Domaći blogovi o horroru?

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Domaći blogovi o horroru?

Post by HorrorHR » 25 May 2007, 00:39

Kada sam startao horror.blog.hr u sedmom mjesecu 2005 nisam imao pojma da postoji bilo koji horror blog u nas. Nakon što sam počeo pisati vidio sam da postoji horor.blog.hr (jedan r) koji je možda bio u pogonu ranije od mene (ne sjećam se, ali mislim da je). Kasnije se nakon što sam se dignuo na Almost Cool pa na Cool listu među kao fol top 85 blogova na blog.hr pokrenulo skoto desetak horror blogova.

Znam da je bilo full dobrih a i onih malo manje. Sada kad gledam brdo sajtova je nestalo, ne apdejta se ili XY.

Što se zbilo? Koji su još u pogonu?

Znam za http://frogbros.blog.hr i http://movieworld.blog.hr (koji je nastao ako se ne varam poslije raspada feardot koalcije). Znam da sam se sa nekim iz movirworlda klao do daske jer je tip tejkovrao blog na svoju ruku, počeo se debilirati. Ne sjećam se sada tko ej to bio, ali možda john_constantine? Ili se varam? :D

Dr_gonzov blog ( http://frogbros.blog.hr ) je jednostavno genijalan :)

Vidim da je i jigsaw sada startao blog, nek on malo više o tome. Ajd bacite se u diskusiju sa ifnormacija o blogovima koji su bili/jesu/bit će.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 25 May 2007, 03:28

Lijepo je vidjeti kad se pokrene neki odličan blog gdje imaš brdo informacija, slika, i recenzija filmova što...samo vrlo je malo kvalitetnih ili su se ti kvalitetni ugasili zbog toga što su se autori ili ulijenili ili im više nije stalo ili su se ohladili...

Što se mene tiče ja sam još prije 10 godina želio nekako doći do toga da imam svoju web stranicu o horroru gdje bi bila prva prava hrvatska stranica sa svim:
podacima, recenzijama, nagradnjačama, a sve čega bi se ticalo Horror, SF-a i Fantasya...
Puno sam puta zamišljao desing 'svoje' web stranice u raznim konceptima i kad bi ju opisivao izgledala bi nekako ovako:

INTRO (definitivno bi trebala imati to...da se onaj tko ulazi na stranicu usere od straha ili naježi od ushićenja) poput:
Crn ekran a samo se čuje zvuk opće opasnosti pa se pojavi nešto sličnop ovome dolje
INTRO
- u kojem bi bilo recimo u 1-2 minute u onakvu kombinaciju animacije bili ubaćeni isjećci iz raznih filmova (pregled od početka do danas) a sve sa objašnjenem o strahu...kao recimo rečenica započinje (glas demonski poput introa na pjesmi Iron Maidena "Number Of The Beast") :

"...The oldest and strongest emotion of mankind is fear (Lovecraft)...pa animacija (Halloween, Aliens, The Descent)
...Fear makes the wolf bigger than he is (Proverb)...pa opet animacija (Pirane, Gremlini, Scremers)
...The only thing we have to fear is fear it'self - nameless, unreasoning, unjustified, terror which paralyzes (FDR)... animacija (Jaws, Psyho, American Werewolf in London)
...Men fear death as children fear to go in the dark....(Bacon) animacija (Night of the Living Dead, Predator, Hellraiser)
...Fear is that little darkroom where negatives are developed (Pritchard) zadnja animacija (Evil Dead, Exorcist) "

a onda se ništa ne čuje osim ljudskog disanja i srca kako tuče badum badum... (poput MRAK )
pa slova F E A R...badum badum (malo brže)....D A R K N E S S....dijete plače...krvava slova E V I L koja se okrenu
i piše L I V E
a onda se začuje glas Linde Blair iz Exorcista "- Do you know what she did, your cunting daughter?"

i kreće zadnja minuta iz koje izleću razni klipići iz filmova (Alien, Dog Soldiers, The Texas Chainsaw Massacre, Lost Boys, Nosferatu, Dracula....)

