filmovi slabije produkcije

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.
User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

filmovi slabije produkcije

Post by undying » 05 Nov 2006, 23:39

evo otvorio sam temu o kojoj smo pricali na temi hororhr online!mislim da je ovo mnogo bolji naziv od filmovi b produkcije jel se moze pricati malo sire..

prvo pitanje!moram da priznam da nisam gledao ni jedan film od ed wooda ako neko je,neka istrese ovde sve sta misli o njemu:lol:
ja kojih se sad mogu sjetiti su napad na policijsku,the warriors,Night of the Living Dead+nastavci,tcm,pretezno horore i akcije sam gledao..ali ovo su svi genijalni filmovi i svaki je dao filmu nesto novo!lose ne bih uopste spominjao!
mislim da se danas otvaraju vrata filmovima b produkcije kao nikad do sad!prije je bilo mnogo teze filmu b produkcije jel ni viskobudjetni filmovi nisu imali takvu sirinu sa specijalnim efektima kao sto sad imaju,sad se bukvalno sve moze napraviti!i gubi se na dushi filma,prici..pogledajte sta su uradili od nastavaka matrixa-smece!!!upravo dok oni prave visokobudjetne spektakle,mali filmovi bi se trebali baciti na price,pokusati da opet dadnu pokoju novu pricu,kakvu su prije davali ali oni rade upravo suprotno njih nema!ili ja ne gledam vise filmove takvim intezitetom kao prije :oops:posljednjih10godina samo se hranim starim filmovima :lol:

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 06 Nov 2006, 12:23

+mislim da su NOES i Hellraiser filmovi koji su bili B produkcije! Neka me neko ispravi ako sam pogrijesio, jel koliko me pamcenje sluzi mislim da je bila katastrofalna sinhronizacija! Kazem davno gledao, mozda grijesim! +Danas nema vise tako velikih hitova koji su pravili price..danas je sve neki shablon, ajmo tako reci starih filmova! Kao da danasnjem filmu fali neki dobar scenario, i bas u tome vidim sansu manjih filmova! Jel filmovi veceg budjeta su optereceni nekim megalomanskim projektima, a pricu u tome svemu totalno zapostavljaju!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 06 Nov 2006, 12:45

Je, u tome je problem za takvim filmovima, veliki budžet koji ulože u specijalne efekte, a zanemare priču. A Peter jackson ej najbolji dokaz za to, čemu onaj blesavi King kong?
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 06 Nov 2006, 13:06

E king konga sam nazalost imao prilike gledati u kinu i to mi je bio jedan od najduzih i najdosadnijih filmova koje sam ikada gledao ... kako je los film ajme majko :roll:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 06 Nov 2006, 13:13

Izum DV kamere je sirom otvorio vrata B filmu (i nizim kategorijama).

Nazalost. :D Sav se najezim kad vidim DV...

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 06 Nov 2006, 13:19

-- e sorry ali mislim da ova tema ne pase bas pod klasicne filmove... mozda rade staviti pod filmovi u globalu ili negdje drugdje ... tj ako mislimo samo na horror filmove onda definitivno treba negdje preseliti topic a ako za sve filmove onda je i tu ok ali nije bas idealno IMHO --
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 06 Nov 2006, 14:12

John Constantina:
King Konga mi nemoj spominjati!!! Uzas! Prije smo se grozili filmova poput Ramba, a ova danasnja djeca ce imati bruku filmova koja ce biti za kontejnera!


Mairosu:
De reci neki noviji film B produkcije? Ja stvarno ne gledam toliko novija ostvarenja (bilo koje produkcije) jel su mi uzas!



Aryx:
Ja nisam znao gdje da stavim temu? Ova mi se cinila najbliza jel je u sebi imala naziv "klasicni"!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 06 Nov 2006, 15:54

undying wrote:John Constantina:
King Konga mi nemoj spominjati!!! Uzas! Prije smo se grozili filmova poput Ramba, a ova danasnja djeca ce imati bruku filmova koja ce biti za kontejnera!
Oj...nemoj Ramba!! :twisted: Rambo je klasik!! Današnji filmovi se ne mogu uopće mjeriti sa Rambom i općenito sa filmovima 80-ih i 90-ih, kao u ostalom i filmovima prijašnjih godina :wink: :)

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 06 Nov 2006, 17:59

undying wrote: De reci neki noviji film B produkcije? Ja stvarno ne gledam toliko novija ostvarenja (bilo koje produkcije) jel su mi uzas!
:lol: :lol:
Ko što je rekao John Landis: "Danas više nema B produkcije, svi su filmovi loši".
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 06 Nov 2006, 20:43

Dragonrage:
Rambo :lol: Ma dobro, nisam sklon pretjerivanjem..... Ajde prvi dio jos nekako, ali 2 i 3 su stvarno pretjerivanje!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 06 Nov 2006, 20:47

undying wrote:Dragonrage:
Rambo :lol: Ma dobro, nisam sklon pretjerivanjem..... Ajde prvi dio jos nekako, ali 2 i 3 su stvarno pretjerivanje!
Ali su zabavni, ne? :lol:
Michel puši karu.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 06 Nov 2006, 21:11

john_constantine wrote:
undying wrote:Dragonrage:
Rambo :lol: Ma dobro, nisam sklon pretjerivanjem..... Ajde prvi dio jos nekako, ali 2 i 3 su stvarno pretjerivanje!
Ali su zabavni, ne? :lol:
Kako kome.. Meni ono nije zabava! Ja cu ipak zabavu potraziti u filmovima kao sto je "From Dusk Till Dawn" ili recimo Alien2 8)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 06 Nov 2006, 21:58

undying wrote:
john_constantine wrote:
undying wrote:Dragonrage:
Rambo :lol: Ma dobro, nisam sklon pretjerivanjem..... Ajde prvi dio jos nekako, ali 2 i 3 su stvarno pretjerivanje!
Ali su zabavni, ne? :lol:
Kako kome.. Meni ono nije zabava! Ja cu ipak zabavu potraziti u filmovima kao sto je "From Dusk Till Dawn" ili recimo Alien2 8)
Je, pa meni je drugi dio from dusk till dawn bio stvarno zabavan. :lol: :lol: :lol: Takav blesav način snimanja kamerom nisam nikada vidio. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 06 Nov 2006, 22:01

Uopće se ne sjećam drugog, jel su u njemu ili trećem oni šišmiši na početku u liftu? Treći je ona ljubavna tužaljka, hangmans daughter :wink:

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 06 Nov 2006, 22:31

HorrorHR wrote:Uopće se ne sjećam drugog, jel su u njemu ili trećem oni šišmiši na početku u liftu? Treći je ona ljubavna tužaljka, hangmans daughter :wink:
Ja imam navodno "original", kupljen na kiosku za nekih 5 eura :lol: Sva tri dijela! Ali ni u jednom trenutku nisam pomislio da pustim treci dio! Drugi pustio.. i zgadilo mi se, poslije 15 min. gledanja ugasio!

Post Reply