Dark Star (1974)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Dark Star (1974)

Post by A$H » 24 May 2010, 16:35

Director:
John Carpenter

PLOT - The crew of the Dark Star are on a 20 year mission to clear a path in space by destroying planets that are in the way of navigation routes. After a series of mishaps Mother, the ships computer, can no longer persuade Bomb not to detonate. Even the dead captain is of little help in arguing with Bomb who is bound to do his duty.

POSTER

Image

CAST

Brian Narelle ... Lt. Doolittle
Cal Kuniholm ... Boiler
Dre Pahich ... Talby
Dan O'Bannon ... Sgt. Pinback

TRAILER - http://www.youtube.com/watch?v=gSccwmmrS5A

Image
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Dark Star (1974)

Post by remike2 » 24 May 2010, 16:37

Jedan od rijetkih Carpenterovih filmova koje još nisam pogledao, no morat ću!
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Dark Star (1974)

Post by chatterer » 24 May 2010, 21:08

za razliku od nekih drugih njegovih filmova, ovaj je izvrsno iskoristio svoj mini budžet. Od humora do bizarnih situacija koje je maksimalno iskoristio kao ona u liftu. "Alien" izgleda dosta jeftino, nije mi baš najbolje sjeo iako zna biti zabavan :lol:

Slike svemira kao u nekoj prastaroj igrici za kojoj su današnji studenti danima visili ali opet daju poseban štih. Rasprava sa bombom je također nešto posebno

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Dark Star (1974)

Post by elrania » 25 May 2010, 21:46

gledao mi se kad je bio na tvu sad nedavno, al nije mi na kraju sjeo pa sam ga ostavila za neke bolje dane.

budem ga kad tad dovršila.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Dark Star (1974)

Post by DrugsBunny » 25 May 2010, 22:10

2. put sam ga počeo gledat i 2. put prestao, treća sreća skoro slijedi.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Dark Star (1974)

Post by filmofil » 19 Sep 2010, 04:03

odličan i jako podcijenjen carpenterov uradak, mislio sam da me čeka prosječan B film smješten u svemiru, al ovo je bilo prezabavno dok je trajalo na neki skroz čudan način...alien koji je ustvari lopta na napuhavanje, razgovor s bombom, a onda na kraju doticanje čak i nekih egzistencijalnih pitanja...finale filma je moćno, let there be light!!!
SpoilerShow
odvajanje 2 astronauta na kraju je jedna od lijepših scena koje sam vidio u zadnje vrijeme...jedan završi u asteroidima koje je htio promatrati s broda i kaže 'i'll forever fly through space now', a drugi pada u atmosferu planeta i veli 'what a beautiful way to die, as a falling star' i netom prije ulaska u atmosferu nađe željeznu ploču od uništenog broda i odsurfa u smrt...preeeedobro!!
film je pravi skriveni biser i drago mi je da sam ga sad uhvatio na telki
This is the Zodiac speaking.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Dark Star (1974)

Post by remike2 » 19 Sep 2010, 16:54

filmophil wrote:odličan i jako podcijenjen carpenterov uradak, mislio sam da me čeka prosječan B film smješten u svemiru, al ovo je bilo prezabavno dok je trajalo na neki skroz čudan način...alien koji je ustvari lopta na napuhavanje, razgovor s bombom, a onda na kraju doticanje čak i nekih egzistencijalnih pitanja...finale filma je moćno, let there be light!!!
SpoilerShow
odvajanje 2 astronauta na kraju je jedna od lijepših scena koje sam vidio u zadnje vrijeme...jedan završi u asteroidima koje je htio promatrati s broda i kaže 'i'll forever fly through space now', a drugi pada u atmosferu planeta i veli 'what a beautiful way to die, as a falling star' i netom prije ulaska u atmosferu nađe željeznu ploču od uništenog broda i odsurfa u smrt...preeeedobro!!
film je pravi skriveni biser i drago mi je da sam ga sad uhvatio na telki
Slažem se sa svim navedenim. Sinoć ga također prvi put pogledao na TV-u, uistinu odličan film, podcijenjen dosta, no pravi filmski ZF dragulj u kojem se da uživati.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Dark Star (1974)

Post by filmofil » 19 Sep 2010, 17:50

btw ak si gledao jučer na HRT-u, jesi primjetio u kadru kad si boiler podrezuje brkove u lijevom dijelu ekrana neku ženu? smije se i maše, al je skroz neupadljiva nekako, onako je zamagljena plavkastom bojom...ja sam se prvo usro koji je to kurac, al valjda se on prisjećao neke svoje jer u greškama na imdbu nema toga, a opet, nije se spominjala nikakva ženska osoba u tom kontekstu pa je to bilo nekako random

volio bi znat objašnjenje za taj kadar
This is the Zodiac speaking.

pierre
Posts: 29
Joined: 15 Sep 2010, 15:04

Re: Dark Star (1974)

Post by pierre » 21 Sep 2010, 00:14

prejak film! mozda nema budzet, ali ima svjezinu, pricu i humor (doduse, zato je vjerovatno zasluzniji dan o'bannon). gledao dosta davno, ali me odusevio. mogao bih ovih dani ponovo...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Dark Star (1974)

Post by dr_gonzo » 30 Nov 2010, 01:04

Jedan od najboljih SF filmova svih vremena :partyman:

Dark Star (1974)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply