Aguirre: The Wrath of God (1972)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Aguirre: The Wrath of God (1972)

Post by john_constantine » 15 Jul 2010, 20:40

Image

Trailer

Redatelj: Werner Herzog
Scenarij: Werner Herzog
Godina:1972
Žanr: povijesna pustolovni film/ biografska drama
Država: Njemačka
Glumi: Klaus Kinski, Helena Rojo, Del Negro, Ruy Guerra...
A few decades after the destruction of the Inca empire, a Spanish expedition leaves the mountains of Peru and goes down the Amazon river in search of gold and wealth. Soon, they come across great difficulties and Don Aguirres, a ruthless man who cares only about riches, becomes their leader. But will his quest lead them to "the golden city", or to certain destruction?
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Aguirre: The Wrath of God (1972)

Post by john_constantine » 15 Jul 2010, 20:43

Jedan od meni omiljenih Herzogovih filmova, iako dosta zahtjevan za gledanje. Odlična uloga Klausa Kinskog i to jezovito uvjerljiva (mislim, ono njegovo šepanje, dugo sam vjerovao da mu je režiser namjerno slomio nogu da bude uvjerljiv s obzirom da se nisu najbolje slagali). A tek završnica koja ostavlja bez daha, i ta poznata priča o opsesiji i izmišljenoj legendi o Zlatnom gradu kojima su kondvistatori bili opčinjeni. Fantastične uloge u odličnom povijesnom filmu, zanimljive radnje i odlične režije.
Michel puši karu.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Aguirre: The Wrath of God (1972)

Post by kraykulla » 24 Aug 2010, 22:23

a fuckin legend.klaus kinski mi je jedan od omiljenih glumaca svih vremena.ovo mi je genijalan film.
totalno osjećam na sebi onu vlagu i prljavštinu terena po kojem su išli konkvistadori u filmu .masterpiece 10/10

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Aguirre: The Wrath of God (1972)

Post by Truba » 04 Sep 2010, 21:38

ovo je film nad filmovima
sjecam ga se i nakon 7 godina
www.lasetta.net :axe:

Post Reply