western

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Nov 2007, 22:43

Iako duboko u meni je bilo teško takvu scenu zamisliti (to je sigurno ono malo dijete kojem je Clint bio kralj) danas sam mišljenja da bi to bila najbolja filmska scena svih vremena (daleko bolja nego ona Al Pacina i Roberta De Nira u "Heat") i jedina scena koja bi ih ikada mogla skinuti sa trona jeste ona gdje bi se u jednom kadru pojavili Stallone, Arnie i Willis....
Tarantino nešto radi oko toga ali mi se čini zabadava 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 07 Nov 2007, 09:31

dr_gonzo wrote:Iako duboko u meni je bilo teško takvu scenu zamisliti (to je sigurno ono malo dijete kojem je Clint bio kralj) danas sam mišljenja da bi to bila najbolja filmska scena svih vremena (daleko bolja nego ona Al Pacina i Roberta De Nira u "Heat") i jedina scena koja bi ih ikada mogla skinuti sa trona jeste ona gdje bi se u jednom kadru pojavili Stallone, Arnie i Willis....
Tarantino nešto radi oko toga ali mi se čini zabadava 8)
Misliš na "Inglorious Bastards"?

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 08 Nov 2007, 03:03

Dragonrage wrote:
dr_gonzo wrote:Iako duboko u meni je bilo teško takvu scenu zamisliti (to je sigurno ono malo dijete kojem je Clint bio kralj) danas sam mišljenja da bi to bila najbolja filmska scena svih vremena (daleko bolja nego ona Al Pacina i Roberta De Nira u "Heat") i jedina scena koja bi ih ikada mogla skinuti sa trona jeste ona gdje bi se u jednom kadru pojavili Stallone, Arnie i Willis....
Tarantino nešto radi oko toga ali mi se čini zabadava 8)
Misliš na "Inglorious Bastards"?
Jep 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Nov 2007, 04:56

dr_gonzo wrote:
Dragonrage wrote:
dr_gonzo wrote:Iako duboko u meni je bilo teško takvu scenu zamisliti (to je sigurno ono malo dijete kojem je Clint bio kralj) danas sam mišljenja da bi to bila najbolja filmska scena svih vremena (daleko bolja nego ona Al Pacina i Roberta De Nira u "Heat") i jedina scena koja bi ih ikada mogla skinuti sa trona jeste ona gdje bi se u jednom kadru pojavili Stallone, Arnie i Willis....
Tarantino nešto radi oko toga ali mi se čini zabadava 8)
Misliš na "Inglorious Bastards"?
Jep 8)
još nikako ne mogu vidjet poveznicu sa tim tvojim postom i spominjanjem tog filma..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 08 Nov 2007, 12:04

A$H wrote:
dr_gonzo wrote:
Dragonrage wrote: Misliš na "Inglorious Bastards"?
Jep 8)
još nikako ne mogu vidjet poveznicu sa tim tvojim postom i spominjanjem tog filma..
pa pričalo se svojevremeno da Tarantino u tom filmu želi u glavnim ulogama Stallonea, Willisa i nisam siguran da li i Arnia...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Nov 2007, 12:37

Spoimjnao se i Arni, ali zasad je to na ledu...
Želio sam reći da bi to bila najžešća scena u povjesti...misliš da ne bi bilo tako a? :wink:

Samo to neće biti kaubojac :cry:

Evo opet kad se sjetim

Bronson Vs. van Cleef, Eastwoood i Wallach....ma prejebeno
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 09 Nov 2007, 13:03

dr_gonzo wrote:Spoimjnao se i Arni, ali zasad je to na ledu...
Želio sam reći da bi to bila najžešća scena u povjesti...misliš da ne bi bilo tako a? :wink:

Samo to neće biti kaubojac :cry:
To nisam znao...za Arnia...
O da...bila bi...ali nema veze kaj to ne bi bio kaubojac...bio bi to vjerojatno najžešći akcić ikada...ali brijem si i najskuplji LOL :lol: :lol: :lol:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 10 Nov 2007, 01:50

