The Killing (1956)

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

The Killing (1956)

Post by elrania » 14 Aug 2012, 00:32

Image


IMDB

TRAILER

Director: Stanley Kubrick

Writers: Stanley Kubrick (screenplay), Jim Thompson (dialogue)


Cast:
Sterling Hayden ... Johnny Clay
Coleen Gray ... Fay
Vince Edwards ... Val Cannon
Jay C. Flippen ... Marvin Unger
Ted de Corsia ... Policeman Randy Kennan (as Ted DeCorsia)
Marie Windsor ... Sherry Peatty

Storyline:
After getting out of prison, Johnny Clay masterminds a complex race-track heist, but his scheme is complicated by the intervention of the wife of a teller (George Peatty) in on the scheme, the boyfriend of the wife, airport regulations, and a small dog.

SpoilerShow
Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: The Killing (1956)

Post by elrania » 14 Aug 2012, 00:44

prije odiseje, paklene naranče, isijavanja...nastao je ovaj film. teško mi je reći da je u pitanju ništa manje bolje ostvarenje od nekih kubrickovih kasnijih uradaka, jer se tokom karijere dakako iskazao osebujnijim, žešćim i šokantnijim (i neki njegovi kasniji filmovi su mi među najdražima općenito), no uspoređujući ovaj film s "ostatkom svoga doba", ne nalazim ništa zbog čega ga ne bih nazvala jako dobrim, vještim, pametno posloženih dijaloga, zapleta i raspleta s odličnim pričama sa strane i karakterima svakog pojedinog lika. elisha je zbilja nenadmašan kada odrađuje onakvu ulogu!

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Killing (1956)

Post by filmofil » 15 Aug 2012, 16:10

ovaj film je toliko ispred svog vremena. vidio sam u njemu mješavinu reservoir dogs, the dark knight, heat i mnogih drugih filmova. ne znam o čemu se točno radi. ima drugačiji senzibilitet od filmova svog vremena.

također, odlično je režiran i vidi se kubrickov potpis iako tada kubrick nije bio potpuno oblikovan.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NOIR

Post by Michel » 06 Dec 2014, 04:56

The Killing (1956) - jedan od najmanje poznatih Kubrickovih filmova i to vrlo dobar noir s prepoznatljivom režijom od strane njega, zanimljivom idejom i odličnom izvedenom pljačkom. Iako film kratko traje, malo mi je duže trebalo da se uhodam u film. Nekako mi je bio čudan, sve je bilo u redu, ali jednostavno nisam ušao, ali to se znatno popravlja kako film odmiče. I svidjela mi se naracija, to još nisam vidio u tadašnjim filmovima. Kubrick je koliko čitam mrzio tu naraciju i kako je bio mlad, nije mogao biti toliko glavni kao što će biti poslije tog filma.

8=======-....o/8==========o (7.9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply