March or Die (1977)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

March or Die (1977)

Post by dr_gonzo » 29 Oct 2010, 23:57

Image

Redatelj: Dick Richards
Written by David Zelag Goodman

Trailer

Uloge:
Gene Hackman ... Maj. William Sherman Foster
Terence Hill ... Marco Segrain
Catherine Deneuve ... Simone Picard
Max von Sydow ... François Marneau
Ian Holm ... El Krim
Jack O'Halloran ... Ivan

Image

SADRŽAJ:
"- Priča je to o Legiji Stranaca i ljudima koji se u njoj nalaze u Maroku. Glavni lik Ciganin nasilu se unaovačuje u Legiju, a kad stigne na odredište padne pod pasku strogog majora Fostera..."

Image

Moje Mišljenje:
"- Malo je ljudi vidjelo ovaj odličan ratni film i sigurno najbolji koji za temu ima fancusku legiju Stranaca. Terence Hill je tu ostvario svoju najbolju ulogu. Posebno se obazirem na prepucavanja Hillova lika i lika kojeg glumi Gene Hackman (jedna od 3 njegove najbolje uloge) i zadnjih 15 minuta pokolja između vojnika Legije stranaca i Beduina..."

Image
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: March or Die (1977)

Post by remike2 » 30 Oct 2010, 09:33

Dosta podcijenjen film, meni se izuzetno svidio. :supz:
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 30 Oct 2010, 17:29

Guštam filmove o francuskoj Legiji Stranaca...ali ovaj film je legendaran. T. Hill u svojoj najboljoj ulozi...a G. Hackman nikad bolji...

A uz to tu je i Ian Holm, za kojeg sam kad sam prvi put gledao film na TV-u sa kojih 7-8 godina rekao...u benti eno ga onaj tip iz "Aliena"...

FIlm također ima jedne od najboljih vojnih izjava ikad viđenih na filmu:

Maj. William Sherman Foster:
"- Some of will give up.
Some of you will even try to run.
I warn you, until now no one succeeded.
When the Legion doesn't get you, the Arabs will.
When the Arabs won't catch you, the desert will.
And when the desert doesn't devour your measly corpses, then I will.
I wouldn't know what's worse."



El Krim: [showing Foster and his patrol the dead body of a legionnair] "- One of my men got nervous."

Maj. William Sherman Foster: [an Arab walks over to the body and spits in his face. Suddenly Segrain shoots the Arab at point blank range. Everyone is pointing weapons at everyone] "- One of my men got nervous."
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: March or Die (1977)

Post by kraykulla » 07 Jan 2011, 08:32

kultni odličan film sa zakon glumačkom postavom.hackman kao traumatizirani skoro ptsp vojni zapovjednik legije i hill kao glavni dečko su fenomenalni.odlične scene bitke,ma možda najbolji film o legiji koji sam gledao.10/10.

Post Reply