The raven

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
AlabamaSmokeOne
Posts: 356
Joined: 17 May 2007, 23:52

The raven

Post by AlabamaSmokeOne » 27 May 2007, 03:26

valjda spada ovdje..nego, pogledah neki dan ovo:
Image
po meni, odlican je film, no bas i nema prevelike veze s poe-vom pjesmom "gavran"..film je teska zezancija, vincent price je odlicno odglumio nekakvog spaljenog carobnjaka kojem dolazi gavran koji prica..covjek to normalno prihvati; gavran prica, pa mu ponudi mlijeko, no gavran hoce vina :lol:
i tako on skonta da je to zapravo drugi carobnjak kojeg je nkakav scarabus (boris karloff) pretvorio u pticu, pa ga uspije nekako vratiti u normalan oblik (caranjem uz pomoc papagajevih kljunova, mrtvacke kose (to mi provala na koji nacin dodje do te kose) i sl.)..a posto mu je taj lik rekao da je vidio njegovu zenu (za koju misli da je mrtva) u scarabusovim odajama, njih dva se idu uputiti i to istraziti..tu se pojavljuje i jack nicholson u svojim mladim danima...bla bla..
po meni je odlican film i...sta ja znam, valjda ce netko napisati nekakav komentar o ovome :D

old school fan
Posts: 43
Joined: 01 Jun 2007, 15:54

Post by old school fan » 01 Jun 2007, 20:51

Ma naravno da ću napisati komentar pogotovo ako se radi o filmovima mojega tipa a to su klasici. Da gledao sam The raven, i što reći o filmu koji je režirao Roger Corman a u njemu sve same zvijezde horora - totalno ludilo!!!!!
Obooožavaaam Vinceta i Borisa al mi ne nekak najsniješniji onaj mali, debeli Peter Lorre. Neznam jesi li gledao film Tales of terror iz 1962. Film se sastoji od tri priče Edgara Alana Poa a jedna je od njih i Crni mačak gdje glume Vincent i Lorre, i isto je tak prejebeno smiješno. Usput znaš li da postoji i stara verzija ovoga filma iz 1935 sa Karloffom i Belom Lugosijem, ali to je ozbiljniji horor.

User avatar
AlabamaSmokeOne
Posts: 356
Joined: 17 May 2007, 23:52

Post by AlabamaSmokeOne » 01 Jun 2007, 22:02

bas kad sam ga pogledao (the raven), googleao sam malo i nasao recenzije za raven i tales of terror, ali ovaj drugi nisam gledao..zapelo mi za oko to sto je napisano da je u tim filmovima zapravo pokazano koliko te horror zvijezde mogu biti komicne i smijesne
nisam pogledao verziju iz 1935...
da... u planu mi je gledat "black cat" ovih dana, iz 1934 s belom lugosiem i b.karloffom..

old school fan
Posts: 43
Joined: 01 Jun 2007, 15:54

Post by old school fan » 01 Jun 2007, 22:03

Image

User avatar
AlabamaSmokeOne
Posts: 356
Joined: 17 May 2007, 23:52

Post by AlabamaSmokeOne » 01 Jun 2007, 22:08

vincent price je bio faca...legenda horrora...nego, jos o ravenu malo; kidao sam se od smijeha kad je peter lorre gundjao kako mu je zapravo bilo dok je bio gavran pa rekao nesto u stilu "a da ne spominjem sokolove, tri puta su me napali" :lol:

old school fan
Posts: 43
Joined: 01 Jun 2007, 15:54

Post by old school fan » 01 Jun 2007, 22:58

Joj da to je ono kad ga je Karloff htio opet pretvoriti u gavrana pa se ovaj tužio kako mu je bilo prvi put. To je ona scena kad su oni zatočeni kod Karloffa, pa su se Boris i Vincent borili sa svojim moćima, meni je to zgledalo ko neka ranija verzija Star Warsa di Imperator prži sa onim svojim zrakama, a moj je frend rekao da da mu ta scena zgleda ko da je u disku s tim zrakam ha ha ha. Stvarno, to mi je jedna od najjačih scena i naravno dvoboj do smrti. Lorre je praktični zabavan svaki put kad priča, nekak se tak energično dere da se jednostavno smiješ. Postoji scena iz jednog Hitchcockovog filma gdje je isto on glumio nekog Meksikanca - e strgo sam se. Lik mi je odličan!

Post Reply