western

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.
User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

western

Post by undying » 28 Oct 2006, 21:01

za mnoge sjajne sjajne rezisere danasnjice stari westerni su bili inspiracija!cak neki kazu da se iz westerna(+kurosava)i rodio akcioni zanr!evo ispred sebe imam autoboografiju kventin tarantina koji u jednoj recenici kaze: kad se ozbiljno zainteresujem za neku djevojku,prikazem joj rio bravo,i bolje za nju da joj se dopadne 8) i meni je rio bravo odlican pogotovo din martin koji glumi borachona-stvarno mu sjajno stoji uloga pijanice i gubitnika!!!ali ja bi ipak prije dva spomenuo a to su:

tacno u podne:Fred Zinnemann i gary cooper!neko bi rekao prava akcija ali akcije ima samo malo pred kraj filma.ali film ima nevjerovatnu napetost koja me je citavo vrijeme drzala pred malim ekranom!!!

divlja horda:Sam Peckinpah -totalna suprotnost od tacno u podne!film prepun ubijanja!!!cak je jedna scena u divljoj hordi dosta dugo bila vodeca scena u kojoj je u 1 minuti najvise l;judi pobijeno!!!meni se svidja zato sto je pravda u filmu strana rijec,svi su prljavi i svi su beskrupulozni!!!o atmosferi u filmu ne treba ni da pricam-sjajno!!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: western

Post by A$H » 28 Oct 2006, 21:09

Ja više volim talijanske špaget westerne...jedno vrijeme sam nabavljao filmove od Lee Van Clif-a(bez Eastwooda sa njim) :lol:
i jednostavno mi pašu...dok mi rijetko koji američki tako paše...naravno ima iznimaka...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 28 Oct 2006, 21:19

da definitivno sergio leone i njegove spagete b.j.n.d.z.za saku dolara,dobar los i zao!

+dali neko zna jel za saku dolara ili za dolar vise pravljen po kurosavinom jodjimbo?mogu to provjeriti na netu ali mi se neda svrljati.



of topic:
ako vas zanima tarantinu je najbolji film rio bravo.na drugo je mjesto stavio taxistu a na trece pucanj nije brisan

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 28 Oct 2006, 21:23

undying wrote:+dali neko zna jel za saku dolara ili za dolar vise pravljen po kurosavinom jodjimbo?mogu to provjeriti na netu ali mi se neda svrljati.
Da.

Kurosawa je tuzio, i za nagradu dobio distribuciona prava Fistful of Dollars za istocnu aziju. Ova parnica je upravo sprecila americko izdanje Fistfula sve do valjda '67 ili tako negde.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 28 Oct 2006, 21:35

Mairosu wrote:
undying wrote:+dali neko zna jel za saku dolara ili za dolar vise pravljen po kurosavinom jodjimbo?mogu to provjeriti na netu ali mi se neda svrljati.
Da.

Kurosawa je tuzio, i za nagradu dobio distribuciona prava Fistful of Dollars za istocnu aziju. Ova parnica je upravo sprecila americko izdanje Fistfula sve do valjda '67 ili tako negde.
pogresno sam se izrazio.znam da je jedan od ta dva pravljen po jodjimbu,ali koji?na to sam mislio.mislim znam koji je jel sam gledao i jedan i drugi i treci ali naslov,sad znam i koji Fistful of Dollars

+neka ih je tuzio mamicu im americku :twisted: citam od tarantina 100 najboljih filmova i da losak nije stavio ni jednog japanskog redatelja :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: a vecina mu filmova mirise na japanske majstore filma+znate li da mu nabijaju na nos da su mu psi iz rezervoara ukradena prica od japanskog filma grad u plamenu!zna li neko o kom filmu je rijec-jel ga gledao?
Last edited by undying on 29 Oct 2006, 10:23, edited 1 time in total.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 28 Oct 2006, 22:16

undying wrote:pogresno sam se izrazio.znam da je jedan od ta dva pravljen po jodjimbu,ali koji?na to sam mislio.mislim znam koji je jel sam gledao i jedan i drugi i treci ali naslov,sad znam i koji Fistful of Dollars
Fistful of Dollars je pokrao Yojimba. Vrlo ocigledno. For a Few Dollars More je vec originalniji.
+neka ih je tuzio mamicu im americku :twisted: citam od tarantina 100 najboljih filmova i da losak nije stavio ni jednog japanskog redatelja :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: a vecina mu se filmova mirise na japanske majstore filma+znate li da mu nabijaju na nos da su mu psi iz rezervoara ukradena prica od japanskog filma grad u plamenu!zna li neko o kom filmu je rijec-jel ga gledao?
Kineski, tj. HK film.

