Terror of Mechagodzilla (1975)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Terror of Mechagodzilla (1975)

Post by john_constantine » 11 Jul 2010, 21:25

Image

Trailer

Movieworld recenzija

Redatelj: Ishirô Honda
Scenarij: Yukiko Takayama
Godina: 1975.
Žanr: akcijski fantastični sf
Država: Japan
Glume: Katsuhiko Sasaki, Tomoko Ai, Akihiko Hirata, Katsumasa Uchida…
Nakon što je MechaGodzilla uništen u sukobu s pravim Godzillom, svemirski majmuni pod vodstvom vođe Kuronume obnavljaju i poboljšavaju MechaGodzillu, no ne mogu ga dovršiti do kraja. Zato otimaju znanstvenika i njegovu kćer da dovrše MechaGodzillu. Sam znanstvenik im daje i moćno oružje – Titanosaurusa. Godzilla ponovno kreće u borbu protiv MechaGodzille i njegovog pomoćnika Titanosaurusa.
Image

Sama radnja je nezanimljiva i dosadna, što je još jedan dodatan minus filmu. Umjesto ludog znanstvenika koji kontrolira Titanosaurusa, imamo očajnog znanstvenika i njegovu kiborg kćer koja kontrolira MechaGodzillu. Cijeli film se i svodi na taj slabi scenarij, i kratku romantiku koja je osakaćena u Engleskoj verziji filma. Slab film u serijalu s kojim se završava Showa razdoblje, koje ne spašava niti scene napada na grad i okršaji čudovišta…
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Terror of Mechagodzilla (1975)

Post by A$H » 12 Jul 2010, 13:19

da nisi sve to mogao u jedan topic strpat..izgleda fora ovak ali nema prevec smisla..5 za trud.. :wink:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Terror of Mechagodzilla (1975)

Post by john_constantine » 12 Jul 2010, 17:58

Mogao sam, ali onda bi usporavalo tu stranicu s obzirom da ima 15 filmova u Showa razdoblju (vrijeme čekanja i slično). Ionako sam mislio otvoriti dodatni topic o Godzilli, bar da nekoga zainteresiram za filmove. :rock: :kokicarenje:
Michel puši karu.

Post Reply