Assault on Precinct 13

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Assault on Precinct 13

Post by john_constantine » 19 Oct 2006, 14:32

Je, pregenijalan i odličan film koji sam već tri puta gledao. Odličan spoj westerna i zombijevske tematike. Za potpuno cool negativcima, naročito snajperist. A tek Che Gueavara. :lol: A tek napad na policijsku stanicu? Mračne scene, napadi i provale u zombijevskom stilu, akcijske scene.... A najbolja scena mi je pri kraju filma kada stave ogromni štit i pomoću batina i puške se brane od napada bandi - a baš ta scena opako podsjeća na zombijevske filmove.
Prije filma mi je remake bio dosadno mlako smeće s lošom pričom, a nakon ovoga remek djela, remake mi je još veće negledljivo sranje prepuno poznatih glumaca...
A cool frajer Napoleon je bio sjajan, naročito kada slomi ruku negativcu u zatvoru. Mnogo bolje nego kada Rock slomi ruku balvanom u kasinu u Walking tall... :lol: Šteta što je preminuo od leukemije.... :cry:
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 19 Oct 2006, 16:33

Gledao sam stvarno davno davno pa se doslovno ničega ne sjećam, pa me samo zanima ta zombie tematika - gdje se to primjećuje?

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 19 Oct 2006, 16:50

Taj isti post i Cons već negdje napisao,na forumu ili blogu...ili mi se čini...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 19 Oct 2006, 17:34

A$H wrote:Taj isti post i Cons već negdje napisao,na forumu ili blogu...ili mi se čini...
Ma jebate, kada si zadnji put bio na movieworldu? Image Tamo sam napisao recenziju tog filma. A i na forumu, također. :lol:

Horror: ta zombie tematika se primjećuje u načinu upada na policijsku stanicu. Većini napadača se nije niti vidjelo lica, u filmu je većinom mrak, a ubojice provaljuju kroz prozore, ruke kroz rolete, pokušavaju provaliti kroz vrata, kao da su drogirani ili takvo nešto. A tek pri kraj, kada se njih dvojica oboružaju golemim štitom, hrpa bandi navaljuje. A kamera snima njihove ruke, gomila bandi, a dolje padaju tjelesa. Pa teško je opisati, to se jednostavno mora vidjeti, ali i sam Carpenter je kazao da mu je uzor bio Rio bravo i Night of living dead.
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 19 Oct 2006, 18:43

john_constantine wrote:
A$H wrote:Taj isti post i Cons već negdje napisao,na forumu ili blogu...ili mi se čini...
Ma jebate, kada si zadnji put bio na movieworldu? Image Tamo sam napisao recenziju tog filma. A i na forumu, također. :lol:

Horror: ta zombie tematika se primjećuje u načinu upada na policijsku stanicu. Većini napadača se nije niti vidjelo lica, u filmu je većinom mrak, a ubojice provaljuju kroz prozore, ruke kroz rolete, pokušavaju provaliti kroz vrata, kao da su drogirani ili takvo nešto. A tek pri kraj, kada se njih dvojica oboružaju golemim štitom, hrpa bandi navaljuje. A kamera snima njihove ruke, gomila bandi, a dolje padaju tjelesa. Pa teško je opisati, to se jednostavno mora vidjeti, ali i sam Carpenter je kazao da mu je uzor bio Rio bravo i Night of living dead.
znam da si napisao recenziju ali mi se nije dalo ić provjeravat dali je sve to tamo,ali znam da sam to točno več pročitao negdje u tvom postu...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 19 Oct 2006, 19:44

Ima ga i u ovom forumu, i na www.forum.hr, no nema veze.
Michel puši karu.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 19 Oct 2006, 21:30

U audio komentaru za ovaj film na R1 SE disku, Carpenter kaze "planirao sam da ovo bude remake Rio Brava, ali je vise ispao kao Night of the Living Dead".

"Zombi tematika" se svodi samo na direktnu asocijaciju klasicnog Romero narativa, tj. "grupa likova raznih pozadina se zabije u neku gajbu i odatle pruza zeshci otpor grupi negativnih elemenata".

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 22 Oct 2006, 20:38

legendaran film!sta vise reci kad ste rekli sve prije mene,ja mogu samo da dodam kako sam ja sasvim slucajno kupio dvd :lol: pricam ja sa drugom kako je to fenomenalan film i kako je to u stvari karpenter napravio film po filmu rio bravo i njegovom uzoru houksu kad se okrecem sasvim slucajno ulicni prodavac novina prodaje u jednim novinama st13!!ja kad se nisam izvrnuo :lol: platio sam ga 4eura!naravno daleko je to od originala pravog,ali meni je i moj drag :lol:

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 03 Jun 2007, 00:12

glazba u filmu je stravično dobra!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 04 Jun 2007, 11:11

bakero wrote:glazba u filmu je stravično dobra!
To mi i je najbolje...ovim ostalim stvarima sam ostao dosta razočaran...čak mi remake bolji iako je mjestimično spor...

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 04 Jul 2007, 21:18

Dragonrage wrote:
bakero wrote:glazba u filmu je stravično dobra!
To mi i je najbolje...ovim ostalim stvarima sam ostao dosta razočaran...čak mi remake bolji iako je mjestimično spor...
je nema šta, baš paše atmosferi u filmu, carpenter je car!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

Post Reply