Maaa vraga...ne vjerujem baš :wink:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Nov 2007, 11:10

dr_gonzo wrote:Maaa vraga...ne vjerujem baš :wink:
A čuj...znaš i sam koliko ni pojedinačno porazbijaju u jednom filmu...a ovdje sva trojica zajedno :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

ma zajebavam se...ne bi bio ništa skuplji od ne znam...Spidermana 3....čak vjerojatno i za 100 milja jeftiniji hehe...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 12 Nov 2007, 22:16

Ma i mnaje kojih 75 85 miliona (dosta ima je pao ugleda, ali i po prirodi mislim da bi im takva zajebancija odgovarala...ako bace ego sa strane i da se ne posvađaju čije će ime biti prvo na plakatu)...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 13 Nov 2007, 09:26

dr_gonzo wrote:Ma i mnaje kojih 75 85 miliona (dosta ima je pao ugleda, ali i po prirodi mislim da bi im takva zajebancija odgovarala...ako bace ego sa strane i da se ne posvađaju čije će ime biti prvo na plakatu)...
Bome bi...a i ekipa bi dam se kladiti to išla gledat sam tak...

Haha...a valjda ne bi... :lol: :lol:

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 25 Feb 2008, 19:13

Mairosu wrote:
old school fan wrote: - pa najviše sam mislio na indijance. Ono što me je nagnalo na to pitanje jest to što sam čuo da je Ford uzimao sebi za uzor D. W. Griffita, a u negovom je filmu "rađanje jedne nacije" bio jedan od jahača ku klux klana, pa sam onda to nekako povezao sa njegovim odnosom prema indijancima. :idea:
DW Griffith je realno uzor svih rezisera koji su pocinjali u tim godinama. Nista strasno.
ali unatoč tome štoje većina westerna prikazivala indijance kao negativce, postoje filmovi iz toga doba poput "broken arrow" u kojem ih prikazuje ravnopravnima. :cry: Pa zašto je onda ford tek u svom zadnjem westernu postavio indijance kao dobre likove?
Ti mislis da bi neko otisao u bioskop da gleda kako Johna Wayne gaze indijanci ? :D Ford je jos ultraliberalan...pogledaj Fort Apache npr., gde se apacke poglavice prikazuju kao dostojanstveni ratnici.
Hm, baš sam se sjetio da nikada nisam gledao Čovjek koji je ubio Liberta Valancea.

Meni licno najjaci Ford quote]

potpis. neki dan ga pogleda. jedan od najboljih vesterna koje sam gledao! film mi je krenuo obicno, cak i dosadno, jedino sto me zabavljalo je pokusaj dovlacenja prava i demokracije na divlji zapad :lol: a onda paaaaf! sjajan zaplet, sjajan kraj! mozda cak jedan od najboljih zapleta koje sam gledao na filmu!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 May 2008, 05:05

Danas nabavio neke nove kaubojce... i to odmah ide na jedan maraton...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

KAUBOJ
Posts: 1
Joined: 06 May 2009, 11:41

Tražim vestern Warlock i Winchester 73 ako tko ima

Post by KAUBOJ » 06 May 2009, 11:51

maddjuro wrote:ja skušljam i westerne pa tražim za šaku dolara od leonea, i bio koje druge koje imate

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

OSVETNICI BEZ RAZLOGA

Post by Michel » 08 Jul 2014, 16:35

The Outlaw Josey Wales (1976) - odličan western sa Eastwoodom. Jeben film o osveti kad mu ubiju djecu pa se njegov lik osvećuje na divljem zapadu. I prekrasno je snimljen. Puno mi je bolji raniji Eastwood i kao redatelj i kao glumac.

8========o/8==========o (8/10)

High Plains Drifter (1973) - još jedan osvetnički western sa Eastwoodom gdje dolazi u mali gradić i odmah na samom početku se obračunava sa propalicama, a ostali građani to doživljavaju kao šansu da mu se obrate i da ih on zaštiti od troje drugih propalica. Polako saznajemo i priču iz pozadine kako film odmiče. Odličan je onaj patuljak. On i Eastwood, vidim ih kao duo :supz:

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply