A Woman Under the Influence (1974)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

A Woman Under the Influence (1974)

Post by Michel » 09 Dec 2015, 18:07

Image

Imdb
Wiki

Director: John Cassavetes
Writer: John Cassavetes
Stars: Gena Rowlands, Peter Falk, Fred Draper

Mabel, a wife and mother, is loved by her husband Nick but her madness proves to be a problem in the marriage. The film transpires to a positive role of madness in the family, challenging conventional representations of madness in cinema.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

JOHN CASSAVETES

Post by Michel » 09 Dec 2015, 18:07

A Woman Under the Influence (1974) - najpoznatiji i najviše priznat filma od Johna Cassavetesa. Ovo je film koji se ne gleda lako. Težak je za gledanje, psihološka drama o obitelji koja ima velikih problema. Gena Rowlands glumi Mabel, ženu koju odmah vidimo da nije sva svoja. Ne znam koja je to mentalna bolest jer nije točno rečeno u filmu, ali simptomi su nagla promjena raspoloženja, skroz čudna ponašanja, paranoja, bojanje da će joj doktor nauditi, čudni plesovi i prevelika zaigranost u nekim trenucima. S druge strane imamo njezinog muža kojeg glumic Peter Falak, Nick. On je jednako lud i čitam da je Cassavetes u intervjujima rekao da je ustvari on lud u filmu. On nema simptome kao ona, ne ide na liječenje, ne pije tablete, ali se polako pokaže da je nasilnik, vrlo nepredvidljiv koji je par puta udario Mabel zbog njezinog čudnog ponašanja, daje djeci da pije alkohol u jednom trenutku. Sve pokušava na silu. Tu su i ostali likovi poput njegove majke, kućnog doktora i ostalih. U jednom trenutku sam se ja osjećao zatvoreno kao i Mabel u tom filmu. Koa da je nitko ne shvaća. Daju joj priliku, ali na potpuno krivi način. Film je težak, odličan, Gena Rowlands ako je fantastično odglumila u Opening Night, ovdje je samo potvrdila da je jedna od najvećih. Bila je nominirana te godine, ali nije osvojila što je prava šteta. A Petera Falka sam rijetko gledao, Columbo me nikad nije zanimao i kad sam čuo glas, pomislio sam na Bogarta. Imaju isti glas. Doslovno.

8========-..o/8==========o (8.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: A Woman Under the Influence (1974)

Post by Michel » 09 Dec 2015, 18:13

Inače, Gena Rowlands je ove godine dobila počasnog Oscara.

Cate Blanchett je hvali i praktički govori da joj je najbolja glumica.

I onda idem pogledat Genin govor i na 2:05 kaže da joj je Bette Davis najbolja glumica i uzor :D

"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply