Psycho - Original vs remake

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.

Original vs Remake

Original
35
97%
Remake
1
3%
 
Total votes: 36

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 12 Oct 2006, 20:21

Ako dva ili vise puta uradis film po nekoj knjizi, onda to nije remake. Zato i The Thing ne spada pod "remakeove" po meni.

Bolji rimejkovi koji ja znam, sa originalima u zagradama (uz alternativan naslov po potrebi) :

The Magnificent Seven (The Seven Samurai)
Fistful of Dollars (Yojimbo)
Assault on Precinct 13 (Rio Bravo)
No Way Out (The Big Clock)
Scarface
King Kong
Outland (High Noon)

Ver. ima jos, al' evo, nek bude za pocetak.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Oct 2006, 20:54

Outland? To misliš baš na onaj film s Seanom connerijem? :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Oct 2006, 23:55

Dragonrage wrote:
A$H wrote:
HorrorHR wrote: Velika razlika je dali je neki remake odličan ili bolji od originala...
Horror to sam i ja napisao i cijeli esej kao odgovor,ali sve ode radi jebenog firefox updatea...

a sad u kratko da opet ne nestane...

pola odavde ih nije bolje od originala...a i oni koji jesu bolji su samo po efektima ili "imenima glumaca koji glume" zato su bolje prošli..jer se nemože usporedit original iz 30-ih koji ima super priču,glumu,crno bijeli štih za takav film....i remake iz '90-'00+ koji ima super efekte,lošu priču i galone krvi...plus kaj svi jooooj sexy glumica ili pa tu glumi Al Pachino...dok nitko nezna glumce koji glume u originalu....samo zato tako dobro neki i prođu...
Npr? (od ovih nabrojanih)
Hills have Eyes
The Texas Chainsaw Massacre
Down of the Dead
Little Shop of Horrors
The Fly...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 13 Oct 2006, 10:29

Mairosu wrote:Ako dva ili vise puta uradis film po nekoj knjizi, onda to nije remake. Zato i The Thing ne spada pod "remakeove" po meni.

Bolji rimejkovi koji ja znam, sa originalima u zagradama (uz alternativan naslov po potrebi) :

The Magnificent Seven (The Seven Samurai)
Fistful of Dollars (Yojimbo)
Assault on Precinct 13 (Rio Bravo)
No Way Out (The Big Clock)
Scarface
King Kong
Outland (High Noon)

Ver. ima jos, al' evo, nek bude za pocetak.
Uhhh...ovo ti je dosta težak izbor...The Magnificent Seven (The Seven Samurai)...oba su odlična, zato i nisam htio stavljati taj naslov među svoju listu najboljih remakova, ista je stvar i sa Assault on Precinct 13 (Rio Bravo) i Outland (High Noon)...s tim da je meni zapravo "High Noon bolji od Otlanda, iako ideja da se sve smijesti nije loša...no ovaj mi je za mrvicu bolji...fenomenalan western. A King Kong...ne znam na kojeg misliš...bila su dva remaka...onaj iz 70-ih i ovaj najnoviji Jacksonov?

A$H wrote:Hills have Eyes
The Texas Chainsaw Massacre
Down of the Dead
Little Shop of Horrors
The Fly...
Meni je originalni "Down of the Dead" ostao u izvrsnom sječanju, ali mi je ovaj remake ipak za mrvicu bolji, ne znam...nekako mi je realniji, fotografija i kamera je izvrsna, i ima bolji atmosferu, malo strašniju.
Ista je stvari sa ovim ostalima...nisu oni nešto puno bolji od originala, več onako za mrvicu...bolja atmosfera, bolja kamera, itd., tako da preferiram njih ispred originala.
Koji su tebi naj remakovi...i ne mislim samo na horrore?
Jedi rekoh, "The Fly" nisam gledao, več sam samo spoemuo da sam načuo da je to izvrstan remake, odnosno bolji od originala. :)

