The Three Musketeers (1948)

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

The Three Musketeers (1948)

Post by elrania » 17 Sep 2011, 20:35

Image


IMDB

TRAILER


Director: George Sidney

Writers: Alexandre Dumas père (novel), Robert Ardrey (screenplay)


Cast:
Lana Turner ... Lady de Winter
Gene Kelly ... D'Artagnan
June Allyson ... Constance
Van Heflin ... Athos
Angela Lansbury ... Queen Anne
Frank Morgan ... King Louis XIII
Vincent Price ... Richelieu
Keenan Wynn ... Planchet


Storyline:
The hectic adventures of D'Artagnan, a young provincial noble who just comes to Paris to enter the musketeers. He will meet action, love, hate, the king and the queen as his impetuousness gets him involved in political plots... and of course virile and indestructible friendship with the three musketeers Athos, Porthos and Aramis.

SpoilerShow
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: The Three Musketeers (1948)

Post by elrania » 17 Sep 2011, 20:37

ponovljeno gradivo i iako sam ovaj film pogledala 2 puta prije davno, osjećala sam se ko da ga gledam po prvi put :D toliko sam toga pozaboravljala, krivo zapamtila itd. da je jučerašnje iskustvo gledanja bila ekstaza, jer zaista je u pitanju filmčina! jako sam emotivna glede ovog ostvarenja, jer mi je uz the wizard of oz bilo nešto najdraže što bi se uhvatilo na onim oldies kanalima i to je prvi film u kojem sam zapazila pricea koji svojom ulogom nije toliko odskakao od ponude standardnih smicalica, elegancije i pokvarenosti. druga predivna stvar u filmu je gene kelly - glumac, pjevač, plesač, akrobat! sjećam se da je bilo mnogo vratolomija, ali sam se više puta uhvatila da ga kompletno očarano gledam kako skače posvuda :)
kao ogromni bonus istaknula bih i općenito jako dobro napravljene borbe mačevima!
priča je temeljita, nježna, dirljiva i ozbiljna u isto vrijeme, a s povremenim ugodnim dozama humora (i divno scenografijom, kostimografijom i glazbom) me ostavila kompletno oduševljenom.
film je svakako potvrdio da i dalje valja, da ima zaista puno za ponuditi te ne vjerujem da ga do kraja godine neću još barem jednom pogledati. :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Three Musketeers (1948)

Post by john_constantine » 17 Sep 2011, 20:55

ma ipak sam pobrkao film, ono o čemu sam pričao je bilo crno bijelo ostvarenje... Ovu verziju još uvijek nisam gledao. Samo crno bijelu i onu trilogiju s blesavim trećim nastavkom s kćeri glavnog negativca....
Michel puši karu.

Post Reply