Death wish (1974)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Death wish (1974)

Post by john_constantine » 11 Dec 2010, 11:40

Image

Trailer

Movieworld recenzija

Redatelj: Michael Winner
Scenarij: Brian Garfield, Wendell Mayes
Godina: 1974.
Žanr: akcijska kriminalistična drama
Država: USA
Glumci: Charles Bronson, Hope Lange, Vincent Gardenia, Steven Keats, Jeff Goldblum…
Paul Kersey je običan čovjek, i građevinski tehničar koji samo radi svoj posao i ima ženu i udanu kćer u nasilnim ulicama New Yorka. I ubrzo njegova obitelj biva napadnuta, žena ubijena, a kćer silovana i traumatizirana. Kći ubrzo završava u komi, a Paul ostaje sam i jednog dana dobiva pištolj kojim ubije prvog napadača. I taj dan ga promijeni, postaje noćni osvetnik koji svake noći izlazi van i ubija kriminalce kao gamad.
Image Image Image

Iako na prvi pogled priča zvuči klišejizirano (film je ipak dobio čak i nagradu za najklišejiziraniji film svih vremena), film je čak po samom sebi originalan. Ovdje je riječ o običnom čovjeku kojem nasilnici unište život otevši njegove najbliže, i nalazi na nerazumijevanje okoline, i za razliku od uobičajenih filmova gdje se ljudi osvećuju nad krivcima, ovdje ih jednostavno ne nalazi. Policija je nemoćna, a on svoju usamljenost i frustraciju iskaljuje na uličnim razbojnicima i nasilnicima na ulicama New Yorka.
Michel puši karu.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Death wish (1974)

Post by kraykulla » 29 Dec 2010, 14:32

ovo imam oriđinale dvd,gledao sam ga već preko deset puta.bronson mi je i inače jedan od najboljih glumaca.zakon 10/10.film se nekad u yugo kinima zvao paul kersey ne prašta he-he

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Death wish (1974)

Post by john_constantine » 29 Dec 2010, 15:05

kraykulla wrote:ovo imam oriđinale dvd,gledao sam ga već preko deset puta.bronson mi je i inače jedan od najboljih glumaca.zakon 10/10.film se nekad u yugo kinima zvao paul kersey ne prašta he-he
:shock: :prayer: :supz:
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Death wish (1974)

Post by remike2 » 29 Dec 2010, 16:24

Odličan film, neupitni klasik 70-ih sa neponovljivim Charlesom Bronsonom, sa svakim idućim nastavkom serijal je znatno padao, no jedinica je najbolja iz cijelog serijala koju rado znam pogledati. :supz:
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

Post Reply