Krv preljeva ekran...i tek si onda ušao na site...a tamo nekoliko vrata i dok ih ne odabereš svira neka neugodna i klaustrofobična mjuza (npr. Morriconeova stvar iz "The Thing" ili glavna tema iz igrice "Evil Dead: Hail to the King" - ona sa zborom...)
Što se tiče vrata ima ih par kao npr. -
- vukodlaci (kad se ulazi čuje se ono sablasno urlikanje iz "Američkog Vukodlaka u Londona", a Jack kaže: "Što je to?"
- slashers (ulaziš a ono glavna tema iz Halloween, a Dr. Loomis kaže: "...I realized what was living behind that boy's eyes was purely and simply... EVIL)
- zombie (klikneš a ono se čuje zombi mrmor, a onda tišina...i uzvik "Brain!!Brains"...i tek onda kreće lagano Goblinova muzika iz "Dawn of the Dead" ili ako je kome draže Fabio Frizzieva mjuza iz Fulcievih filmova)
- animal attack (kreštanje pitica iz Hitchovog filma, a kad se uđe tadam tadam mjuza iz Ralja)
- serijske ubojice (uđeš a ono se javi Hanibal Lecter i kaže: "- Ready when you are, Sergeant Pembry!")
- svemirska čudovišta (kad se klikne na vrata čuje se odbrojavanje predatorovog sata za samouništenje i njegov smjeh...a kad si već ušao čuje se glas Elen Ripley: "- This is Ripley, last survivor of the Nostromo...")
- čudovišta (jednostavno gremlini i to ono kad daju u drugom djelu uzbunu u dizalu svojim glasovima...)
- demoni (klikneš a javi se Pinhead: "- We will tear your soul apart.", a kad si već unutra čuješ "Dead by Dawn... We want your soul...")
- vampiri (kad klikneš čuje se kako se otvara stari kovčeg a iz njega se počne ceriti Drakula onaj Gary Oldmana, a kad si unutra čuje se Bela Lugosi kao Drakula kako kaže: "- I bid you welcome, Listen to them. Children of the night. What music they make...)
- heroji (kad klikneš čuje se: "- I have come here to chew bubblegum and kick ass. And I'm all out of bubblegum.", a kad si već ušao čuješ: "- I Kick Arse For The Lord!")

Klik na ikonicu i slično bi tom trebalo izgledati...

A uz recenzije i reklame (zbog kojih bi lova bila izdašna a site tako prebogat efektima i to zhvaljujući našim distributerima - Cinestar, Blitzu i sličnima, pa onda Filmski Net, Jutarnji, Amazon... ima toga...) novih DVD izdanja i filmova site bi imao nešto kao jukebox gdje bi fanovi horror filmova mogli odslušati svoje omiljene teme iz raznih horror filmova npr. :
"Bad Mon Rising" CCR iz "American Werewolf in London
"The Man Comes Around" Johnnya Casha iz "Dawn of the Dead" 04'
"Burn The Flames" od Rokya Ericksona iz ROTLD
a tu bi bili i Goblin, Frizzi, Morricone, SSQ....


Eto tako sam to zamišljao ali ja sam samo sanjara o sređivanju takvih stvari sam totalni neznalica, ne znam :( niti blog srediti kako treba :oops: jedino što tekst znam upisati 8) .... ali tko zna možda nađem jednoga dan par istomišljenika da i to ostavarim :P :P :P :P
Ima tu posla.... :twisted:

p.s. - ipak malo treba pripaziti da site ne bude prestrašan puno :twisted: da ne bi ispao kao :
klik na poster filma i odgledaj intro, pa potom klikni na september 22
jer ako si sada kao ja sa slušalicama sam u svojoj obitljskoj kući u ovo rano jutarnje doba sa pelinom u ruci ne bi ti baš bili dragi ti zvukovi koje čuješ u svojoj mračnoj sobi...a pogotovo ako znaš neke istinite događaje koji su se dogodilu svijetu na ovu temu....).... imam dojam kao da je netko uvijek iza mene, a što bi tek rekli oni koji nisu navikli na horor filmove...pa srce bi im mlado otkazalo :wink:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 25 May 2007, 08:46

