Fantastic Film Festival Zagreb

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Fantastic Film Festival Zagreb

Post by copycat » 26 Jun 2013, 12:31

Jeste li vidjeli ovo ?

FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL 03: 28.6 - 6.7. 2013! 8 dana pomaknutih filmova: asian, arthouse, SF, horor, triler, fantasy, anime, grindhouse, giallo, noir, pa sve do zombija i steampunka! Stay tuned @Fantastic
Description
Od 27.6. do 5.7. 2013 očekuje vas izdanje 03 Fantastic Zagreb Film Festivala! Pošle godine zaljubljenici u sve pomaknuto mogli su pogledati preko 25 filmova u pet filmskih sekcija: Panorama, Orient Express, Ponoćno ludilo, American Nightmares i Visions.
http://www.fantastic-zagreb.com/2013/
https://www.facebook.com/FantasticZagreb
iskreno webstranica im je koma nemogu se snaći na njoj

Ide li tko na ovo?

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

Post by Salvador » 26 Jun 2013, 15:22

Obilježio sam crvenom bojom filmove koji će biti prikazani.

U sklopu „Panorame“ prikazat ćemo Chan-wook Parkov STOKER, intrigantan spoj trilera, suspensea, obiteljske drame i filma strave. Čuveni južnokorejski redatelj („Oldboy“) u svom prvom holivudskom angažmanu odaje počast zapadnjačkom žanrovskom filmu, književnoj tradiciji i njihovim prepoznatljivim likovima. Mlada India Stoker, koju je Park zamislio kao Elektru novog doba ili ženski pandan Hamletu, oplakuje nedavnu očevu smrt. Nicole Kidman tumači nestabilnu majku koja se tješi s „ujakom“ Charlijem, uzbudljivim neznancem koji očito ima skrivene namjere, a koji neodoljivo podsjeća na Normana Batesa.
„Panorama“ donosi i kaleidoskopsku triler-dramu Nicolasa Windinga Refna ONLY GOD FORGIVES s kojom se ove godine natjecao za Zlatnu palmu u Cannesu i zbog svoje umjetničke neograničenosti izazvao brojne prijepore. Nakon zajedničke suradnje u hvaljenoj „Vožnji“, glavnu ulogu ponovno je povjerio Ryanu Goslingu koji igra Juliana, voditelja boksačkog kluba u Bangkoku, koji mu zapravo služi samo kao paravan za obiteljski narko-biznis. Nakon što mu ubiju brata Billyja, seksualnog prijestupnika, nemilosrdna majka Crystal (Kristin Scott Thomas) vratit će se u grad kako bi ga nagovorila na odmazdu. ROOM 237 je dokumentarac koji se bavi vjerojatno najvećom zagonetkom među filmskim autorima, Stanleyjem Kubrickom. Redatelj Rodney Ascher propituje detalje koji su nam zasigurno promaknuli tijekom gledanja horor-klasika „The Shining“/“Isijavanje“. Stiliziranim filmskim postupcima prikazuje pet semiotičkih interpretacija Kubrickovih znakova, koje je taj filmaš uvodio namjerno ili pak nesvjesno, donoseći pritom gotovo nevjerojatne zaključke.


Program posvećen azijskim ostvarenjima „Orient Express“ prikazuje neobičnu indijsku triler-dramu PUNE 52 o životu detektiva tijekom značajnog ekonomskog preokreta koji se odvijao u Indiji 90-ih godina prošlog stoljeća. DEAD SUSHI je japanski camp Noboru Iguchija, autora jedne od priča iz horor omnibusa ABC’S OF DEATH koji prikazujemo u sklopu programa „Ponoćno ludilo“. Azijski program donosi i nagrađivani južnokorejski akcijski krimić THE THIEVES, a iz iste zemlje stiže nam i fantastična komedija DOOMSDAY BOOK.


