Salo, or the 120 Days of Sodom (1975)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
velikasirena
Posts: 49
Joined: 24 Apr 2011, 15:32
Location: Na WC-u sam

Salo, or the 120 Days of Sodom (1975)

Post by velikasirena » 26 Apr 2011, 12:16

Vidim da je spomenut u par navrata...

Salò, or the 120 Days of Sodom (1975): http://www.imdb.com/title/tt0073650/

Mučenje i seksualno iskorištavanje mladića i djevojaka, a sve s moralnim podukama o opravdanosti navedenoga.

U fazi kada je Marquis de Sade bio jedino što me je moglo nasmijati, nakon knjiga koje je napisao usudila sam se potražiti i pogledati filmove snimljene prema knjigama. O, bože.

Bilo je u redu čitati i smijati se, ali dok sam gledala nisam se smijala.

Iskreno rečeno, i dalje ne znam što misliti o ovom filmu.

Ne tražim više istine ni poruke u stvarima koje slušam, čitam i gledam, jednostavno ih je previše ili ih uopće nema, zato tražim samo emocije. Ovdje sam ih našla, ali nisam sigurna koje...
"Čovječanstvo, od početka me nisi zanimalo."

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Salo, or the 120 Days of Sodom (1975)

Post by Josef K » 26 Apr 2011, 14:16

Ne hvala.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Salo, or the 120 Days of Sodom (1975)

Post by Ašow » 26 Apr 2011, 15:38

Hah, bas sam neki dan pricao sa keyboard_kant kak nema topik o ovom filmu.

Na pitanje "Što mislite o ovom filmu?" je malo... čudno/teže odgovoriti.
Što misliti o jednom od najporemećenijem filmova u povijesti kinematografije?

Ja ga gledam kao svojevrsnu besmislicu kao i režim koji su tada propagirali. A pošto je bilo mnogo besmislica i nelogičnosti u svim nacionalsocijalističkim pokretima, tako je i ovo sto se događa u ovom filmu jedna ogromna i velika besmislica gdje svoje vlastito zadovoljstvo ispunjavaju tri poremećena fašista kroz kojekakve oblike napastovanja dječaka i djevojčica.
Problem je što je film postao uvelike razvikan i svi ga se groze, a tako ga se lagano moze promatrati sa najbanalnije strane tipa "Fašizam je loš. Tu je još jedan razlog."

Volim besmislene filmove sa poukom koju moraš/možeš izvuči sam na koji god način želiš.
Mozes izvuci i pouku da moras biti dobro i poslusno dijete inace si najebo, a mozes i jednostavno reci da je svaki oblik NS-a loš. Weee.

10/10
--------
Last.fm

User avatar
velikasirena
Posts: 49
Joined: 24 Apr 2011, 15:32
Location: Na WC-u sam

Re: Salo, or the 120 Days of Sodom (1975)

Post by velikasirena » 26 Apr 2011, 16:06

Ašow wrote:Hah, bas sam neki dan pricao sa keyboard_kant kak nema topik o ovom filmu.

Na pitanje "Što mislite o ovom filmu?" je malo... čudno/teže odgovoriti.
Što misliti o jednom od najporemećenijem filmova u povijesti kinematografije?

Ja ga gledam kao svojevrsnu besmislicu kao i režim koji su tada propagirali. A pošto je bilo mnogo besmislica i nelogičnosti u svim nacionalsocijalističkim pokretima, tako je i ovo sto se događa u ovom filmu jedna ogromna i velika besmislica gdje svoje vlastito zadovoljstvo ispunjavaju tri poremećena fašista kroz kojekakve oblike napastovanja dječaka i djevojčica.
Problem je što je film postao uvelike razvikan i svi ga se groze, a tako ga se lagano moze promatrati sa najbanalnije strane tipa "Fašizam je loš. Tu je još jedan razlog."

Volim besmislene filmove sa poukom koju moraš/možeš izvuči sam na koji god način želiš.
Mozes izvuci i pouku da moras biti dobro i poslusno dijete inace si najebo, a mozes i jednostavno reci da je svaki oblik NS-a loš. Weee.

10/10
Ovo je bilo zanimljivo čitati.

Bilo je davno, ali određenih scena se ipak sjećam i užasne su mi. Mislim, zar danas itko može izdvojiti išta kao nešto najužasnije kad vidimo toliko takvih stvari..., ali ovaj film definitivno mogu. Ne zbog scena mučenja, nego zbog svog tog ponižavanja i nekog srama pred samom sobom što sam to uopće gledala. Pa možda bih to trebala osjećati i za neke druge filmove, ali za ovaj svakako.

I ja volim pomalo besmislene filmove koji ti ostavljaju mogućnost da sam izvučeš pouku, kao i izbor da ju ne vidiš.
"Čovječanstvo, od početka me nisi zanimalo."

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Salo, or the 120 Days of Sodom (1975)

Post by Ašow » 26 Apr 2011, 22:12

Kad sam ga prvi put pogledao imao sam isti osjećaj u sebi kao kad sam prvi puta pogledao Gummo ili cannibal holocaust.
Onak, bilo je nest tipa "Koji me vrag terao da 2 sata tako beskorisno provedem?"
I onda mi nest nije dalo mira i pogledao sam ga ponovno. I zaljubio se. (U film, ne u nešt iz filma.) tj. u sva tri filma. (nijedan nisam mogao probaviti iz prve jbg)

I dan danas u glavi kad se sjetim gummoa, peta traka sa filosofema od burzuma mi se zavrti u glavi i ona "life is beautifull..." rečenica, kad se sjetim cannibal holocausta bude ona uvodna spica kao chillout, a kad se sjetim ovoga samo se sjetim jednog od one trojice morbidluka kak se dere "MANĐAAAAA" iz dijela "circle of shit"
i onak aargh, to je to, jedi ženo eksere.

Auh. :D
--------
Last.fm

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Salo, or the 120 Days of Sodom (1975)

Post by John_Ryder » 30 Apr 2011, 12:45

pojedeš si drek i to je to ,nadasve inspirirajuć film :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Salo, or the 120 Days of Sodom (1975)

Post by Matango » 29 Sep 2012, 16:33

Sick film, za ono vrijeme pogotovo

Post Reply