Arsenic and Old Lace (1944)

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.
Post Reply
User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Arsenic and Old Lace (1944)

Post by chatterer » 26 Jul 2010, 23:10

Image

Director:
Frank Capra

Writers:
Julius J. Epstein (screenplay) and
Philip G. Epstein (screenplay) ...

Genre:
Comedy | Crime | Thriller
Wikipedia wrote:Arsenic and Old Lace is a 1944 film directed by Frank Capra based on Joseph Kesselring's play of the same name. The script adaptation was by Julius J. Epstein. Capra actually filmed the movie in 1941, but it was not released until 1944, after the original stage version had finished its run on Broadway. The lead role of Mortimer Brewster was originally intended for Bob Hope, but he couldn't be released from his contract with Paramount. Capra had also approached Jack Benny and Ronald Reagan before settling on Cary Grant. Boris Karloff played Jonathan Brewster, who "looks like Karloff", on the Broadway stage, but he was unable to do the movie as well because he was still appearing in the play during filming, and Raymond Massey took his place
Plot:
Mortimer Bruster is a newspaperman and author known for his diatribes against marriage. We watch him being married at city hall in the opening scene. Now all that is required is a quick trip home to tell Mortimer's two maiden aunts. While trying to break the news, he finds out his aunts' hobby; killing lonely old men and burying them in the cellar. It gets worse

Cast
Cary Grant ... Mortimer Brewster
Priscilla Lane ... Elaine Harper
Raymond Massey ... Jonathan Brewster
Jack Carson ... O'Hara
....


Image

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Arsenic and Old Lace (1944)

Post by chatterer » 26 Jul 2010, 23:25

Nakon nanizanih dokumentaraca o ratu s obzirom na ratne godine, Capra ovim filmom nastavlja s onim što mu najbolje ide.
Arsenic and Old Lace je urnebesna crnohumorna klasika koja od početka neprestalno mami čovjeka na smijeh, svačega tu ima i svašta se tu događa, jedno je sigurno, a to je da nema dosade nijednog trenutka. Gluma i dijalozi su sjajni a posebno se ističe Cary Grant koji u svakom trenutku briljira i iskazuje svoje glumačke sposobnosti

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Arsenic and Old Lace (1944)

Post by elrania » 31 Dec 2011, 17:38

hm hm, iako je komedija u pitanju i volim taj stari topli pristup humoru, nije mi baš najbolje sjeo film - uglavnom zbog većeg forsanja i ponavljanja nekih reakcija.
super mi je što sam film pak izgleda ko predstava i likovi su svedeni na svoj mali prostor i osnovna ponašanja, nema fantaziranja s njima, koliko sa zapletima i raspletima kroz koje nas oni vrte.
grant je odličan, iako mi je draži u svojim 'mirnijim' ulogama gdje se nazire njegova sposobnost odlične izvedbe humora, sarkazma itd. dok je u isto vrijeme macho-ozbiljan. :D
velika pohvala za boris karloff zajebanciju :lol:

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Arsenic and Old Lace (1944)

Post by jeba » 05 Apr 2015, 13:07

Ovo je tako dobar film i tako uvjerljiv u tome što želli prikazati da je to nevjerojatno. Valjda su s ovim filmom pogodili sve što meni odgovara. Grant genijalan kao i u većini svojih filmova, a Loree je definitivno bio dašak svježine u filmu. Humor, cinizam, naiva, crni humor i drama isprepleteno na 100 načina.

Post Reply