Akcioni filmovi

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Akcioni filmovi

Post by undying » 25 Nov 2006, 12:53

Davno sam gledao akcije kao sto su: Smrtonosno oruzje, Umri Muski tako da o njima neka pise neko drugi, ali jedan moram spomenuti a to je Mad Max 1 i 2, mada dvojka nije tipicna akcija ali eto stavio sam ga. Stvarno odlicni filmovi i stvarno mi ne ide u glavu kako George Miller tako malo filmova snimio poslije takva dva dijela :?: Stvarno genijalni filmovi i vrhunska zabava!!! Drugi mi pade na um the "Last Boy Scout" nedavno bio na HRT, isto odlicna zabava ali mi je ipak Max bolji, jaci film, Tarantino je "the Last Boy Scout" stavio medju 100 svojih najboljih filmova! Ima mnogo akcionih odlicnih filmova ali ovi mi trenutno padaju na um, sjetim se jos nekih pa ih stavim.. Stavite i vi neke kojih se ja nisam sjetio ili nisam gledao pa da razglabamo..

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 25 Nov 2006, 13:06

Prljavi igraju prljavo, Heat, Hard boiled, Umri muški serijal, mad max serijal...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 25 Nov 2006, 13:46

tu bi onda trebalo pisat o akcijskim filmovima iz '60 i '70...

a ne svim..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 25 Nov 2006, 14:39

hm, nisam niti primijetio. :o

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 25 Nov 2006, 16:13

U zadnjih godinu dve sam prilično horror centričan, ali uvijek me privlačio šrot. Obožavao sam iznajmljivati akcione filmove sa ninjama, pa onda dakako van dammea, pa su mi se onda sviđali akcići kombinirani sa SFom (svi oni cyborg cop, pa project shadowchaser) etc. Sve u svemu, akcijski filmovi imaju mnogo više trasha od horrora, ipak ik se snima šakom i kapom :kosturko:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 25 Nov 2006, 16:24

Robocop i policajac razarač i univerzalni vojnik. :D

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 25 Nov 2006, 17:38

Podsjetio me sad Tarantino na dijelove "Policajac manijak 1 i 2" njemu je 2 medju najboljim filmovima :lol: Mislim da mogu oba dijela da prodju pod akcioni, a ako me dobro sluzi pamcenje nisu daleko ni od horora 8) Face Off mi je isto dobar akcioni film!

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 25 Nov 2006, 22:23

undying wrote:Podsjetio me sad Tarantino na dijelove "Policajac manijak 1 i 2" njemu je 2 medju najboljim filmovima :lol: Mislim da mogu oba dijela da prodju pod akcioni, a ako me dobro sluzi pamcenje nisu daleko ni od horora 8) Face Off mi je isto dobar akcioni film!
ŠTA? Nije ti valjda Maniac cop dobar film, pa tamo glumi Bruce Campbell.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 25 Nov 2006, 22:29

Zombiemachine wrote:
undying wrote:Podsjetio me sad Tarantino na dijelove "Policajac manijak 1 i 2" njemu je 2 medju najboljim filmovima :lol: Mislim da mogu oba dijela da prodju pod akcioni, a ako me dobro sluzi pamcenje nisu daleko ni od horora 8) Face Off mi je isto dobar akcioni film!
ŠTA? Nije ti valjda Maniac cop dobar film, pa tamo glumi Bruce Campbell.
:pointlaugh: :pointlaugh:

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 25 Nov 2006, 23:28

Zombi:
Film sam gledao jako davno, tako da ne znam uopste kakav je, znam da mi je kao klincu bio zanimljiv a tebi preporucujem da se ne bavis tim djecijim doskocicama :D Nemaju smisla.. Radije se bavi ko je jaci Jason ili Freddy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: + Zapamti da je u mom rukavu je Armagedon :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :butthead: + Bicu toliko pokvaren pa cu ti reci da samnom nema potrebe da pricas o filmu- smijesnog te pravim... 8) +pozz izlazim, odo nesto muvati, i veliki pozzz horor ekipi

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 26 Nov 2006, 00:18

Nisi se valjda naljutio? Ja se samo zajebavam jer mi je dosadno a ti se zabavljaj sa Armageddonom u rukavu. I kad smo kod toga, ja s tobom uopće ne raspravljam o filmu, odustao sam odavno iz jednostavnog razloga: svađa preko interneta je ko natjecanje u paraolimpijadi, čak je i pobjednik debil.

p.s.
Zbog Bruce Campbella ću te podjebavat do smrti (nije iz zlobe).
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 26 Nov 2006, 12:53

Zombiemachine wrote:
undying wrote:Podsjetio me sad Tarantino na dijelove "Policajac manijak 1 i 2" njemu je 2 medju najboljim filmovima :lol: Mislim da mogu oba dijela da prodju pod akcioni, a ako me dobro sluzi pamcenje nisu daleko ni od horora 8) Face Off mi je isto dobar akcioni film!
ŠTA? Nije ti valjda Maniac cop dobar film, pa tamo glumi Bruce Campbell.

hvala zombie kaj si napisao ono kaj se meni jučer nije dalo :supz:


nego stalno spominje tarantina i njegovu list filmova...očito ju je prisvojio pod svoju..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 26 Nov 2006, 14:17

Zombie:
Kao sto rekoh, uhvatio si se sa "rogatijim zajebavati" 8)


A$H:

Naravno da nisam Tarantinovu listu prisvojio kao svoju, moja lista ima filmove kao sto su Godfather, Mad Max 1 i 2, Apokalipsa Danas, Karlitov Put.. i mnoge druge koje Tarantino nije naveo! Sto mi je u pocetku bilo super cudno, ali kad malo dublje pogledas situaciju, sve su to jebeni interesi... + Meni je zanimljivo kad se spomene film recimo- "Last Boy Scout" reci, (ako se vec zna) da je to jedan od omiljenih filmova "tog i tog.."- Naravno ne mislim pri tom spomenuti tvoje najbolje filmove A$H, jel nemas dovoljno znanja da bi te drugi postovali ali recimo Tarantina, Undying-a, Copole, Palme, Cronenberga ok 8) pozz

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 27 Nov 2006, 11:54

Uh....gdje početi??!!! :twisted:
Meni osobno najdraži žanr, tako da sam pogledao dosta akcijskih filmova, što loših, što odličnih....
Zbilja mi je teško izabrati nadraže ili najbolje, jer ih ima zbilja mnogo, no evo "par" naslova....

Hard Boiled
Face Off
The Killer
Indiana Jones I,II,III
Blade I,II
Hard Target
Rambo I,II,III
TimeCop
UniSol
Terminator I,II
Total Recall
True Lies
Predator I,II
Speed
Die Hard I,II,III
Lethal Weapon I,II,III,IV
Mad Max I,II
Last Boy Scout
Shiri
The Rock
The Dirty Dozen
Con Air
Desperado
A Better Tomorow I,II
Robocop I,II
Clint Eastwooda ne treba ni spominjati :lol: :lol:
James Bond filmovi (ali ne svi)
Transporter I,II
Leon
Hunt for Red Octobar

I tako dalje, i tako dalje....mislim lista bi mogla ići u nedogled. naravno, tu još ima dosta pod žanrova, kao npr. akcijski triler, borilački ili SF akcija (neke sam i spomenuo), pa bih tu još bez problema mogao spomenuti meni fenomenalne filmove kao npr. Heat, Collateral, Enemy of the state, Fugitive itd....

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 14 Mar 2008, 23:04

Nitko nigdje nije spominjao Death Wish sa Bronsonom...sram vas bilo... :evil:

Post Reply