Gledao ja. Slicnosti postoje, i neki shotovi su "kradeni", ali Reservoir Dogs je amalgam toliko stvari, da je tesko usredsrediti optuznicu plagijata samo na taj film. Mozes slobodno i reci da je ResDogs krao od Q, sto je on i licno priznao (rekao je Cohenu u privatnom razgovoru da je "napravio Q bez 'tice".

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 28 Oct 2006, 22:16

E, ljubitelj sam westerna.... Rio bravo, Ulzanin prepad (sjajna scena kada onaj vojnik ide spašavati dijete, puca na majku u čelo, spasi dijete, konj pada, a on si sebi raznese glavu...), Divlja horda, Pat Garret i bill The kid, Leonovi westerni, Odmetnik Jose Wallace, još neki kojima ne znam točno imena, Django (odlična scena s strojnicom i scenom kada Djangovu ruku pretvore u kašu), Limunada Joe (western komedija, :lol: ), Caty Balou (ne znam kako se zove onaj film s Bobe Hopeom? i Calamity jane?), Jednooki jack... Ostalo mi je life of Roy Bean - DVD izdanje i Butch cassidy and sundance kid za pogledati. I Outland - Sf western.
Michel puši karu.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 28 Oct 2006, 22:33

Mene je Rio Bravo licno umorio. Inace, Rio Bravo je nastao kao "odgovor" na High Noon, a rimejkovan je jedno pet puta - dva puta ga je Hawks "obukao" malo drugacije (El Dorado i Rio Lobo), dva puta Carpenter (Assault on Precinct 13 i Ghosts of Mars), i jedared onaj novi remake Assaulta, koji eto tako indirektno, kao i Ghosts of Mars, dolazi na ovu listu. Ako vec moram da biram od Hawksovih westerna, najjaci mi je Red River.

Medjutim, John Ford je zato tata. Stagecoach, My Darling Clementine, konjicka trilogija, Searchers, Horse Soldiers, Man Who Shot Liberty Valance...ih. Leone, naravno, se podrazumeva, a od ne-Leoneovskih spageta izdvajam The Great Silence Sergia Corbuccija, i Sabatu Gianfranca Parolinija. Mada, sve sa Lee Van Cleefom je u najmanju ruku gledljivo. :D

Naravno, tu je i Peckinpah. Wild Bunch je zakon zakona, Ride the High Country je isto odlican, kao i Pat & Billy...od novijih westerna, odddddddddddddlican je Tombstone, Silverado je isto jako zabavan, kao i Walter Hillov Long Riders.

I da se Dragonrage ne uvredi, volim Pale Ridera. :D

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 29 Oct 2006, 11:52

Mairosu wrote:Mene je Rio Bravo licno umorio.

meni je rio bravo dobar.ali,mislim kad bi izbacio din martina i njegovu ulogu borachona da bi film bio prosjek ili cak los

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 29 Oct 2006, 12:38

Meni su najdraži westerni Sergia Leonea: Dollar Trilogy sa Clintom Eastwoodom i pregenijalni Once Upon a Time in the West, i Sama Peckinpaha: The Ballad of Cable Hogue, Ride the High Country i The Wild Bunch koji je prejebeno genijalan; što se tiče Pat Garretta bolja mi je varijanta iz 2005 - scena umiranja Slima Pickensa sa pjesmom Boba Dylana "Knockin' on the Heavens Door" - nezaboravno i moćno .
Inače super su mi još i The Magnificent Seven; Two Mules for Sister Sara, High Noon, The Searchers, Vera Cruz....itd.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 29 Oct 2006, 12:58

meni su najdrazi od leona dobar los zao i once apon a time in west
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 29 Oct 2006, 13:09

Eh da, Vera Cruz, odličan western... A ima li još nekoga osim mene tko je gledao film Django? http://www.imdb.com/title/tt0060315/

A tek onaj zabavni western Slijepa pravda? http://www.imdb.com/title/tt0109294/
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 29 Oct 2006, 13:13

ja nisam ali me interesiraju pa cu ih pokusat sto prije pogledat 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 29 Oct 2006, 14:02

john_constantine wrote:Eh da, Vera Cruz, odličan western... A ima li još nekoga osim mene tko je gledao film Django? http://www.imdb.com/title/tt0060315/
Bas smo se Horror i ja smejali sa Djangom dok je bio ovde. Meni je onako, zabavan, nista preozbiljno...i pivo za coveka koji je smislio ideju da glavni junak za sobom vucara sanduk u kome je mitraljez. :D

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 29 Oct 2006, 15:08

ja skušljam i westerne pa tražim za šaku dolara od leonea, i bio koje druge koje imate
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply