Get Carter

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Get Carter

Post by john_constantine » 09 Oct 2006, 15:31

E, je li tko osim mene gledao ovaj odlični klasik? Michael Caine već po samome sebi nalikuje na psihopata, bar kada je bio mlad. A ovdje rasturuje cijeli film na kvadrat. Naročito u sceni kada utaplja onu ljubavnicu u kadi... Taj njegov hladan ubilački izraz lica... A ono što mi se najviše dopalo je onaj poticaj da se osveti ubojicama svoga brata - rekao bi vam koji je, ali bi pokvario film, ali nije ono uobičajeni, nego stvarno vraški originalan obrat.
A tu sam najviše zapamtio onu prejebenu scenu kada baci onog debeljka za visokog parkirališta ravno na autu. I još njegovo tijelo zgnječi i vjerojatno usmrti bračni par koji je bio u autu. dobro se vide kako ih prolaznici izvlače van. A hrpa filmova kao Oldboy ili Lethal weapons, i uvijek smrskaju auto, a u ovom filmu još i ubije bračni par. Upečatljiva scena. :D

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 09 Oct 2006, 16:07

Evo ja na žalost moram priznati da original nisam nikada imao prilike pogledati, a morat ću čim prije. Gledao sam doduše remake sa Stalloneom, koji me je jako, jako razočarao...
Po traileru je izgledalo kao žestoki nabrijani krimić, u kojem Stallone rastura sve u 16, a kad tam, Stallone dobio više batina nego u svim svojim filmovima zajedno...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Oct 2006, 23:10

nisam gledao ali imaju DVD u videoteci uzet ću što prije..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 11 Oct 2006, 09:36

Original nisam još gledao ali Get Carter sa Stalloneom mi je bio odličan. Dobro snimljen, izvrsna fotografija, Stallone koji pokazuje da zna glumiti a konačno scenarij u kojem nije sam nezaustavljiv sa 1 metkom protiv 1500 do zuba naoružanih manijaka :wink:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 11 Oct 2006, 10:39

FilmTV wrote:Original nisam još gledao ali Get Carter sa Stalloneom mi je bio odličan. Dobro snimljen, izvrsna fotografija, Stallone koji pokazuje da zna glumiti a konačno scenarij u kojem nije sam nezaustavljiv sa 1 metkom protiv 1500 do zuba naoružanih manijaka :wink:
meni je sve to dokazao i puno prije sa filmom Assassins..koji je i daleko bolji od ovog remake..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 11 Oct 2006, 16:53

A$H wrote:meni je sve to dokazao i puno prije sa filmom Assassins..koji je i daleko bolji od ovog remake..
E vidiš, meni je Assassins bio spor, dosadan, neinventivan sa glupom pričom. Iz filmske perspektive što se tiče kamere i fotografije je totalno prosječan i rađen by the book dok Get Carter ima puno svijetlih trenutaka. Očito ne gledamo na iste stvari u filmu. :wink:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 11 Oct 2006, 22:51

FilmTV wrote:
A$H wrote:meni je sve to dokazao i puno prije sa filmom Assassins..koji je i daleko bolji od ovog remake..
E vidiš, meni je Assassins bio spor, dosadan, neinventivan sa glupom pričom. Iz filmske perspektive što se tiče kamere i fotografije je totalno prosječan i rađen by the book dok Get Carter ima puno svijetlih trenutaka. Očito ne gledamo na iste stvari u filmu. :wink:
složio bi se da je rijeć o originalu,ali remake mu nije ni do koljena...ali samo malo neznam kako ti je taj film spor..neinventivan sa glupom pričom??..ali lik koji dođe u grad i osvećije smrt brata je jako originalno...da ne prićam da je meni upravo Get Carter totalno spor sa radnjom...a assassins mi je okay...naganjaju se na groblju,u taksiju,u hotelu, u zgradi ženske....cijelo vrijeme je bar u tom filmu jurnjava..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Oct 2006, 09:57

A$H wrote:
FilmTV wrote:
A$H wrote:meni je sve to dokazao i puno prije sa filmom Assassins..koji je i daleko bolji od ovog remake..
E vidiš, meni je Assassins bio spor, dosadan, neinventivan sa glupom pričom. Iz filmske perspektive što se tiče kamere i fotografije je totalno prosječan i rađen by the book dok Get Carter ima puno svijetlih trenutaka. Očito ne gledamo na iste stvari u filmu. :wink:
složio bi se da je rijeć o originalu,ali remake mu nije ni do koljena...ali samo malo neznam kako ti je taj film spor..neinventivan sa glupom pričom??..ali lik koji dođe u grad i osvećije smrt brata je jako originalno...da ne prićam da je meni upravo Get Carter totalno spor sa radnjom...a assassins mi je okay...naganjaju se na groblju,u taksiju,u hotelu, u zgradi ženske....cijelo vrijeme je bar u tom filmu jurnjava..
Slažem se s ovom tvrdnjom.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 12 Oct 2006, 14:51

neinventivan sa glupom pričom?
Da - ja sam bolji ubojica od tebe! :D Kao da se ekipa svađa u osnovnoj školi: "Moj tata je jači od tvog" :)

