Horror fan art?

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Horror fan art?

Post by DeadDispatcher90 » 20 Oct 2013, 21:49

Stvarno nam treba ovaj topic. Svaki forum ima bar jedan ovakav, a pouzdano znam da neki od forumaša ovdje rade fan artove... Pa ono... :D
Revenge solves everything

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Horror fan art?

Post by Ryuji Takayama » 27 Oct 2013, 23:46

OK da ja krenem :D pretpostavljam da svi već znate na temu kojeg filmskog serijala sam ja radio fanart :D

jedan moj crtež:
Image

inače, jel tema samo za crteže ili za sve stvari koje napravimo inspirirani nekim horror filmom?
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Horror fan art?

Post by DeadDispatcher90 » 29 Oct 2013, 21:38

Ma neka bude za sve, bitno da je tematski tu negdje.
Revenge solves everything

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Horror fan art?

Post by Ryuji Takayama » 10 Dec 2013, 12:41

OK ako nije samo za crteže, evo i drugih fan stvari koje sam napravio ja sam ili uz manju ili veću pomoć svojih ukućana :D

rođendanska torta u obliku Samarinog bunara :D

Image

jbg morali smo je pojesti takvu lijepu, ali što sad, ars longa vita brevis :zubifale:

Sadako Yamamura uskrsno jaje:

Image

moj omot za indeks:

Image

(za novi indeks koji sam dobio kad sam krenuo na diplomski studij sam napravio "Sadako 3D" cover, to ću uskoro fotkati i staviti)

ukras za božićno drvce (znam, nisam normalan, ali ako me hoćete strpati u ludnicu, molim vas neka bude Eola County Psychiatric Hospital :zubifale: )

Image

more photos coming soon
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Horror fan art?

Post by DeadDispatcher90 » 11 Dec 2013, 00:26

Znaš, stvarno moram pitati... Odakle takva opsesija s Krugom? Zar ti je film tako prokleto dobar? Imam i ja svojih opsesija, ali ipak...
Revenge solves everything

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Horror fan art?

Post by Ryuji Takayama » 11 Dec 2013, 01:02

hehe slobodno pitaj, dobit ćeš odgovor :zubifale:

inače, oduvijek sam takav da kad mi se nešto dovoljno svidi postanem za tim totalno lud, oduvijek sam bio sklon fanatizmu. Ne znam zašto (a nisam se nikad ni pokušao psihoanalizirati da saznam), ali tako je. :D i jedna takva opsesija potraje kod mene par mjeseci do godinu dvije... rijetko kad dulje... e sad, zašto mi je trenutačno glavni hit "Krug" :zubifale:

naime, sve negdje do travnja 2012. nisam uopće volio horore, jako bi me lako uznemirile neke creepy priče, ružne horror face (eto npr Samara kad izađe iz televizora, ili zaposjednuta Regan MacNeil iz Egzorcista) i slično. A onda sam igrom slučaja na netu pročitao nešto o filmu "Krug" i priča me jako zaintrigirala jer volim misterije i mozgalice, a "Krug" je pun tih stvari (pritom mislim sad na cijeli taj univerzum, ne samo na poznati američki film). Isprva me je bilo strah pogledati film jer sam znao otprilike kako izgleda Samara kad izađe iz ekrana, (bio sam nažalost naišao na nekoliko screenshotova, u vrijeme dok nisam bio zreo za takve stvari) i bojao sam se kako ću reagirati na film (da neću moći spavati, da će mi to loše utjecati na učenje itd...). Međutim ubrzo sam skontao da sam zapravo stekao prilično krivu predodžbu o filmu na temelju tih screenshotova. Bio sam si zamislio Samarinu scenu puno strašniju nego što jest, i mislio sam da ima MNOGO scena gdje ona izlazi iz televizora (i roka ljude na raznolike načine). I kad sam shvatio da sam imao krivu predodžbu (ljudski mozak je veći horror od bilo kakvog filma :zubifale: ), napokon sam se odvažio pogledati film. S obzirom na prethodnu predodžbu koju sam imao o Samarinim scenama, dojam tog dijela je bio "Oh so, that's it", ali mnoge druge stvari su me fascinirale. Kao što kažem, volim misterije, a u svim "Ring" filmovima, serijama i knjigama se radi o misterijima, i posebno me fascinirao pojam psihofotografije, ili kako da prevedem tu riječ (nensha, thoughtography, projected thermography...), ta Samarina moć da svoje misli prenese na fizičku površinu (npr zid ili rendgensku foliju), medij (npr (ne)slavnu video kasetu :zubifale: ) ili tuđi um. To mi je bio najfascinantniji dio, posebno nakon što sam doznao da su neki stvarni ljudi svojevremeno tvrdili da imaju takve neke sposobnosti (takve je svojevremeno proučavao sada već pokojni japanski znanstvenik Tomokichi Fukurai, i o tome je napisao knjigu "Toushi to nensha", tj "Clairvoyance and thoughtography").

dakle prva stvar iz "Ring" univerzuma koju sam pogledao, i ujedno prvi pravi horror koji sam pogledao (jedini horror koji sam prije stvarno pogledao je bio prvi dio serijala "Vrisak", ako se to može smatrati hororom) je bio američki "The Ring". I ne samo što me se dojmila priča, rješavanje misterija, thoughtography i ostalo (da ne spominjem prelijepu Naomi Watts :heart: ), nego sam se zahvaljujući tom filmu ubrzo riješio tih svojih glupih strahova i postao imun na stvari koje bi mi prije mogle uzrokovati nesanice. Nakon gledanja prvog filma pogledao sam i žešći mindfuck zvan "The Ring twO", koji sam dugo analizirao prije nego što sam uspio stvarno prodrijeti u bit i shvatiti kako su se i zašto neke stvari dogodile (npr. zašto je Samara morala kroz pola filma mučiti Aidana prije nego što je uspjela ući u njega, zašto je kao novorođena beba htjela da je majka ubije, poanta jelena u priči...). U tome mi je pomogao i Suzukijev roman "Ring", koji sam uzeo čitati dok sam čekao da mi poštom stigne japanski "Ring" serijal na DVDima. Iz romana sam primjerice puno bolje shvatio relaciju (Evelyn/Shizuko) - (demon iz mora) - (Samara/Sadako), koja je u američkom filmu bila dotaknuta i ostavljena nedorečena.

I tako što sam više gledao i čitao, bilo mi je sve zanimljivije. Ti filmovi, romani, serije itd. ostavljaju mnogo prostora publici za teoretiziranje o tome kako se je, što i zašto dogodilo, i jednostavno uživam analizirati sve to i dolaziti do novih zaključaka. Pritom se osjećam kao lik iz te priče, kad analiziram stvar kao što je Rachel/Asakawa analizirala (ili analiziraO, ako ćemo po romanima) ukletu kasetu, i to mi je nešto nevjerojatno. Dodatna magija je u tome što pri gotovo svakom gledanju ili čitanju nekog dijela otkrijem neki novi detalj koji mi pobije ili unaprijedi neku raniju teoriju. To je kao da rješavam sustav mnogo jednadžbi s jednako tako mnogo nepoznanica. A onda kad mi se to sve toliko sviđa, onda naravno (budući da oduvijek imam kolekcionarski i stvaralački duh) volim skupljati i praviti stvari vezane za svoju trenutačnu opsesiju, a eto posljednjih mjeseci je to "Krug" 8)

ako te još nešto zanima, ili ako u nečemu nisam bio dovoljno jasan (svjestan sam činjenice da je često jako teško shvatiti mene kao osobu :mrgreen: ), slobodno pitaj ;)
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

Post Reply