The Streetfighter (1974)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

The Streetfighter (1974)

Post by john_constantine » 29 May 2010, 12:15

Image

Trailer

Movieworld recenzija

Redatelj: Shigehiro Ozawa
Scenarij: Kôji Takada, Motohiro Torii
Žanr: akcijski triler
Godina: 1974
Država: Japan
Glume: Sonny Chiba, Goichi Yamada, Yutaka Nakajima, Tony Cetera…
Terry je karate majstor koji je istovremeno i plaćenik za opasne poslove poput otmica. Nakon posljednje otmice jednog zatvorenika, za koju sestra nije imala novce, prodaje ju mafiji. Taj čas ga mafija nagovara na otmicu kćeri poznatog naftnog tajkuna, što on odbija zbog nedovoljnog iznosa. Tim činom se osudi na smrt jer mafija ga ne namjerava ostaviti na životu zbog toga što previše zna…
Iako je glavni lik pravi gad koji već u desetoj minuti prodaje djevojku (koju poslije siluju) jer nije imala novca za isplatu, užitak ga je gledati kroz cijeli film kako tamani negativce s njegovim izrazima lica i kretnji. Nasilje je toliko brutalno da je dobio zloglasni X rating, ali film je pravi primjer kako se režira borilački film s solidnim scenarijem, likovima za pamćenje i obilnom količinom akcije i borbi. A tek utjecaj na kasnije filmove kao Romeo must die.

Da se spomene najvažnija stvar, film je vrlo brutalan, od povraćanja vlastitih zubiju do rasturanja lubanje u rendgenskoj sceni s hektolitrima krvi. I sve to golim šakama. :rock: Film ima još i dva nastavka Return of the street fighter i Street fighter, last revenge s ženskim nastavkom "Sister Street Fighter" Nastavci su nešto slabiji od originala iako ima par poprilično brutalnih scena (udarac u glavu od kojih oči izađu iz dublji :mrgreen: )
Michel puši karu.

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Re: The Streetfighter (1974)

Post by Unreal » 17 Jul 2010, 15:27

Meni je ovo baš odličan old school i martial arts film. Zbilja je film prenasilan bio za svoje vrijeme i dan danas se može ravnat sa ovim torture horrorima što se tiče nasilja. Film mi i ne bi bio odličan da nema Sonny Chibe u njemu. Zbilja ga je prezbavno gledat dok ubija ljude sa svojim udarcima i pritom radi razne grimase i napinje mišiće :lol: :prayer: (možda je malo cheesy,no koga briga kad je zakon). Najjača mi je scena u filmu dok se gl. lik bori sa onim debelim u karate dojou i debeli ga pobijeđuje,no onda se prisjeti očevih zadnjih riječi prije nego što su ga ubili koje glase: "Listen my son, TRUST NO ONE! You can count on no one but YOURSELF. Improve your skills, son, harden your body, become the NUMBER ONE MAN! Do no ever let ANYONE beat you!" i onda slijedi legendarna glazba i glavni lik skroz poludi(čak su upotrjebili taj flashback s dijalogom u nastavku). Ne bi ni pogledao film da ga nisam vidio u filmuTrue Romance za kojeg je Tarantino napiso scenarij i izrazio svoje divljenje prema ovom filmu.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Streetfighter (1974)

Post by filmofil » 22 Mar 2011, 01:46

sat i pol čiste kung fu mindless zabave :D jeftinjara od scenarija, loša gluma, mučo kung fua, papirnati negativci i THE MAN, THE LEGEND, SONNY CHIBA 8) 8) :mrgreen: možda po nekim tehničkim mjerilima ovaj film ne zadovoljava visoke kriterije, ali nemam puno prigovora jer mi je vrijeme proletilo dok sam gledao kako sonny chiba razvaljuje masu kung fu 'majstora', čupa crnačke kurčine, vadi grkljane i razbija lubanje :lol:

morat ću se i na nastavke bacit

p.s. zna možda netko di mogu nabavit onaj theme song? ili ga barem poslušat?
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Streetfighter (1974)

Post by john_constantine » 22 Mar 2011, 05:12

ebay ili net.

A gledao sam drugi dio, nešto footagea iz prvog dijela i par nasilnih scena (udarac u glavu zbog kojih oči izlete iz duplji), ali nisam bio previše oduševljen nastavkom. Tako da nisam pogledao niti treći nastavak. A ima i neki spinoff od nastavka, s njegovom sestrom ili nešto.
Michel puši karu.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Streetfighter (1974)

Post by filmofil » 22 Mar 2011, 14:25

da, ni nema živih torrenta za te nastavke...jel možeš preporučiti još koji film iz ovog žanra?
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Streetfighter (1974)

Post by john_constantine » 22 Mar 2011, 18:28

filmofil wrote:da, ni nema živih torrenta za te nastavke...jel možeš preporučiti još koji film iz ovog žanra?
da, bilo je prije, ali za cenzuriranu verziju (recimo, izrezana je scena čupanja muda na živo). Dragonheart mi je dao necenzuriranu verziju sva tri nastavka.

A slično... hm, moram priznati da ne bi znao. Možda više štoga što nema puno takvih hipernasilnih borilačkih filmova. Jedino mi pada Riki-Oh: The Story of Ricky, ali to je već pretjerani kung fu trash s hipernasilnim scenama. Možda si ga već gledao...

Ali imaš dosta eksploatacijskih borilačkih filmova 70 - tih, od azijata do crnaca. Loša gluma, slab scenarij, trash likovi, i puno, puno tučnjave.

http://www.imdb.com/title/tt0068676/ - lady kung fu. To imam u planu pogledati.

Kada je riječ o borilačkim filmovima, ja se više držim hongkongoških borilačkih filmova.

P.S.
Budem se raspitao za preporuke.
Michel puši karu.

Post Reply