The Troops of St. Tropez (1964)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by Decadentor » 09 Jul 2015, 19:30

Dosta je tu navedenih naslova s kojima nisam upoznat, pa nemogu puno pricati no ...uglavnom asfodel je objasnila

Sve je vec vidjeno i raritet je kad se zasita nasmijem u filmu.
Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by Michel » 09 Jul 2015, 21:44

Potpisujem Ducka i Consa. Sve ste rekli. Stvarno danas komedije su još više pale nego horor žanr. Recimo akcija se svako malo diže. Opet, meni jesu držae stare akcije. Bullit, francuska veza jer te akcije imaju i odličnu priču, ali The Raid je gledano kao akcija vrh. Dobro, to može i pod borilački, ali opet to je nekakav podžanr akcije. Ok, sad zbilja samo previše izašli iz teme. Šef će nas ubit :D
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by Asfodel » 10 Jul 2015, 16:51

(sori hefe, možda bi trebalo gro ovih postova izbaciti u zasebni topic filozofije o komedijama)
The Great Duck wrote:Ček ček ček, u vremenu kad komedijama vladaju idioti kao Will Ferrell, Jack Black, Zach Galifianakis, Ashton Kutcher, Adam Sandler, Rob Schneider, Kevin James, Sean William Scott, Vince Vaughn, Steve Carell. Jonah Hill, Michael Cera, Jesse Eisenberg i dr., a jedan Ivan Reitman snima bljuvotine poput No Strings Attached je nekome komedija žanr koji je vrijeme pregazilo!?
Hrabro zaključivanje nekim čudnovatim metodama, vidim :tonqe: Kao što sam napisala, današnje komedije mi mahom nisu smiješne (vidim da nisam jedina), a ne jednom sam spomenula kako su mi nove generacije komičara iritantne i usiljene (ukratko, ne podnosim ih). Dakle, novo mi uglavnom nije smiješno, a staro je jednom bilo, a sad pretežno nije. Ne vidim što kod takvih objašnjenja nije jasno niti što ne(smijeh) kod novog ima veze s pretežnom pregaženošću starog. Ni nabrajanje univerzalno dobrih ostavarenja mi nije baš jasno kad komedija ima zilijun.
(osim toga, donekle bi trebalo biti razumljivo, bar iz prizme n-tog gledanja, da ti n-ti put neće biti jednak doživljaj)
A što je tebi onda pojam parodije? Friedberg i Seltzer? Craig Moss? Wayans braća? :facepalm:
Parodije, pa i komedije općenito, su svoj vrhunac imale u filmovima Zucker-Abrahams-Zucker ekipe i Mela Brooksa.
Airplane mi nije pojam, no nešto slično tome tipa Naked Gun ili Hot Shots (koje su napravile, gle čuda(!), spomenute ZAZ kombinacije) - jesu. Znam, imamo isto mišljenje što se tiče štovanja starog i neštovanja novog. Šokantno.
Možda bih trebala i ja potrošiti neki fejspalmić zbog toga što mi se unaprijed stavljaju pogrešni zaključci u usta, no nisam pobornik emocija, nego racionalnosti u raspravama. :seksualische: Svako dobro!
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Troops of St. Tropez (1964)

Post by HorrorHR » 11 Jul 2015, 12:01

Asfodel wrote:(sori hefe, možda bi trebalo gro ovih postova izbaciti u zasebni topic filozofije o komedijama)
samo nastavite, spinoffat ću vjerojatno temu u zaseban topic kada završite ;)

Post Reply