The Deer Hunter (1978)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

The Deer Hunter (1978)

Post by elrania » 25 May 2010, 18:26

Image

IMDB

TRAILER

Director: Michael Cimino

Cast:
Robert De Niro ... Michael
John Cazale ... Stan
John Savage ... Steven
Christopher Walken ... Nick
Meryl Streep ... Linda

Plot: Michael, Steven and Nick are young factory workers from Pennsylvania who enlist into the Army to fight in Vietnam. Before they go, Steven marries the pregnant Angela and their wedding-party is also the men's farewell party. After some time and many horrors the three friends fall in the hands of the Vietcong and are brought to a prison camp in which they are forced to play Russian roulette against each other. Michael makes it possible for them to escape, but they soon get separated again.

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: The Deer Hunter (1978)

Post by elrania » 25 May 2010, 18:31

film sam dost davno pogledala jer mi je bio jedan od onih na to do listi i dan danas ga doživljavam filmčinom s vrhunskom glumačkom postavom i jednom od najdirljivijih priča na koje sam naišla.

nije baš za neko uspoređivanje s platoonom, il FM jacketom i sl., jer ima puno više dramskih elemenata u sebi, al imam potrebu reć da mi je možda u ovom trenutku najdraži od svih tih mega ratnih iz sedamdesetih i osamdesetih.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: The Deer Hunter (1978)

Post by Boby » 25 May 2010, 19:39

Slažem se s elraniom. Sramota je kaj ovaj film još uvijek nemam u svojoj kolekciji; jedan od onih koji mogu gledati opetovano i uživati u svakome detalju. Mislim da mi niti jedan film na temu vijetnamskog rata nije toliko prirasao srcu kao ovaj.
Ovo je ujedno posljednji film Johna Cazalea za kojeg vjerujem da je imao veliku budućnost pred sobom.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: The Deer Hunter (1978)

Post by A$H » 25 May 2010, 19:57

par dobrih ideja i scena..ostalo prosjek..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: The Deer Hunter (1978)

Post by remike2 » 08 Jul 2010, 13:20

Briljantan film, meni jedan od najdražih filmova iz 70-tih te uz Full Metal Jacket i Apocalypse Now za mene najbolji film ovakve vrste.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Deer Hunter (1978)

Post by john_constantine » 08 Jul 2010, 19:05

pamtim ga kao jedan od dosadnijih ostvarenja...ali dobra tematika o uništenju psihe poslije rata.
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: The Deer Hunter (1978)

Post by jeba » 23 Aug 2010, 20:07

Meni je film dobar, s tim da je sredina najbolja, a kraj (od kad se De Niro) mi je blago naporan.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Deer Hunter (1978)

Post by filmofil » 24 Aug 2010, 01:23

Boby wrote:Ovo je ujedno posljednji film Johna Cazalea za kojeg vjerujem da je imao veliku budućnost pred sobom.
da, svaki film u kojem je glumio je bio nominiran za oscara, podatak koji mi je baš zanimljiv...

inače, deer hunter, meni ipak samo solidan, nikako najbolji o vijetnamu...svejedno jako realan prikaz što se dogodi s čovjekom nakon takve traume, totalna promjena vrijednosti i drugačiji pogled na druge ljude, jednostavno ne možeš ostati isti

tu mi je još bolji kao lik od de nira napravljen walken, njega rat najviše uzdrma i izgubi cijelog sebe
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: The Deer Hunter (1978)

Post by Boby » 24 Aug 2010, 09:17

Meni je omiljen vjerojatno zato što se više bavi predigrom i posljedicama nego li samim ratovanjem.

Cazale je za svoga života uspio tumačiti više-manje infantilne likove ali unatoč tome, svaki je od njih bio do detalja skinut i jako mu je dobro ležala suptilna gluma; tko zna dokle bi dogurao da Streepica nije ostala udovica.

Kaj se tiče omiljenih likova, meni je uvijek nekako bio najdraži onaj Johna Savagea. Za razliku od De Nira i Walkena koji su djelovali odrasli i zreli, Savage je djelovao još kao dijete čija je nevinost odjednom samo tako ostala
SpoilerShow
osakaćena
.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: The Deer Hunter (1978)

Post by remike2 » 24 Aug 2010, 11:12

Meni su Apocalypse Now i ovaj film najbolji kad je Vijetnam tematika u pitanju, iako ovaj film progovara o dosta toga i ko što je Boby rekao: predigra i utjecaj rata. Dugačak no meni nimalo dosadan film, iznimna glumačka postava, prikaz utjecaj rata na čovjeka i na njegovu psihu, karakterizacija likova vrhunska, zajedništvo, ljubav, patnja i bol, a da ne pričam nevjerovatno napete scene igranja ruskog ruleta i tužna završnica. Jedan od od najboljih, najtužnijih i najtragičnijih filmova svih vremena.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

Post Reply