Moji koncepti "Ring" igara

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Moji koncepti "Ring" igara

Post by Ryuji Takayama » 10 Dec 2013, 12:10

Dakle osmislio sam koncept za jednu igru utemeljenu na poznatoj priči o ukletoj video kaseti (koja je, ako niste znali, iz serijala "Ring", koji je moj omiljeni horror serijal što isto tako niste znali :lol: *sarcasm overload* ) koju pogledaš i umreš za tjedan dana ukoliko ne napraviš kopiju i ne daš je nekom drugom da pogleda.

Moja igra namijenjena je za proizvoljan broj igrača, mada nema puno smisla igrati je bez barem troje-četvero ljudi. Dakle, igrači sjedaju oko stola i kad je jedan igrač na redu, baca kockicu. Kockica ima četiri prazne plohe i dvije označene, od kojih je na jednoj nacrtana video kaseta, a na drugoj piše COPY. Ako baciš kockicu i dobiješ COPY bez da si prije dobio kasetu, to ništa ne znači, baš kao ni ako dobiješ neku od četiri prazne plohe. Ako dobiješ kasetu, to znači da si pogledao ukletu kasetu. Ukoliko u sljedećih sedam svojih redova ne dobiješ COPY, "umireš", tj ispadaš iz igre. Ako u sedam redova dobiješ COPY, sam odabireš tko će biti sljedeća žrtva. Ta žrtva (čak i ako nije sama dobila kasetu na kockici) ima sedam redova da dobije COPY. Sljedeći igrač na redu je uvijek onaj desno od tebe. Ukoliko se dogodi da su svi igrači "ukleti" u isto vrijeme, onaj tko dobije COPY može proslijediti kletvu imaginarnom igraču i na taj se način spasiti. Tko se uspije spasiti ne može ponovno biti uklet. Igra je gotova kada svaki igrač barem jedanput bude uklet te se nakon toga spasi ili umre. Naravno, pobjednici su oni koji su se spasili, gubitnici su oni koji su umrli, i rangirani su od prvog do zadnjeg, pri čemu je prvi pobjednik onaj tko se prvi spasio, a zadnji gubitnik onaj tko je prvi umro. Radi pojačanja "Ring" atmosfere, mogli bi se napraviti brojači redova koje će uza sebe imati ukleti igrači, koji na kraju svakog svog reda pomiču brojač za jedan, i kad dođe do sedam gotovi su ako se prije toga ne spase. I mogao bi u sredini stola biti plastični ili kartonski bunar u koji gubitnici bacaju svoje brojače.

što mislite o ideji? :D


No kao što ste vidjeli, u naslovu koristim množinu, što znači da imam još jednu ideju :D ta je doduše znatno manje maštovita. Ideja je naime napraviti deck karata za Crni Petar na temu "Ringa", pri čemu bi slike bile iz američke verzije filma. Parovi bi bile slike poput video kasete, telefona, televizora sa static screenom, kruga, gorućeg drveta, muhe, Samare u psihijatrijskoj bolnici itd, a Crni Petar bi naravno bila Samara u undead obliku, onakva kakva izađe iz televizora.

Dojmovi? :D
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Moji koncepti "Ring" igara

Post by DeadDispatcher90 » 11 Dec 2013, 00:25

Ideja zvuči dobro, ali za sigurno treba probati...
Revenge solves everything

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Moji koncepti "Ring" igara

Post by Ryuji Takayama » 11 Dec 2013, 01:06

hvala :D a jedanput kad uspijem to sve izraditi mogao bih nagovoriti nekolicinu frendova da odigramo jednu 8)
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Moji koncepti "Ring" igara

Post by HorrorHR » 25 Dec 2013, 20:42

Ryuji Takayama wrote:hvala :D a jedanput kad uspijem to sve izraditi mogao bih nagovoriti nekolicinu frendova da odigramo jednu 8)
ako nedaj bože umre netko od vas, dobiti ćeš dobar medijski poguranac i zaraditi ćeš milijune :D :D :D

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Moji koncepti "Ring" igara

Post by Ryuji Takayama » 27 Dec 2013, 20:03

e ta ti je dobra :zubifale: :mrgreen:
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

Post Reply