The Troops of St. Tropez (1964)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

The Troops of St. Tropez (1964)

Post by HorrorHR » 05 Jul 2015, 13:44

Image

"Le gendarme de Saint-Tropez" (original title)

The ambitious police officer Cruchot is transferred to St. Tropez. He's struggling with persistent nude swimmers, but even more with his teenage daughter, who's trying to impress her rich friends by telling them her father was a millionaire and owned a yacht in the harbor. He gets drawn into it when he tries to cover for her when a friend 'lends' the car of her assumed father. It turns out that the real owners of the yacht aren't exactly what they pretend to be either...


Director: Jean Girault
Writers: Richard Balducci, Jacques Vilfrid
Stars: Louis de Funès, Geneviève Grad, Michel Galabru

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0058135/



User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by HorrorHR » 05 Jul 2015, 13:44

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by HorrorHR » 05 Jul 2015, 13:44

Danas - 05.07.2015 - RTL 20h - ne gledam bašp našu TV, ali danas ovo obavezno pogledam. Kakav povratak u djetinjstvo :)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by HorrorHR » 06 Jul 2015, 12:29

Prestao gledati nakon 45 minuta, nije to više to ;)

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by Decadentor » 06 Jul 2015, 12:31

Komedije su jedini zanr kojeg vrijeme pregazi...
Image

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by Truba » 06 Jul 2015, 14:06

mah ja se i ne usuđujem gledati ništa što ima veze s djetinjstvom...

@Decadentor ne bih se slozio... sve zavisi od kvalitete filma i naravno ko je radio na njemu... dosta i horor zastari a da ne spominjemo sf
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by Michel » 06 Jul 2015, 16:55

Decadentor wrote:Komedije su jedini zanr kojeg vrijeme pregazi...
Ajoj, nikako. Pogledaj neke komedije od Billy Wildera. On mi je bio među prvim maratonima i bilo je tu nekoliko vrhunskimh komedija. Chaplina ne trebam spominjat koliko mi je i danas genijalan. Ne bi mijenjao njega za ništa, za niti jednu današnju komediju.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by Decadentor » 06 Jul 2015, 17:28

A nisam bas na ti sa komedijama, budem chekirao kasnije Wildera, a Chaplina nikad nisam volio, iako vjerujem da ce mi dictator bit genijalan(no ne zbog humoristicnih fragmenata). Isto tako npr Life Of Brian, tako uzasno lose i forsirane fore, krestavi glasovi, muskarac koji glumi zenu i neznam.... no nacin na koji parodiraju drustvo je genijalan.
Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by Michel » 06 Jul 2015, 17:59

Probaj i sa Mel Brooksom. Mladi Frankenstein mi je genijalnost od komedije. Meni je bit komedije inteligencija, a ne HA HA smijanje. Kako da drugačije objasnim. Komedija mi ne treba biti da se stalno naglas smijem već samo da mi je osmijeh na licu. To je Chaplin. On ima tu inteligenciju jer daje kritiku društva. Umjesto Diktatora na kojeg ćeš se najmanje nasmijat od svih njegovih filmova (ne zato što je loše već zato što mu je to najjača kritika društva/rata koju je napravio), a onaj govor na kraju samo diže film u sami vrh. Zato si uzmi, svjetla velegrada, cirkus i moderna vremena.

Holy Grail sam gledao o Pythonovaca i to mi je odlično, ali moram priznat da seriju nikad nisam, ali imam skinuto pa ću krenuti uskoro. Kad smo kod serije, starije humoristične su mi puno bolje nego ove moderne.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by lemonzoo » 06 Jul 2015, 18:36

Meni od Pythoovih filmova jedino nije legao "Meaning of life". Dobra komedija ne može zastarjeti. Probajte:

Animals Are Beautiful People (1974) - autori od "Bogovi su pali na tjeme"
L'emmerdeur (1973)
They're a Weird Mob (1966) - satira u kojoj australci sami sebe parodiraju. Prikaz njih kako su sami sebe tada vidjeli.
Braća Blues (1980)
Airplane! (1980)
...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by john_constantine » 07 Jul 2015, 06:14