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 13 Oct 2006, 10:36

Dragonrage wrote:Uhhh...ovo ti je dosta težak izbor...The Magnificent Seven (The Seven Samurai)...oba su odlična, zato i nisam htio stavljati taj naslov među svoju listu najboljih remakova, ista je stvar i sa Assault on Precinct 13 (Rio Bravo) i Outland (High Noon)...s tim da je meni zapravo "High Noon bolji od Otlanda, iako ideja da se sve smijesti nije loša...no ovaj mi je za mrvicu bolji...fenomenalan western. A King Kong...ne znam na kojeg misliš...bila su dva remaka...onaj iz 70-ih i ovaj najnoviji Jacksonov?
Izvinjavam se, trebao sam se bolje izraziti. Kad rekoh "bolji rimejkovi", mislio sam na "bolji od ostalih rimejkova", ne "bolji od originala".

Outland bre nije ni do kolena High Noonu :D Mada jes' dobar. A na Konga sam mislio na onaj Jacksonov, onaj iz 70 i neke je abortus.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 13 Oct 2006, 11:05

Mairosu wrote:
Dragonrage wrote:Uhhh...ovo ti je dosta težak izbor...The Magnificent Seven (The Seven Samurai)...oba su odlična, zato i nisam htio stavljati taj naslov među svoju listu najboljih remakova, ista je stvar i sa Assault on Precinct 13 (Rio Bravo) i Outland (High Noon)...s tim da je meni zapravo "High Noon bolji od Otlanda, iako ideja da se sve smijesti nije loša...no ovaj mi je za mrvicu bolji...fenomenalan western. A King Kong...ne znam na kojeg misliš...bila su dva remaka...onaj iz 70-ih i ovaj najnoviji Jacksonov?
Izvinjavam se, trebao sam se bolje izraziti. Kad rekoh "bolji rimejkovi", mislio sam na "bolji od ostalih rimejkova", ne "bolji od originala".

Outland bre nije ni do kolena High Noonu :D Mada jes' dobar. A na Konga sam mislio na onaj Jacksonov, onaj iz 70 i neke je abortus.
Uuu...mene je taj Jacksonov užasno razočarao. Vizualno je savršen, ali u svemu ostalome, užas jedan...nepotrebno prerazvučen do epskih razmjera, a Kong nikad nije bio, niti će biti ep, priča prepuna rupa, likovi su plošni, ljubavni "trokut" između Ann i Jacka mi je totalno neuvjerljiv, ono, tip se u par dana zaljubi u nju, da je bez problema spreman riskirati život za nju i dati se u potragu kroz nepoznatu džunglu...ima toga još ali neda mi se više nabrajati.
Uvjek bih rađe izabrao original iz 30-ih, koliko god danas djeluje malo smiješno, upravo zbog toga, zabavan je, atmosfera je dobra, kao i izvrsna muzika. A kaj se remakova tiče...najbolji mi je nastavak iz 80-ih..."King Kong Lives", kako tamo rastura...vojska, tenkovi, uz to ima predobar kraj...sječam se da sam ko klinac plakao na kraju kad on vidi svog sina dok umire, a ovaj mali ga primi za prst...šmrc :cry: :)
Last edited by Dragonrage on 13 Oct 2006, 12:26, edited 1 time in total.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 13 Oct 2006, 11:20

