Forbidden Planet (1956)

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Forbidden Planet (1956)

Post by elrania » 15 Jan 2012, 12:41

Image

Image


IMDB

TRAILER


Director: Fred M. Wilcox

Writers: Cyril Hume (screen play), Irving Block (based on a story by), ...


Cast:
Walter Pidgeon ... Dr. Edward Morbius
Anne Francis ... Altaira 'Alta' Morbius
Leslie Nielsen ... Commander J. J. Adams
Warren Stevens ... Lt. 'Doc' Ostrow M.D.
Jack Kelly ... Lt. Jerry Farman
Richard Anderson ... Chief Quinn


Storyline:
When Adams and his crew are sent to investigate the silence from a planet inhabited by scientists, he finds all but two have died. Dr. Morbius and his daughter Altaira have somehow survived a hideous monster which roams the planet. Unknown to Adams, Morbius has made a discovery, and has no intention of sharing it (or his daughter!) with anyone.

SpoilerShow
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Forbidden Planet (1956)

Post by elrania » 15 Jan 2012, 13:01

ovo mi je jedan od prvih, ako ne i prvi SF što sam gledala i bit će da se zato zadržala ta ljubav prema starim, manje blještavim i nabrijanim filmićima. jučer se ponovilo gledanje i skroz sam zadovoljna :)
scenografija je pun pogodak, vizualno je zbilja prekrasan, a dodatan plus je redovita 'space' muzika koja se vrti u pozadini i čini sve baš nekako vanzemaljskim.
jedino što je meni smetalo je glavna ekipa s broda sa svojim stručnim razgovorima - naime, vrtim si prvi ST series koji je kao neozbiljan po pričama mnogih, no za ovo je znanost. al naravno, ta naivnost i je čar starog SF-a samo mi izgleda opet treba malo da se skroz ufuram. :P

Post Reply