Meaning of life niti ne kužim... Ima par fora kao kada su likovi umrli od botulizma jer su jeli lososa, a jedan izvali da on uopće nije niti jeo. Inače valjda ne kužim taj humor...
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by Asfodel » 07 Jul 2015, 11:34

Slozila bih se s Decom, sto se mene i mog dozivljaja tice. Od svih vrsta komedija i tipova fora toliko puno ih je pregazeno da mi ta konstatacija sasvim stoji. Chaplin (a taj tip komedije se uopce nema na umu kad se takvo nesto kaze) i ostale stvari koje se nabroje su samo iznimke koje potvrdjuju pravilo ;)
Previse smo toga vidjeli, a dosta vrsta komedija i tipova fora funkcionira tako da ili se 'istrosi' ili gledatelj nije dijete ere iz koje je film pa mu humor ne sjeda (mojim starcima je Airplane bio pojam parodije, meni ne)
No nije samo problem u neuskladjenosti mene i starijih filmova (koji su zasigurno imali vise stila), nego i zbog faktora vec vidjenosti i trosenja mi ni danas gotovo nista nije smijesno.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by Michel » 07 Jul 2015, 12:10

john_constantine wrote:Meaning of life niti ne kužim... Ima par fora kao kada su likovi umrli od botulizma jer su jeli lososa, a jedan izvali da on uopće nije niti jeo. Inače valjda ne kužim taj humor...
Ma morat ću seriju pogledat. Vidio sam isječce na youtubeu i bilo mi je dobro.

Dobra komedija nije pregažena. Gledam onaj beskrajni dan, nema bolje danas koju ću više voljet. Ili ako ste gledali this is spinal tap :lol: :lol: od toga danas ništa nije bolje. Današnje komedije mi odmah prehagazi vrijeme. Ne znam neku koja je tako smiješna. Ni Hangover mi više nije bio smiješan na drugo gledanje. Meh, izgleda da kod komedija najviše vrijede televizijske serija. Tu sam se stvarno znao nasmijati.

Al da se vratim. Evo, Young Frankenstein. Ja ne vidim današnju komediju koja može uz bok tom filmu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

The Great Duck
Posts: 124
Joined: 25 Feb 2012, 16:16

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by The Great Duck » 09 Jul 2015, 14:57

Ček ček ček, u vremenu kad komedijama vladaju idioti kao Will Ferrell, Jack Black, Zach Galifianakis, Ashton Kutcher, Adam Sandler, Rob Schneider, Kevin James, Sean William Scott, Vince Vaughn, Steve Carell. Jonah Hill, Michael Cera, Jesse Eisenberg i dr., a jedan Ivan Reitman snima bljuvotine poput No Strings Attached je nekome komedija žanr koji je vrijeme pregazilo!?
Asfodel wrote:Slozila bih se s Decom, sto se mene i mog dozivljaja tice. Od svih vrsta komedija i tipova fora toliko puno ih je pregazeno da mi ta konstatacija sasvim stoji. Chaplin (a taj tip komedije se uopce nema na umu kad se takvo nesto kaze) i ostale stvari koje se nabroje su samo iznimke koje potvrdjuju pravilo ;)
Previse smo toga vidjeli, a dosta vrsta komedija i tipova fora funkcionira tako da ili se 'istrosi' ili gledatelj nije dijete ere iz koje je film pa mu humor ne sjeda (mojim starcima je Airplane bio pojam parodije, meni ne)
No nije samo problem u neuskladjenosti mene i starijih filmova (koji su zasigurno imali vise stila), nego i zbog faktora vec vidjenosti i trosenja mi ni danas gotovo nista nije smijesno.
A što je tebi onda pojam parodije? Friedberg i Seltzer? Craig Moss? Wayans braća? :facepalm:
Parodije, pa i komedije općenito, su svoj vrhunac imale u filmovima Zucker-Abrahams-Zucker ekipe i Mela Brooksa.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by john_constantine » 09 Jul 2015, 17:44

Pa svi ti glumci koje si naveo od jack blacka do adama sandlera, ne sjećam se kada sam se smijao njihovim filmovima..
Michel puši karu.

Post Reply