Čuj, svako ima svoj ukus. Meni je Assassins dosadan i snimljen bez veze a tebi je izvrstan. Zato i postoji brdo filmova, da čovjek može odabrati. Ima ljudi kojima je Američki Nindža IV remek djelo, ima ih koji misle da je Lorenzo Lamas vrhunski glumac, zato i postoji toliko filmova, svatko nađe nešto za sebe. Nema smisla sada ovdje uvjeravati jedan drugoga kome je šta bolje. Ja ne brijem na jurnjave, ti vjerojatno ne opaziš kako je u određenoj sceni fotografija posebna.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Oct 2006, 15:36

Koga je to išlo...A$H-a ili mene? :shock:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 12 Oct 2006, 18:09

Citirao sam A$Ha a ti si se složio s njim pa onda obojicu, onako u paketu :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Oct 2006, 23:50

FilmTV wrote:
neinventivan sa glupom pričom?
Da - ja sam bolji ubojica od tebe! :D Kao da se ekipa svađa u osnovnoj školi: "Moj tata je jači od tvog" :)

Čuj, svako ima svoj ukus. Meni je Assassins dosadan i snimljen bez veze a tebi je izvrstan. Zato i postoji brdo filmova, da čovjek može odabrati. Ima ljudi kojima je Američki Nindža IV remek djelo, ima ih koji misle da je Lorenzo Lamas vrhunski glumac, zato i postoji toliko filmova, svatko nađe nešto za sebe. Nema smisla sada ovdje uvjeravati jedan drugoga kome je šta bolje. Ja ne brijem na jurnjave, ti vjerojatno ne opaziš kako je u određenoj sceni fotografija posebna.


a kako ti to znaš??
i to opet nema nikakve veze sa onim o čemu sam ja prićao..
Ali opet svatko gleda film na svoj naćin..ja imam prokletstvo da u svakom filmu vidim po 20 grešaka(ne tražim ih najerno,jednostavno zamjetim),koje običan smrtnik nebi ni skužio(npr.iz oružja padaju čahure kalibra koje nema šanse da ide u to,ali to "nitko" neče skužit,osim rijetkih luđaka...pa me i frendovi čudno gledaju..a netko umjeto toga vidi samo koji broj grudnjaka nosi glavna glumica...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 13 Oct 2006, 07:34

A$H wrote:a kako ti to znaš??
Pa naravno da neznam, samo nagađan. Nekako mi je čudno da netko ko u filmovima najviše cijeni dobru fotografiju ili kameru može reći da mu je Assassinis super film. Isto kao što ne bi nikada rekao da neki čovjek koji brije na ekskluzivne trkaće aute kaže da mu je Smart zakon auto :wink:
A$H wrote: Ali opet svatko gleda film na svoj naćin..ja imam prokletstvo da u svakom filmu vidim po 20 grešaka(ne tražim ih najerno,jednostavno zamjetim),koje običan smrtnik nebi ni skužio(npr.iz oružja padaju čahure kalibra koje nema šanse da ide u to,ali to "nitko" neče skužit,osim rijetkih luđaka...pa me i frendovi čudno gledaju..a netko umjeto toga vidi samo koji broj grudnjaka nosi glavna glumica...
Pa upravo tako, cilj topica je bio rasprava, meni je nešto dobro tebi nešto drugo. Cilj je izmjena mišljenja a ne nužno da se složimo oko istih. Da nisam gledao Assassins sada bi ga pogledao da vidim o čemu pričate.

I ovo sa greškama, to mi je zakon, skoro nikada ne skužim greške, uvijek ih moram potražiti na IMDb i baš se mislim: "Kud je to netko to uspio pohvatat?" :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 13 Oct 2006, 11:00

Kaj imaš protiv smarta :evil: :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 13 Oct 2006, 11:10

FilmTV wrote:
A$H wrote:a kako ti to znaš??
Pa naravno da neznam, samo nagađan. Nekako mi je čudno da netko ko u filmovima najviše cijeni dobru fotografiju ili kameru može reći da mu je Assassinis super film. Isto kao što ne bi nikada rekao da neki čovjek koji brije na ekskluzivne trkaće aute kaže da mu je Smart zakon auto :wink:
Zbilja, kaj fali Smartu? To je odličan autić...mo´š ga parkirat gdje god hočeš...Sport Billy auto hehe :wink: :D

Post Reply