He, gonzo, odlična ideja. :wink:

A kod mene je jedina informacija da se približavam svom cilju oko postignuća za napisanih 100 recenzija. :wink: Zasada 72 recenzije do mogućih 100. A vidim da kod mene više prevladavaju horori, no ima tu pomalo akcijskih kao drunken master, vožnje kao death race 2000, azijatskih filmova Ichi the killer, trasheva Slugs, animiranih Heavy metal... Imao sam isto neke ideje oko toga, ali se zadovoljavam ovako slikama, svojom pozadinom i pisanjem, a sve to baš obožavam, uređivanje slika, pisanje i sve ostalo. :D Razmišljao sam i o web stranici, bilo bi bolje nego ovo, potpuno su sjebali izgled bloga tako da je sve stisnuto, a više ne mogu vratiti na staro.
Lijepo je vidjeti kad se pokrene neki odličan blog gdje imaš brdo informacija, slika, i recenzija filmova što...samo vrlo je malo kvalitetnih ili su se ti kvalitetni ugasili zbog toga što su se autori ili ulijenili ili im više nije stalo ili su se ohladili...
Da, šteta je to. Bilo je stvarno odličnih blogova kao http://devildoll.blog.hr/, http://horrormovies.blog.hr/ ili http://horrori.blog.hr/. Neću da baš sada pljujem po ovim novitetima, samo niti ja baš ne volim kratke recenzije, opišeš pola filma, i nabaciš rečenica o filmu. Mene više interesira opširno mišljenje o filmu da bi se moglo onda raspravljati o tome ili bar vidjeti kako ga se dojmio film. :wink:

A imam i ja pet šest starih recenzija kada sam prvi put počeo pisati koje su dosta loše kao oldboy, oldboy sam promijenio tekst na bolje, a za ostalih nikako da dođe na red. :oops:

A sada nakon friday the 13th, i stote recenzije, onda ću promijeniti uvodni tekst. I vratiti se ozbiljnim filmovima. :wink: Ili recenzirati Romeovu trilogiju. :D
Michel puši karu.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 25 May 2007, 10:58

dr_gonzo wrote: Puno sam puta zamišljao desing 'svoje' web stranice u raznim konceptima i kad bi ju opisivao izgledala bi nekako ovako:

INTRO (definitivno bi trebala imati to...da se onaj tko ulazi na stranicu usere od straha ili naježi od ushićenja) poput:
Crn ekran a samo se čuje zvuk opće opasnosti pa se pojavi nešto sličnop ovome dolje
INTRO
- u kojem bi bilo recimo u 1-2 minute u onakvu kombinaciju animacije bili ubaćeni isjećci iz raznih filmova (pregled od početka do danas) a sve sa objašnjenem o strahu...kao recimo rečenica započinje (glas demonski poput introa na pjesmi Iron Maidena "Number Of The Beast") :

"...The oldest and strongest emotion of mankind is fear (Lovecraft)...pa animacija (Halloween, Aliens, The Descent)
...Fear makes the wolf bigger than he is (Proverb)...pa opet animacija (Pirane, Gremlini, Scremers)
...The only thing we have to fear is fear it'self - nameless, unreasoning, unjustified, terror which paralyzes (FDR)... animacija (Jaws, Psyho, American Werewolf in London)
...Men fear death as children fear to go in the dark....(Bacon) animacija (Night of the Living Dead, Predator, Hellraiser)
...Fear is that little darkroom where negatives are developed (Pritchard) zadnja animacija (Evil Dead, Exorcist) "

a onda se ništa ne čuje osim ljudskog disanja i srca kako tuče badum badum... (poput MRAK )
pa slova F E A R...badum badum (malo brže)....D A R K N E S S....dijete plače...krvava slova E V I L koja se okrenu
i piše L I V E
a onda se začuje glas Linde Blair iz Exorcista "- Do you know what she did, your cunting daughter?"

i kreće zadnja minuta iz koje izleću razni klipići iz filmova (Alien, Dog Soldiers, The Texas Chainsaw Massacre, Lost Boys, Nosferatu, Dracula....)

