The Third Man (1949)

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.
Post Reply
User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

The Third Man (1949)

Post by jigsaw » 25 Jun 2007, 12:39

Što kažete o ovom filmu? Imam ga na DVD-u, ali ga još nisam pogledao...trebam li ga?

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Post by Truba » 25 Jun 2007, 18:58

:roll:
naravno
www.lasetta.net :axe:

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 25 Jul 2007, 12:06

Pogledao :D

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Post by Truba » 25 Jul 2007, 15:37

kratko i jasno

:P :twisted:
i jesi li požalio

osjećaš li se bolje?
www.lasetta.net :axe:

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 25 Jul 2007, 23:14

Proveo sam ugodno prijepodne... :lol:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NOIR

Post by Michel » 09 Dec 2014, 00:13

The Third Man (1949) - iz iste godine kao White Heat, ali još bolji. Drugi level. Nevjerojatan film i ne znam što da kažem osim hvalospjeva. Po britanskom filmskom institutu ovo je njihov najbolji film i kad si malo zbrojim sve britanske filmove, tu sam negdje s tim mišljenjem. Ja sam običan laik po pitanju kamere, kadrova, ali tijekom godina i godina filmova jednostavno skužite razliku između dobre i loše režije. Carol Reed nam je dao jedan od najbolje režiranih filmova. Prekrasni su oni kosi kadrovi. Scenografija vrhunska! To je i zbog lokacije jer je film smješten taman poslije drugog svjetskog rata u Austriji. Gluma na visokom nivou, svaki lik je nevjerojatno bitan, a radi se o jednom psicu koji dolazi u Viennu u posjetu prijatelju, ali ubrzo saznaje kako je taj prijatelj koji se zove Harry Lime mrtav. Ubrzo i traži neke dokaze. Pokojnom Ebertu je Harry Lime najbolji zlikovac u povijesti filma. Meni je nakon ovog iflma sigurno u top 10 najboljih zlikovaca. Orson Welles je bio stvarno pravi velikan. Kako ga je samo odglumio i njegova odjeća mu je fenomenalna. Sav u crnom, baš pojava. I moram pohvalit glazbenu podlogu koja je najčudnija glazbena podloga za neki ozbiljni film. Ali ta tradicionalna glazba je bila savršeno uz film. Nekad i dobije humorističnu notu, ali sjajno. Carol Reed je rekao da je bio pod utjecajem Orsona Wellesa i njegovih filmova.

"You know what the fellow said – in Italy, for thirty years under the Borgias, they had warfare, terror, murder and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci and the Renaissance. In Switzerland, they had brotherly love, they had five hundred years of democracy and peace – and what did that produce? The cuckoo clock."

Mislim ono, dugo nisam bio oduševljen s toliko rečenica kao u ovom filmu.

8==========o/8==========o (10/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply