Duck You Sucker / Giù la testa (1971)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Duck You Sucker / Giù la testa (1971)

Post by elrania » 01 Apr 2012, 16:34

Image Image


IMDB

TRAILER


Director: Sergio Leone

Writers: Sergio Leone (story), Sergio Donati (story), ...


Cast:
Rod Steiger ... Juan Miranda
James Coburn ... John H. Mallory
Romolo Valli ... Dr. Villega
...


Storyline:
In Mexico at the time of the Revolution, Juan, the leader of a bandit family, meets John Mallory, an IRA explosives expert on the run from the British. Seeing John's skill with explosives, Juan decides to persuade him to join the bandits in a raid on the great bank of Mesa Verde. John in the meantime has made contact with the revolutionaries, and intends to use his dynamite in their service.


SpoilerShow
Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by elrania on 01 Apr 2012, 16:57, edited 2 times in total.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Duck You Sucker / Giù la testa (1971)

Post by elrania » 01 Apr 2012, 16:47

filmčina!

vidi se koliko je od dollar trilogije leone napredovao i s tipičnih good guy-bad guy dvoboja i dosta pravocrtne radnje prešao na produbljivanje svojih likova, mijenjanje njihovih osobnosti, namjera i postupaka. film me mrvu pri početku strašno podsjećao na blondie i tuco odnos u the good, the bad and the ugly, no pretvorio se u nešto puno složenije, osobnije i ozbiljnije.
od luckastog početka kreće se u zrelu i tešku priču s mnoštvom referenci na tadašnje strane u meksiku, italiji i njemačkoj.

gledala sam film na original dvdu i pritom uživala u titlovima koji ne prevode dijaloge, već nude popratnu priču vezanu za njegovo snimanje, snimanje drugih leonovih filmovima, njegov odnos prema njudima na setu i mnogo se govori o simbolima i drugim naslovima koji su služili kao nadahnuće pa je time uživancija bila zagarantirana. preporučam da se toga proba dokopati!


@dragonrage: ne znam jel se sjećaš više, no fala još jednom! trebalo mi je malo :lol: :tuče samu sebe:

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Duck You Sucker / Giù la testa (1971)

Post by Josef K » 01 Apr 2012, 16:52

Poster :lol:

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Duck You Sucker / Giù la testa (1971)

Post by elrania » 01 Apr 2012, 16:59

a šta'š :lol:

s dvdom su se malo potrudili - nije bijelo, neg su oblaci

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Duck You Sucker / Giù la testa (1971)

Post by maddjuro » 01 Apr 2012, 17:01

Jedn od mojih omiljenih filmova koji sam par puta pogledao; osobito su mi se dopali i audio komentari na DvDu
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Duck You Sucker / Giù la testa (1971)

Post by john_constantine » 01 Apr 2012, 17:55

meni je zapravo taj film njegov najslabiji u filmografiji... Puno mi je bolji Wild west i trilogija s clint Eastwoodom.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Duck You Sucker / Giù la testa (1971)

Post by maddjuro » 01 Apr 2012, 18:30

john_constantine wrote:meni je zapravo taj film njegov najslabiji u filmografiji... Puno mi je bolji Wild west i trilogija s clint Eastwoodom.
istina; ali film je svejedno odličan
I may be an idiot, but i am no fool.

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Re: Duck You Sucker / Giù la testa (1971)

Post by Unreal » 26 Apr 2012, 20:17

meni osobno najgori leonov film. ono baš je dosadan!!! nije mi bilo stalo do likova,radnje i čak je režija loša za leonove standarde(jer mu se očito nije dala ovo snimati). pročitao sam imdb-ovu triviju i piše da leone uopče nije htio režirati ovaj film. Navodno su Rod Steiger i James Coburn ga natjerali jer su odbijali glumiti osim ako ih leone ne režira koji je bio producent filma :lol:

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Duck You Sucker / Giù la testa (1971)

Post by elrania » 27 Apr 2012, 00:56

kolko se sjećam iz komentara u filmu, leone je baš htio njih da budu tu + količina referenci na aktualne svjetske probleme, i konkretno italiju u doba rata se samo gomilala.
po mom je poprilično krcat detaljima, iscrpan, razrađen, temeljit.

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Re: Duck You Sucker / Giù la testa (1971)

Post by Unreal » 27 Apr 2012, 10:36

elrania wrote:kolko se sjećam iz komentara u filmu, leone je baš htio njih da budu tu
pa i ne baš. glavne likove su trebali glumiti Jason Robards i Eli Wallach, ali studio je kao htio poznatije glumce,pa smo zato dobili Rod Steiger i James Coburn umjesto toga.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 26 Nov 2013, 18:17

Killcount

I najbolji citat iz filma:

Juan Miranda: "- I know what I am talking about when I am talking about the revolutions. The people who read the books go to the people who can't read the books, the poor people, and say, "We have to have a change." So, the poor people make the change, ah? And then, the people who read the books, they all sit around the big polished tables, and they talk and talk and talk and eat and eat and eat, eh? But what has happened to the poor people? They're dead! That's your revolution. Shhh... So, please, don't tell me about revolutions! And what happens afterwards? The same fucking thing starts all over again!"
John H. Mallory: [exhales] Whew. Hmmm.
[throws a book he was reading into the mud: Mikhael A. Bakunin, The Patriotism]
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply