Frankenstein (1910)

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 28 Jan 2007, 09:46

Wendigo wrote:
john_constantine wrote:
Zombiemachine wrote:Frankenstein iz 1931 je najjači. Posebno ona toliko cenzurirana scena gdje čudovište utapa djevojčicu za vrijeme igre.
a sada mi je jasno zašto tu scenu smatraju jednim od najstrašnijih.... Moram pogledati već jednom taj film.

zombiemachine, pa pogledaj onda Vampirovu sjenu - meni odličan film. :wink:

E da, kako se zove ona verzija za onim vampirskim vođom iz Blade jedinice koji ošamari Frosta? Koliko se sjećam, stvorio je nekakvog frankesteina od mrtvih srbina ili takvo nešto, i onda žensko čudovište, pa se ovi zaljube i on ih ubije zbog toga.


Young Frankestein mi je najjači film, a tek scena s slijepcem, čajem i cigarom. :lol: :lol:
Flesh for Frankestein sa Udo Kierom možda?
je, baš taj. :wink:

User avatar
dragon
Posts: 163
Joined: 04 Feb 2007, 17:32
Location: apatin

Re: Frankenstein (1910)

Post by dragon » 04 Feb 2007, 22:27

jigsaw wrote:Iako ovaj film ne spada pod godište koje je HorrorHr napisao pod klasične filmove (1920-1960),ja sam ga stavio ovdje.Pogledao sam ga jučer bio je na jednom srpskom programu...pa,ja mislim da je to najstariji horror ikada.
ako ste ga gledali,što mislite o njemu?Pa i ako ga niste gledali,napišite što mislite o Frankensteinu općenito.








Film nisam imao prilike gledati mada bi ga voleo imati u svojoj kolekciji i ako mozes da mi kazes kako da dodjem do njega bio bih ti zahvalan.
Ali moram da te ispravim, To nije najstariji horror film. Najstariji koliko sam ja upoznat je film Georges Melies-a Le Manoir Du Diable(aka The Devils Castle) snimljen daleke 1896. A dve godine kasnije 1898 snimljen je jos jedan film La Caverne Maudite(aka The Cave Of The Demons)[/u][/i][/b]
DRAGON RULES
http://blogoye.org/horrorland/
http://s3.bitefight.rs/c.php?uid=47432

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 05 Feb 2007, 18:01

nema do njemih filmova
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 13 Feb 2007, 15:19

Da se vratim ontopic, naletio sam u Comic Shopu na action figure baš Frankenstein 1910. Izgleda fantastično, koštalo je samo nekih 8-9 dolara, ali nisam imao mjesta baš za nositi. Mislim da imam sliku negdje, stavim na HorrorHR u jednom od reporta za par dana.

old school fan
Posts: 43
Joined: 01 Jun 2007, 15:54

Post by old school fan » 04 Jun 2007, 19:57

Upravo sam gledao film, i čini mi se zanimljiv. Do filma je zapravo lako doći, ne znam gdje si ga ti gledao, ali ja sam ga našao na you tube. Film mi se praktički čini kao nrka varijacija na dr. jeklly i mr. hyde, pogotovo zato kada se Frankenstein gleda u ogledalo a u njemu vidi čudovište,. U filmu kaže da je od njegovog zlog uma zapravo nastalo čudovište. Scena stvaranja je prilično zgodna. Na you tube ima još zanimljivih klasika, pa onaj ko nezna može gledati dosta stvari kao npr. dr. Jeklly i mr. Hyde iz 1920 ili Fantoma opere iz 1925. Čak postoji i kratki isječak dr. Jekllya i Mr. Hydea iz 1912.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 05 Jun 2007, 09:25

HorrorHR wrote:Da se vratim ontopic, naletio sam u Comic Shopu na action figure baš Frankenstein 1910. Izgleda fantastično, koštalo je samo nekih 8-9 dolara, ali nisam imao mjesta baš za nositi. Mislim da imam sliku negdje, stavim na HorrorHR u jednom od reporta za par dana.
Mislim da sam ja stavio sliku tog Frankensteina u onom topicu sa Action Figurama...njega, vukodlaka i mumiju... :D

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Post by Truba » 05 Jun 2007, 15:36

neki dan sam ga dobio ili skinuo s neta

8) bumo pogledal uskoro
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 05 Nov 2007, 09:53

Jel tko gledao Frankensteina iz 2004. s Donaldom Sutherlandom i Julie Delpy? Snimljen je u obliku mini serije i po priči je najbliži knjizi. Jedno vrijeme se je mogao kupiti i na kioscima

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 05 Nov 2007, 10:49

Nisam nikad čitao knjigu,ali sam gledao onaj film s Robert De Niro koj mi je bio dosta dobar. Morao bi i ja jednom pogledati neke od tih klasičnih horrora poput Wolf mana,Dracule,Creature from the Black Lagoon i itd.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 05 Nov 2007, 11:44