„Ponoćno ludilo“ prikazat će antologiju u 26 poglavlja o čudesnoj i brutalnoj smrti, spomenuti omnibus ABC’S OF DEATH autorskih žanrovskih zvijezda današnjice: Xaviera Gensa, Nachoa Vigalonda, Jasona Eisenera i dr. Također, irski horor CITADEL Ciarana Foya te suludu francusku komediju Quentina Dupieuxa, tvorca kultne „Gume“ koju smo prikazali na prvom izdanju FZ-a. Glavni protagonist njegova novog ostvarenja WRONG budi se jednog jutra i shvaća da je izgubio ljubav svog života, psa Paula. Tijekom potrage za njim pokušava vratiti i vlastiti život u normalu, no pritom značajno mijenja život drugih ljudi pa i riskira gubitak vlastitog razuma.


U sklopu uzbudljivih „Nordijskih noći“ prikazat ćemo najzanimljivija i međunarodno nagrađivana žanrovska ostvarenja nordijskih filmaša: norveški fantasy horor THALE o istoimenom natprirodnom biću iz skandinavske mitologije. Program donosi i iščekivani nastavak prošlogodišnjeg hita na Fantastic Zagrebu – švedski triler LAKU LOVU 2, finsku krimi dramu 8-BALL te islandski znanstveno-fantastični suspense ISPOD LEDA.


„Posebne projekcije“ donose veličanstvenu kazahstansku bajku redatelja Akhata Ibrayeva THE BOOK OF LEGENDS namijenjenu najmlađoj publici, o dvojici izgubljenih dječaka koji putuju kroz začaranu šumu u potrazi za svojom majkom.
Program „Visions“ nudi ostvarenja koja bismo najlakše mogli opisati kao art fantastiku. BERBERIAN SOUND STUDIO je horor-triler drama Petera Stricklanda o životu kao imitaciji filmova strave. BLANCANIEVES Pabla Bergera je svojevrsna prerada Snjeguljice koja u novom, oniričkom ruhu živi okružena patuljcima toreadorima u Sevilli 20-ih godina prošlog stoljeća. Riječ je o nijemom filmu, divnom hommageu njemačkom ekspresionizmu snimljenom u crno-bijeloj tehnici. VANISHING WAVES je nadrealni ljubić i znanstveno-fantastični triler redateljice Kristine Buozyte o neobičnom neurološkom eksperimentu nad djevojkom koja leži u komi.


Kao što i sam naziv sugerira, program „Američke noćne more“ prikazuje američke nezavisne horore. No poput svojih najvećih uzora, i djela koja prikazujemo nalaze se na razmeđu žanrova. Jedan od zanimljivijih naslova, RESOLUTION Justina Bensona i Aarona Mooreheada, donosi priču o Peteru koji odluči posjetiti najboljeg prijatelja, ovisnika o methu koji životari u kolibi. Budući da ovaj odbija svaki pokušaj liječenja od ovisnosti, Peter posegne za jedinim rješenjem: zaprijeti mu lažnim pištoljem i lisicama ga veže za cijev, odlučan ostati uz njega sve dok se ovaj ne oporavi. No, čudni se ljudi ondje pojavljuju i protagonistima se počinju ukazivati bizarne gramofonske ploče, knjige, časopisi i film koji im sve više brišu granicu između stvarnosti i onostranog. THE BATTERY je horor-drama o dvojici bivših igrača bejzbola koji nakon razdoblja kuge koja je zavladala Novom Engleskom zalutaju u područje koje vrvi živim mrtvacima. THE HUMAN RACE je pak znanstveno-fantastični horor o Veronici koja se nađe u nadrealnoj i zastrašujućoj maratonskoj utrci. Pravila tog sporta su jednostavna: ako te preteknu, umrijet ćeš. Ako ispadneš iz staze, također ćeš umrijeti. Mnogi će biti na startu, ali samo jedan može stići do cilja živ.


U sklopu programa „Kultni klasici“ slavimo četrdesetogodišnjicu znanstveno-fantastičnog triler-misterija ZELENO SUNCE/SOYLENT GREEN oskarovca Richarda Fleischera. Godina je 2022., a Zemlja je prenapučena i u potpunosti zagađena. Prirodni resursi već su odavno potrošeni, no stanovništvo opskrbljiva hranom Soylent Industries, kompanija koja proizvodi hranu od planktona. Kad člana njihove uprave ubije navodni provalnik, slučaj će biti dodijeljen njujorškom detektivu Thornu, kojeg igra Charlton Heston. On će uskoro razotkriti pomno čuvanu državnu tajnu i riskirati vlastiti život. Također obilježavamo petnaestogodišnjicu kultne komedije braće Coen VELIKI LEBOWSKI i četrdeset i pet godina remek-djela Romana Polanskog, ROSEMARYNU BEBU!


U sklopu „Maratona“, Fantastic Zagreb predstavlja hrvatsku premijeru legendarnog televizijskog serijala „Kingdom/Riget“ radikalnog i provokativnog Larsa vona Triera.
Ove smo godine uvrstili „Kratki program“ koji donosi međunarodne i regionalne kratkometražne filmove. Posebno izdvajamo WRECKED, film Justina Bensona i Aarona Mooreheada, redateljskog dvojca koji na ovogodišnjem FZFF predstavljaju i svoj dugometražni prvijenac, RESOLUTION, apsolutni hit posljednje njujorške Tribece. KHOON LTD Rahula Desaija indijski je film o vampirima, a ENVY THE DEAD redatelja Isa Swaina prvi arapski zombie film te veliki festivalski hit među kratkim ostvarenjima.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

Post by copycat » 28 Jun 2013, 15:41

također osim filmova

Ima i ovo
http://hr.secret-zagreb.com/obilasci-zagreba/

Da li je tko bio na tomu?

ima i Opsjednuti Zagreb tour
Opsjednute kuće, napuštena groblja, kletve i prikaze… sve to ima beli Zagreb grad.
Pridružite nam se u potrazi za davno zaboravljenim dušama koje još nemirno lutaju ulicama ovog grada.
Prva zagrebačka tura duhova povest će vas kroz stari Zagreb u večernjim satima i otkriti vam najjezovitija mjesta i tajanstvene stanare ovog grada.
http://hr.secret-zagreb.com/obilasci-za ... ti-zagreb/

Uspavani zmaj
Kažu da pod srednjovjekovnim Zagrebom postoje tuneli koji vode sve do do utvrde Medvedgrad na planini iznad grada. Duboko u tim tunelima, ukleta zmijska kraljica ljuborno čuva izgubljeno medvedgradsko blago. To je samo jedna od nebrojenih zagrebačkih zmijskih legendi.
http://hr.secret-zagreb.com/obilasci-za ... vani-zmaj/

Iskreno gledala sam im taj blog/webstranicu online i nije mi se svidjelo što nema naziv firme koja to radi, rute i ostale detalje.
Zvuči meni osobno zanimljivo ali mi izgleda ko da je vrlo loše organizirano

tenkre
Posts: 13
Joined: 27 Jul 2009, 21:22
Location: zg tuškanac

Re: FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

Post by tenkre » 30 Nov 2013, 13:46

Festival je naravno prve godine 2011. bio najbolji glede izbora filmova (I saw the devil, rare exports, leptirica, ritam zločina....). Najbolje od svega je što se nakon 1. godine jedna od lokacija projekcije filmova s garaže Tuškanac pomaknula na obnovljeno ljetno kino Tuškanac no izbor filmova je već te druge godine dosta ispadao iz ovog fantastic u naslovu i krenuli su lagano prema komercijali u ovoj trećoj tj. 2013. godini. Sve u svemu drago mi je da se festival održao i da se tijekom onih odvratnih zg ljetnih vrućina može naći osvježenje u šumi na Tuškancu....

BTW. totalna preporuka nečeg novog u Zagrebu u blagom horor štihu je posjet Paraparku tj. igri za od 2-5 osoba koje se zatvori u sobu i gdje imate sat vremena za pronalaženjem raznih skrivenih zagonetki da bi uspjeli izaći van...
Probajte, zabavno je do übera i velim blago u horor štihu, naravno ne kao saw...

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

Post by copycat » 13 Dec 2013, 16:05

tenkre wrote:Festival je naravno prve godine 2011. bio najbolji glede izbora filmova (I saw the devil, rare exports, leptirica, ritam zločina....). Najbolje od svega je što se nakon 1. godine jedna od lokacija projekcije filmova s garaže Tuškanac pomaknula na obnovljeno ljetno kino Tuškanac no izbor filmova je već te druge godine dosta ispadao iz ovog fantastic u naslovu i krenuli su lagano prema komercijali u ovoj trećoj tj. 2013. godini. Sve u svemu drago mi je da se festival održao i da se tijekom onih odvratnih zg ljetnih vrućina može naći osvježenje u šumi na Tuškancu....

BTW. totalna preporuka nečeg novog u Zagrebu u blagom horor štihu je posjet Paraparku tj. igri za od 2-5 osoba koje se zatvori u sobu i gdje imate sat vremena za pronalaženjem raznih skrivenih zagonetki da bi uspjeli izaći van...
Probajte, zabavno je do übera i velim blago u horor štihu, naravno ne kao saw...
Ček "Parapark" u ZG... (iz mađarske je orginalno) mislim da vi se potukla sa svima koji su u sobi jer teško podnosim autorite osim ako to nisam ja hahahhahahhahahahahaha
:axe: :bicovanje: :rotflmao:

ovo bi se čak i dalo probati
video
http://www.24sata.tv/vijesti/zagonetna- ... rebu-69908

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

Post by HorrorHR » 25 Dec 2013, 20:40

fora stvar taj parapark - bar po ovom 24sata videu

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

Post by elrania » 12 Feb 2014, 00:56

bila sam, al nije bilo nikakvog horor štiha. no, kako su 2 terena, vele da onaj u kojem nisam bila malo vuče na horor. ujedno je navodno lakši, no i to u konačnici više ovisi o nekom subjektivnom dojmu.

ovo što sam ja prošla s još 3 osobe je zgodno, ali dosta ok smo to obavili (za cca 40 min). najveći problem nam je bilo što je svaki silio individualizam, a poanta je da se djeluje kao tim.
ne bi bilo loše probati sam za sebe proći zadatke...


i hip hip hura za fantastic. prve godine sam ga zanemarila, posljednje bila skoro pa redovita; nadam se ove godine pratiti cijeli program.
doduše, nije mi toliko do samog programa koliko do tehnikalija festivala - predivno mi je to kino na otvorenom. :)

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

Post by Scarface » 17 Feb 2014, 01:58

Ove godine vrlo vjerojatno i ja dolazim, jako mi je žao što nisam stigao prošle dvije.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

Post by copycat » 17 Feb 2014, 21:34

Ja sam bila prošle godine ali samo na workshopove 8) 8) 8)
nisam imala vremena za ostalo

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

Post by Dragonrage » 21 Feb 2014, 18:43

Scarface wrote:Ove godine vrlo vjerojatno i ja dolazim, jako mi je žao što nisam stigao prošle dvije.
I ima da dođeš...naročito ako se The Raid 2 bude prikazivao!!! :supz:

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

Post by elrania » 25 Feb 2014, 01:54

Dragonrage wrote:
Scarface wrote:Ove godine vrlo vjerojatno i ja dolazim, jako mi je žao što nisam stigao prošle dvije.
I ima da dođeš...naročito ako se The Raid 2 bude prikazivao!!! :supz:
:shock: :D

you just made my day!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Fantastic Film Festival Zagreb

Post by HorrorHR » 04 Jun 2014, 10:36

IŠČEKIVANI NASTAVAK SVJETSKOG HITA IZ INDONEZIJE
RACIJA 2: BERNADAL PREMIJERNO NA FANTASTIC ZAGREBU!

