Deep Red (1975)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
velikasirena
Posts: 49
Joined: 24 Apr 2011, 15:32
Location: Na WC-u sam

Deep Red (1975)

Post by velikasirena » 26 Apr 2011, 01:41

Deep Red (1975): http://www.imdb.com/title/tt0073582/

Jedan od najpoznatijih i najboljih Argentovih ostvarenja (uz Suspiriu i Phenomenu, prema mom osobnom mišljenju koje, srećom, nije mjerilo).

Serijski ubojica, svjedok ubojstva koji nadalje nastoji samostalno riješiti zločine, odlična glazba, što više reći, nije nova tematika ali ipak je vrlo zanimljiv film.

Nažalost, filmovi iz njegove filmografije su slični... mada svaki od njih ima ono nešto.

Unatoč brutalnim scenama ubijanja koje su u određenim trenucima i komične, osjećaj nelagode ipak postoji i veći je nego kad vidite bilo koji film u kojem glumi Adam Sandler.

Da, ne mogu spavati, ali nije zbog Adama Sandlera.

Hm, ova preporuka se može odnositi i na ostale spomenute filmove u ovom komentaru, s obzirom na to da su filmovi iz njegove filmografije vrlo slični, to sam već rekla.
"Čovječanstvo, od početka me nisi zanimalo."

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Deep Red (1975)

Post by Info » 26 Apr 2011, 01:45

Image
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
velikasirena
Posts: 49
Joined: 24 Apr 2011, 15:32
Location: Na WC-u sam

Re: Deep Red (1975)

Post by velikasirena » 26 Apr 2011, 01:48

Info wrote:Image
A zbog čega vi ne spavate? Ili još bolje pitanje, zbog čega ste šokirani? Da?
"Čovječanstvo, od početka me nisi zanimalo."

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Deep Red (1975)

Post by Info » 26 Apr 2011, 01:52

Šokiran sam sa tvojim entuzijazmom za filmove Image

Dobar je film, pogotovo svjetla krv i one boje koje obožavam u Argentovim filmovima, pogotovo Suspiria :supz: I ona scena u vlaku je savršena. Jel znaš da ubojičine ruke koje se prikazuju u nekim filmovima od Argenta su njegove? A ne spavam zato što mi se skida nova epizoda Game of Thrones pa se ide gledat :)



















































Image
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
velikasirena
Posts: 49
Joined: 24 Apr 2011, 15:32
Location: Na WC-u sam

Re: Deep Red (1975)

Post by velikasirena » 26 Apr 2011, 02:00

Info wrote:Šokiran sam sa tvojim entuzijazmom za filmove Image
Dobar je film, pogotovo svjetla krv i one boje koje obožavam u Argentovim filmovima, pogotovo Suspiria :supz: I ona scena u vlaku je savršena. Jel znaš da ubojičine ruke koje se prikazuju u nekim filmovima od Argenta su njegove? A ne spavam zato što mi se skida nova epizoda Game of Thrones pa se ide gledat :)
Stvarno? Hahahaha, sad bi se osobe koje me poznaju uz one koje misle da me poznaju nasmijale na ovo s entuzijazmom pošto mi toga definitivno manjka. Zapravo, to znaju i oni koji me ne poznaju :)

Nisam entuzijastična, nego sam u potrazi za nečime što će me iskreno uzbuditi i uznemiriti, a ne samo zgroziti. A ni traga takvim stvarima, izuzev Adama Sandlera :)

Pročitala sam negdje o tome za ruke, ali tek sad kad si ti rekao znam da je istina :)

Očito dobro podnosiš budnost u kasno doba, a ja ću zaspati sutra ujutro na šišanju, nadam se da me neće zarezati pa da iz mene curi ta svijetla krv kao iz Argentovih filmova :)

Laku noć, sanjaj ruke :)
"Čovječanstvo, od početka me nisi zanimalo."

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Deep Red (1975)

Post by Ašow » 26 Apr 2011, 15:23

Ček, nema topika ni za ovaj kvlt?
Ovo i suspiria kao sto sam vec u nekoliko navrata rekao su mi dva najdraža argentova filma. Ovaj je jednostavno vrh.
tko nije gledao nek se srami. Pravi klasik žanra.
--------
Last.fm

User avatar
velikasirena
Posts: 49
Joined: 24 Apr 2011, 15:32
Location: Na WC-u sam

Re: Deep Red (1975)

Post by velikasirena » 26 Apr 2011, 15:53

Ašow wrote:Ček, nema topika ni za ovaj kvlt?
Ovo i suspiria kao sto sam vec u nekoliko navrata rekao su mi dva najdraža argentova filma. Ovaj je jednostavno vrh.
tko nije gledao nek se srami. Pravi klasik žanra.
A vidiš, Demone nitko ne spominje kao najdraži film, ahahahahahah
"Čovječanstvo, od početka me nisi zanimalo."

Post Reply