Unreal wrote:Nisam nikad čitao knjigu,ali sam gledao onaj film s Robert De Niro koj mi je bio dosta dobar. Morao bi i ja jednom pogledati neke od tih klasičnih horrora poput Wolf mana,Dracule,Creature from the Black Lagoon i itd.
A taj s De Nirom je isto dosta blizak knjizi iako ne toliko kao ovaj iz 2004. Verzija s De Nirom mi i njie baš dobra. Pohvalno je samo kaj se radi o prvom filmu koji je pokušao slijediti knjigu zanemarujući sve Universalove ideje koje su u potpunosti izobličile ideju i smisao Frankensteina. Sam film je pretenciozan, kičast i nedorečen

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 05 Nov 2007, 14:17

Unreal wrote:Nisam nikad čitao knjigu,ali sam gledao onaj film s Robert De Niro koj mi je bio dosta dobar. Morao bi i ja jednom pogledati neke od tih klasičnih horrora poput Wolf mana,Dracule,Creature from the Black Lagoon i itd.
Frankenstein (1994) sa De Nirom mi je prejeben film. baš dobra kombinacija horrora i drame. btw, baš sam se bacio na sakupljanje klasičnih horrora i mumija sa B. Karloffom je prva na repertoaru.. :lol:

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 05 Nov 2007, 19:19

onda si uzmi Mark Of The Vampire-1936
Dracula-1931
Walking Dead-1930-ovaj je predobar
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 05 Nov 2007, 22:06

Boby wrote:
Unreal wrote:Nisam nikad čitao knjigu,ali sam gledao onaj film s Robert De Niro koj mi je bio dosta dobar. Morao bi i ja jednom pogledati neke od tih klasičnih horrora poput Wolf mana,Dracule,Creature from the Black Lagoon i itd.
A taj s De Nirom je isto dosta blizak knjizi iako ne toliko kao ovaj iz 2004. Verzija s De Nirom mi i njie baš dobra. Pohvalno je samo kaj se radi o prvom filmu koji je pokušao slijediti knjigu zanemarujući sve Universalove ideje koje su u potpunosti izobličile ideju i smisao Frankensteina. Sam film je pretenciozan, kičast i nedorečen
Meni je dobar ,nisam čitao knjigu pa me zaboli koliko ju je film prati i slažem se s Wendigom film dobro mješa horror i dramu.

Hmm Baš razmišljam da si kupim Hammer Filmove koji sadrže remejkove klasika iz 30-tih od Drakule do Frankenstaina. No da ne filozofiram ova snjimka govori dosta http://www.youtube.com/watch?v=OF4HKv6i1fo.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 05 Nov 2007, 22:53

Unreal wrote:
Boby wrote:
Unreal wrote:Nisam nikad čitao knjigu,ali sam gledao onaj film s Robert De Niro koj mi je bio dosta dobar. Morao bi i ja jednom pogledati neke od tih klasičnih horrora poput Wolf mana,Dracule,Creature from the Black Lagoon i itd.
A taj s De Nirom je isto dosta blizak knjizi iako ne toliko kao ovaj iz 2004. Verzija s De Nirom mi i njie baš dobra. Pohvalno je samo kaj se radi o prvom filmu koji je pokušao slijediti knjigu zanemarujući sve Universalove ideje koje su u potpunosti izobličile ideju i smisao Frankensteina. Sam film je pretenciozan, kičast i nedorečen
Meni je dobar ,nisam čitao knjigu pa me zaboli koliko ju je film prati i slažem se s Wendigom film dobro mješa horror i dramu.

Hmm Baš razmišljam da si kupim Hammer Filmove koji sadrže remejkove klasika iz 30-tih od Drakule do Frankenstaina. No da ne filozofiram ova snjimka govori dosta http://www.youtube.com/watch?v=OF4HKv6i1fo.
Ma nije poanta da film slijedi knjigu; film je traljavo snimljen i ne bi bio loš da ne pokušava biti ozbiljan. Ovak je podnošljiv ali smiješno je kak Kenneth Branagh prikazuje cijelu situaciju tak ozbiljno a u biti je komična. Drama i horror su ovdje spojeni ali na ne baš osobit način. Drama zahtjeva detaljnije i realističnije portretiranje likova što ovdje nije učinjeno. Likovi su u ovom filmu u potpunosti podređeni priči. Ne kažem da ovo nije jedan od boljih filmova o Frankensteinu ali daleko je od dobrog filma

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 08 Feb 2009, 00:55

bas mi se sad gledaju ful stari, i dracula iz 31' mi se gleda :(
"Six strings to cover fear..."

Post Reply