Dragonrage wrote:
A$H wrote:Hills have Eyes
The Texas Chainsaw Massacre
Down of the Dead
Little Shop of Horrors
The Fly...
Meni je originalni "Down of the Dead" ostao u izvrsnom sječanju, ali mi je ovaj remake ipak za mrvicu bolji, ne znam...nekako mi je realniji, fotografija i kamera je izvrsna, i ima bolji atmosferu, malo strašniju.
Ista je stvari sa ovim ostalima...nisu oni nešto puno bolji od originala, več onako za mrvicu...bolja atmosfera, bolja kamera, itd., tako da preferiram njih ispred originala.
Koji su tebi naj remakovi...i ne mislim samo na horrore?
Jedi rekoh, "The Fly" nisam gledao, več sam samo spoemuo da sam načuo da je to izvrstan remake, odnosno bolji od originala. :)
Ma muha ima samo sa originalom 3 stvari iste 1. ime filma 2. glavni glumac znanstvenik 3.sporedni glumac muha...i to je to apsolutno nikaj više..tak da mi je teško i reć da je to remake kad su sve promijenili i "ujebali" napravili remake koji je čisti horror,dok je original bio više triler,sa elementom horror(glava od muhe :D )..a sad se radi na još jednom remakeu pa ćemo vidjet ovaj če valjda imat neku treču priću...

meni naj remakovi?
pa definitivno Evil Dead 2...pa The Amityville Horror..Frankenstein(De Niro)...The Jackal...Little Shop of Horrors...Village of the Damned..
I da nebude zabune neki gore mi nisu bolji od originala...ali u današnjem svijetu jadnih remakova samo su mi draži od drugih..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 13 Oct 2006, 12:32

A$H wrote:meni naj remakovi?
pa definitivno Evil Dead 2...pa The Amityville Horror..Frankenstein(De Niro)...The Jackal...Little Shop of Horrors...Village of the Damned..
I da nebude zabune neki gore mi nisu bolji od originala...ali u današnjem svijetu jadnih remakova samo su mi draži od drugih..
E vidiš, "The Amityville Horror" sam zaboravio spomenuti...nije mi bolji od originala, ali je svakako kvalitetan remake koji se može pogledati., "Frankenstein" - odličan mi je, ali kad se ne mogu baš najbolje sjetiti starih verzija, osim one Brooksove parodije sa Gene Wilderom, ne mogu ni reči da li je kao remake bolji ili nije, no film ko film je izvrstan. "The Jackal" mi je Ok jer Bruco glumi negativca, i dobar je u tome, ali Gere kao gl. junak mi nikako ne paše. To je Ok film ako ga uzmemo u obzir da je to "Willisov film", ali mi nije bolji kao remake...itd :)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 Oct 2006, 12:57

Little Shop of Horrors - odlično si se sjetio, A$H. Image
Steve Martin je prejeben kao sadistički zubar.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 13 Oct 2006, 13:08

john_constantine wrote:Little Shop of Horrors - odlično si se sjetio, A$H. Image
Steve Martin je prejeben kao sadistički zubar.
Pa to sam i ja spomenuo u svojoj listi najremakova 8)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 Oct 2006, 13:10

Dragonrage wrote:
john_constantine wrote:Little Shop of Horrors - odlično si se sjetio, A$H. Image
Steve Martin je prejeben kao sadistički zubar.
Pa to sam i ja spomenuo u svojoj listi najremakova 8)
A jebi ga, promaklo mi je. Image

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 13 Oct 2006, 13:15

john_constantine wrote:
Dragonrage wrote:
john_constantine wrote:Little Shop of Horrors - odlično si se sjetio, A$H. Image
Steve Martin je prejeben kao sadistički zubar.
Pa to sam i ja spomenuo u svojoj listi najremakova 8)
A jebi ga, promaklo mi je. Image
Nema veze...samo se pravim važan hehe :lol: (fali mi smaljić koji lukavo miče obrvama gore dolje hehe)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 Oct 2006, 13:47

Dragonrage wrote:
john_constantine wrote:
Dragonrage wrote: Pa to sam i ja spomenuo u svojoj listi najremakova 8)
A jebi ga, promaklo mi je. Image
Nema veze...samo se pravim važan hehe :lol: (fali mi smaljić koji lukavo miče obrvama gore dolje hehe)
He, taj nemam, ali probati ću pronaći. U svom www.photobucket.com imam jednu malu galeriju smajlića.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 23 Jan 2007, 15:42

Original!
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 22 May 2007, 15:07

Definitivno bolji original...

Post Reply