Krv preljeva ekran...i tek si onda ušao na site...
Ako bi imao uopce strpljenja prvi put ovo pogledati, ili bi bookmarkirao stranicu nakon intro-a ili ne bih nikad vise dosao. :)

Od weba ne ocekujem multimedijalno iskustvo gdje forma prevladava nad sadrzajem, vec sadrzaj.

Pitanje je, sto si htio, imati web kao iz filmova, nakrcan grafikom i efektima, ili nekakav sadrzaj. Oboje u praksi bas i ne moze.

Dakle, najezio bih se sigurno, samo ne od ushicenja ili straha, vec od cekanja da dodjem do sadrzaja. :D
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 25 May 2007, 11:01

Inace, misljenja sam da blogovi unistavaju internet, tj. sadrzaj. Svaka cast izuzecima, ali 90% ih je nebitno i nepismeno.

Biste li citali neciji osobni dnevnik da ga nadjete na podu? Mene takve stvari zanimaju kao i citanje Glorije, Arene ili Story-a...

Ne zanima me tko je sto jeo kad i jel mu se priprdilo ili prikenjalo nakon toga. Danas je svatko 'kolumnist'.
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 25 May 2007, 11:03

Evil Xander wrote:Inace, misljenja sam da blogovi unistavaju internet, tj. sadrzaj. Svaka cast izuzecima, ali 90% ih je nebitno i nepismeno.

Biste li citali neciji osobni dnevnik da ga nadjete na podu? Mene takve stvari zanimaju kao i citanje Glorije, Arene ili Story-a...

Ne zanima me tko je sto jeo kad i jel mu se priprdilo ili prikenjalo nakon toga. Danas je svatko 'kolumnist'.

Zato valja znati izabrati one dobre od onih loših...izabrati tematske blogove, a ne neke gdje doslovno seru o svem i svačem...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 25 May 2007, 11:09

Evil Xander wrote:Inace, misljenja sam da blogovi unistavaju internet, tj. sadrzaj. Svaka cast izuzecima, ali 90% ih je nebitno i nepismeno.

Biste li citali neciji osobni dnevnik da ga nadjete na podu? Mene takve stvari zanimaju kao i citanje Glorije, Arene ili Story-a...

Ne zanima me tko je sto jeo kad i jel mu se priprdilo ili prikenjalo nakon toga. Danas je svatko 'kolumnist'.
Da, slažem se.
Michel puši karu.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 25 May 2007, 11:23

Dragonrage wrote:
Zato valja znati izabrati one dobre od onih loših...izabrati tematske blogove, a ne neke gdje doslovno seru o svem i svačem...
Prvenstveno trazim informacije po netu.

Blogovi generalno nemaju nikakve korisne informacije, a otkako se horrorblog ugasio, ne pratim niti jedan.

Za onih 1% blogova koji imaju ikakve relevantne informacije, da bi ih covjek nasao i pratio, trebao bi valjda upogonit sve obavjestajne i kontraobavjestajne sluzbe americke vlade i Carnivore, kako bi profiltrirao korisno od nekorisnog.
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 25 May 2007, 11:50

Evil Xander wrote:
Dragonrage wrote:
Zato valja znati izabrati one dobre od onih loših...izabrati tematske blogove, a ne neke gdje doslovno seru o svem i svačem...
Prvenstveno trazim informacije po netu.

Blogovi generalno nemaju nikakve korisne informacije, a otkako se horrorblog ugasio, ne pratim niti jedan.

Za onih 1% blogova koji imaju ikakve relevantne informacije, da bi ih covjek nasao i pratio, trebao bi valjda upogonit sve obavjestajne i kontraobavjestajne sluzbe americke vlade i Carnivore, kako bi profiltrirao korisno od nekorisnog.

