedino što je promjenjeno je to što je radnja smiještena u Ameriku i što su likovi Irci i neki sitni detalji koji su po mom mišljenju samo malo spustili kvalitetu filma (tu prvenstevno mislim na nepotrebno kompliciranje sa "ljubavnom vezom DiCaprija i one doktorice, te sam kraj koji mi je slabiji od originala. Original je imao snažniji kraj). Ali one glavne scene, key scene koje čine i nose radnju su ostale tu...potpuno identične situacije pa čak na momente i identični kadrovi, tako da mi Scorseseova izjava da on nije snimao remake, več da je samo uzeo osnovnu ideju i ništa više, sada nakon odgledanog zvuči još gluplje, jer ovo je očiti remake, ništa više. To što je on veliko redateljsko ime i što je oko sebe okupio zvučnu glumačku ekipu je druga stvar, ali Departed je na kraju krajeva ipak samo jedan, vrlo dobar, moram to naglasiti, Američki remake fenomenalnog Kineskog filma koji ipak nije bio potreban. Ne nudi ništa novo što nam nije ponudio i original...

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 02 Nov 2006, 13:15

Dragonrage wrote:Evo i ja ga pogledao neki dan...vjerojatno ću uskoro napisati i recenziju na blogu...i moram priznati da se u večini slažem sa tobom Aryx

Scorsese je napravio odličan posao, i sve je kao što kažeš odlično, kamera, muzika, gluma itd... ali je film u cjelini losije od originala i potpuno nepotreban jer je original fenomenalan i star svega tri godine. A da stvar bude još bolja, Departed je gotovo identičan, tako da se ne slažem da su mnogo toga promijenili, jer nisu.
Jedino što je promjenjeno je to što je radnja smiještena u Ameriku i što su likovi Irci i neki sitni detalji koji su po mom mišljenju samo malo spustili kvalitetu filma (tu prvenstevno mislim na nepotrebno kompliciranje sa "ljubavnom vezom DiCaprija i one doktorice, te sam kraj koji mi je slabiji od originala. Original je imao snažniji kraj). Ali one glavne scene, key scene koje čine i nose radnju su ostale tu...potpuno identične situacije pa čak na momente i identični kadrovi, tako da mi Scorseseova izjava da on nije snimao remake, več da je samo uzeo osnovnu ideju i ništa više, sada nakon odgledanog zvuči još gluplje, jer ovo je očiti remake, ništa više. To što je on veliko redateljsko ime i što je oko sebe okupio zvučnu glumačku ekipu je druga stvar, ali Departed je na kraju krajeva ipak samo jedan, vrlo dobar, moram to naglasiti, Američki remake fenomenalnog Kineskog filma koji ipak nije bio potreban. Ne nudi ništa novo što nam nije ponudio i original...
/agree
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 03 Nov 2006, 14:57

Aryx wrote:ako ti je bio dobar departed posudio si trilogiju Infernal Affairsa , very good trust me :P :D 8) :twisted: :twisted:
Budem, ako uspijem nabaviti. Mislim da u Ri, u videotekama, nisam primjetio da imaju.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 03 Nov 2006, 15:00

Samo pitaj za "Opasne poslove" 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 03 Nov 2006, 20:36

Aryx wrote:Samo pitaj za "Opasne poslove" 8)
Baš ću sutra ić malo pronjuškati po videoteci.... :)

Post Reply