Program vrhunskih kultnih klasika Fantastic Zagreba dobio je novo ime - Sretan rođendan!
A sve ljubitelje horora očekuje jedan od najstrašnijih filmova svih vremena!

Zagreb, 03. lipnja 2014. – Četvrto izdanje Fantastic Zagreb film festivala predstavlja najbolji i najveći program do sada! Ljubitelji kultnih klasika i drugih fantastičnih filmova doći će na svoje od 27. lipnja do 05. srpnja jer će se u samom srcu metropole prikazati više od 50 naslova, što dugometražnih što kratkih filmova. Program kultnih klasika ove godine daruje sve sretnike koji slave rođendan u terminima projekcija. Svi slavljenici moći će besplatno pogledati neki od sjajnih filmsih klasika iz bogatog programa Sretan rođendan! Dovoljno je samo doći s osobnom iskaznicom i prepustiti se jedinstvenom iskustvu Fantastic Zagreba.

Slavili rođendan ili ne, sigurni smo kako ćete, u bogatom programu s više od 50 naslova, pronaći nešto za sebe. Ono što svakako treba zapisati u kalendare jest jedan od rijetkih horora s ovogodišnjeg festivala - Teksaški masakar motornom pilom koji i nakon 40 godina nosi titulu jednog od najstrašnijih horora svih vremena.

Briljantni nastavak nagrađivanog indonezijskog hita - Racija 2: Berandal uzbudljivi je akcijski triler sa super zvijezdom borilačkog žanra Ikom Uwaisom koji donosi spektakularne akcijske prizore i nevjerojatne borilačke vratolomije! Svim nepopravljivim sanjarima preporučujemo romantičnu fantastičnu dramu Ti, najsjajnija u noći o mještanima anatolijskog gradića s nadnaravnim moćima. Riječ je o predivnom alegorijskom epu čiji naslov je inspiriran Shakespearovim stihom. Cold in July je intrigantna triler-drama o glavnom junaku i njegovoj obitelji čiji se životi preokreću naopako nakon što on jedne noći upuca provalnika. Sjajnu glumačku postavu čine: Michael C. Hall (Dexter), Sam Shepard i Don Johnson koji briljira u ulozi urbanog osvetničkog kauboja!

Fantastic Zagreb održava se u kinu CineStar Zagreb u Branimir Centru, u kinu Europa te na prelijepoj ljetnoj pozornici Tuškanac koja će ove godine biti posebno atraktivna i svim ljubiteljima životinja. Fantastic postaje dog-friendly festival i svim gledateljima koji na projekcije na Tuškancu dođu sa psom osiguran je besplatan ulaz. Naravno uz sebe moraju imati vrećice u slučaju nužde njihovih ljubimaca ☺

Fantastic Zagreb prvi je open-air filmski festival u Zagrebu i predstavlja jedini festival fantastičnog filma u regiji. U devet festivalskih dana, ove nas godine očekuju brojni filmovi fantastike i srodnih žanrova koji će se prikazivati u različitim programskim sekcijama poput Orient Ekspress, Ponoćno ludilo, Vizije, Americana, Sretan rođendan! i dr. Uz same filmove ne propustite radionice filmske maske, predavanje o obljetnici Aliena I lude partije u pivnici Mali Medo u Tkalčićevoj.

Za više informacija o festivalu i proteklim izdanjima posjetite www.fantastic-zagreb.com. Cijeli program četvrtog izdanja bit će dostupan na festivalskom webu do 10. lipnja.

User avatar
Djuro
Posts: 163
Joined: 24 Nov 2013, 15:21
Location: Zagreb

Re: Fantastic Film Festival Zagreb

Post by Djuro » 18 Jun 2014, 22:11

Ove godine ima stvarno dobar izbor filmova u biti nije toliko ni do njih koliko do iskustva tog filma u kinu dok ja još nisam ni u planu bio .


http://www.fantastic-zagreb.com/2014/ra ... rojekcija/

Post Reply