Ovisi informacije o čemu...jer ima raznih blogova koji se bave samo određenim temama...film, kompjutori, videoigre itd....pa tamo imaš od vijesti, recenzija, tutoruijala itd.
Recimo gonzov blog, http://frogbros.blog.hr/ je meni odličan iako ja nisam pretjerani horor frik...ali tamo mogu pročitati svašta...od vijesti o nekim projektima za koje nisam niti čuo, preko kojekakvih intrigantnih lista pa do njegovih osobnih recenzija i pogleda na neke filmove...
Dobar mi je i http://brejn.blog.hr/...tamo lik gotovo svakodnevno ispucava najnovije vijesti, trailer, informacije o projektima koji su tek u začecima...ne znam i od kud mu sve te informacije.

Dakle ima ih...ali treba potražiti...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 25 May 2007, 11:50

I ja sam uvijek prvenstveno za sadržajni i vrlo informativni site, ali ako on još atraktivno izgleda kuš bolje.... jer što vrijedi da je site vizualno lijep ako je iznutra šupalj ili da to malo bolje predoćim:

što ti vrijedi Jessica Alba ako se ne ševiti :wink:

Eh, da ako nsisi vido da držim do sadržaja i informacija baci oko na moj blog... :P
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 25 May 2007, 11:57

Dragonrage wrote: Ovisi informacije o čemu...jer ima raznih blogova koji se bave samo određenim temama...film, kompjutori, videoigre itd....pa tamo imaš od vijesti, recenzija, tutoruijala itd.
Dakle ima ih...ali treba potražiti...
Super, ali to me uglavnom nista ne zanima.

Filmove gledam, ne citam pretjerano najave o njima, niti trazim 83595923 recenzija, itd, eventualno kad imam visak vremena za ubiti. Kompjuteri mi se gade otkako su mi postali posao, znaci zadnjih 5-6 godina, a igre ne igram, nema niti jedne zanimljive, a da bi se htio zakaciti na online igre, nema sanse. Imam premalo vremena u zivotu da bi ga proveo igrajuci WoW ili slicno. :D
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 25 May 2007, 11:58

dr_gonzo wrote:
Eh, da ako nsisi vido da držim do sadržaja i informacija baci oko na moj blog... :P
Ne treba, vjerujem ti na rijec.
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 25 May 2007, 11:59

Evil Xander wrote:
Dragonrage wrote: Ovisi informacije o čemu...jer ima raznih blogova koji se bave samo određenim temama...film, kompjutori, videoigre itd....pa tamo imaš od vijesti, recenzija, tutoruijala itd.
Dakle ima ih...ali treba potražiti...
Super, ali to me uglavnom nista ne zanima.

Filmove gledam, ne citam pretjerano najave o njima, niti trazim 83595923 recenzija, itd, eventualno kad imam visak vremena za ubiti. Kompjuteri mi se gade otkako su mi postali posao, znaci zadnjih 5-6 godina, a igre ne igram, nema niti jedne zanimljive, a da bi se htio zakaciti na online igre, nema sanse. Imam premalo vremena u zivotu da bi ga proveo igrajuci WoW ili slicno. :D
Pa kaj ti onda uopće radiš na Internetu?! 8) :wink: :lol: :lol: :D

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 25 May 2007, 12:23

Dragonrage wrote: Pa kaj ti onda uopće radiš na Internetu?! 8) :wink: :lol: :lol: :D
To se i ja pitam.

Za mene je internet umro negdje cca 2003, od tad mi uopce nije nesto posebno zanimljiv, alat kojim mogu doci do nekih informacija kad mi zatrebaju i to je to.

Da dodam, u zivotu nisam sjeo za P2P klijent ikoje vrste, niti ne planiram. :D
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 27 May 2007, 22:42

Ja imam ideju otvoriti barem još 3 bloga i to do kraja godine (kad dovšim neke tekstove)...
- o serijskim ubojicama
- Divljem Zapadu (1866 - 1903)
- razne zanimljivosti o svijetu, životinjama, sportu i povjesnim činjenicama o kojima ne učimo u školi a trebali bi...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply