Što ste zadnje kupili?

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by john_constantine » 11 Nov 2014, 18:27

maddjuro wrote:bijah na interliberu i tamo "ubrao" fibrin walking dead compendium (prvih 48 brojeva u tvrdom uvezu od kojeg dobijete bruh kolko kila ima izdanje) te nešto alan fordova extra da popunim par rupa u kolekciji pošto su bili po 5 kn
ipak je izašao? Ma ja sam se zajebao s time što sam već kupio prvih pet albuma od Darkwooda i sada je izašao šesti, pa sve što je Fibra izdala, Darkwood je već izdao... Na kraju mi se ne isplati kupovati ovo Fibrino izdanje, nije da je neka razlika u prijevodu...
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by maddjuro » 11 Nov 2014, 18:37

da izašlo je. Jedini minus je sto je izdanje preteško za "normalno čitanje", ali je kvaliteta izdanja jako dobra. I daleko jeftinije nego da naručujem englesko izdanje
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by john_constantine » 11 Nov 2014, 20:59

maddjuro wrote:da izašlo je. Jedini minus je sto je izdanje preteško za "normalno čitanje", ali je kvaliteta izdanja jako dobra. I daleko jeftinije nego da naručujem englesko izdanje
to sigurno. A i ovako imaš sve u kompletu... To onaj A4 format kao Kraljestvo nebesko i Ronin od Fibre?

Ma ako bude došao u Lumini u algoritmu, onda ću malo prolistati da vidim razliku...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by Michel » 11 Nov 2014, 21:10

Koliko košta taj walking dead i jel imaju druge dijelove? Vidim da je to comendium one.

I daj mi reci jel imaju dobar izbor, cijene?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by john_constantine » 11 Nov 2014, 21:25

Michel wrote:Koliko košta taj walking dead i jel imaju druge dijelove? Vidim da je to comendium one.

I daj mi reci jel imaju dobar izbor, cijene?
250 kn, sada da li je on dobio kakav popust tamo.
Nema drugih dijelova, ovo je kao prvo izdanje koje obuhvaća 48 brojeva. Pitanje je kada će izdati sljedeću knjigu...
Meni je vlasnik Fibre kazao za Swamp thing da će sljedeće knjige tek krajem sljedeće godine, a niti Fables još nije u najavi. Da se bar više orijentira na američke stripove, a manje na te umjetničke...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by Michel » 11 Nov 2014, 21:45

Ma kad dođem na taj Interliber, mislim da neću znati što da kupim kad vidim koliko stripova/knjiga.

Vidim da je drugi dio izdan 2012. godine, a treći se sprema 2015. godine.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by john_constantine » 11 Nov 2014, 22:13

Da, ali on je uzeo od fibre. Znaci, prevedeno, ne originalno izdanje...
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by maddjuro » 11 Nov 2014, 22:15

cijena walking deada, na interliberu, je 200kn; također popust od 20% vrijedi na sva fibrina izdanja; s time da ako uzmete više toga možete dobiti i veći popust. Po meni cijena je povoljna a izdanje kvalitetno. Engleske verzije compendiuma su 50 eura i to za mislim meki uvez
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by Michel » 11 Nov 2014, 22:30

Ok, hvala.

Prevedeno + popust = uzima se. Nije problem engleski ionako čitam sve te američke na engleskom, ali kad je ovako nešto prevedeno, mora se uzet.

Inače, Pet Semetary je preveden na srpski http://www.knjizara-sigma.rs/kupi/grobl ... ing-402638 pa će se uzet ovih dana. Pogotovo ta knjiga se ne propušta.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by maddjuro » 11 Nov 2014, 23:01

steta jedino da libellus nije imao nikakvih "oštećenih" izdanja koja su me zanimala pošto su ta oštečenja praktički nedivljiva a takva su izdanja i do 60% jeftinija
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by HorrorHR » 15 Nov 2014, 12:18

maddjuro wrote:cijena walking deada, na interliberu, je 200kn; također popust od 20% vrijedi na sva fibrina izdanja; s time da ako uzmete više toga možete dobiti i veći popust. Po meni cijena je povoljna a izdanje kvalitetno. Engleske verzije compendiuma su 50 eura i to za mislim meki uvez

fibrina interliber ponuda
http://www.fibra.hr/interliber2014.pdf

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by john_constantine » 02 Dec 2014, 18:58

obavio šoping za božić sebi...

Okružen mrtvima, Darkwood izdanje - epizoda 6, jadni životi. Ipak ću nastaviti kupovati Darkwoodovo izdanje. S obzirom da su i jedan i drugi dostigli brojeve, pa nema smisla da kupujem isto. Više mi je gušt čitati mekane korice + naslovnice na kraju.

Stvorenje iz močvare knjiga 1, Darkwood - srpsko izdanje Swamp thinga, samo ova prva knjiga obuhvaća sve brojeve prije Mooreove sage koju Fibra objavljuje. Jeftinije, tvrde korice (i cool pozadina), ali ubije me u pojam kada prevode imena kako se čita. Pa ću se i dalje držati Fibre.

League of extraordinary gentlemen vol 3 i Black Dossier - oba dva izdanja su konačno moji.

Sandman 1 i 2, Fibra - jbt, jedna knjiga je već teška. Kako su bile teške tek obadvije... Odlično izdanje, pregledno, možda imam jedino zamjerke na prijevod, ali moram sve pročitati da bi imao dojam... Jedino ne znam, malo je zeznuto to za čitanjem radi listanja stranica na početku + hrbat. U strahu sam da ne oštetim stranicu ili nešto. Ne rade to kao kod onih običnih enciklopedija, nego malo ostavlja dojam kao da su stranice u sredini zalijepljene ili nešto...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by Michel » 02 Dec 2014, 19:31

The Sandman i Swamp Thing imam skinute. Ti si mi rekao za onih 6 volumena Swamp Thinga pa sam te skinuo, a za The Sandman sam od mnogih čuo da se radi o najboljem izdanju od Vertiga, a pošto znamo da su u Vertigu samo najbolje stvari, trebalo bi imati neku vrijednost.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by john_constantine » 02 Dec 2014, 21:22

Čim je Neil Gaiman u pitanju, onda ne možeš pogriješiti. Čitao sam njegovih nekoliko knjige koje su prevedene kod nas, izvrsno kao i stripovi. Jedino kao i kod League of extraordinary gentlemen, prepuna je referenci koje je teško pohvatati. Dosta kompleksno, ali opet se može čitati bez problema.

Još samo čekam da Fibra izda Fables, to će biti interesatno...

Da, Swamp thing mislim na Mooreovu sagu gdje se prvi put pojavljuje John Constantine, a i objašnjava što se dogodilo njegovim prijateljima koji se pojavljuju u prvoj epizodi Hellblazera. :mrgreen: Kasnije je bilo epizoda gdje je Swamp thingu pomagao da napravi dijete svojoj ženi tako da ga opsjedne. Znao ga je par puta spominjati, naročito u Dangerous habits... Ionako je poslije Swamp thing otišao u totalno krivom smjeru ovisno o prodaji i to. Koliko zadnje znam, da je sada Swamp thing postao nekakvo podivljalo čudovište ili nešto...
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by john_constantine » 25 Jan 2015, 11:31

Image
Michel puši karu.

Post Reply