Što ste zadnje kupili?

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by maddjuro » 10 Jan 2013, 00:36

neznam, znam samo da cu se gristi zbog ovoga; isto kao sto mi je bilo krivo sto sam spiskao pare na Diablo 3-ku; ali ova mi je igra i dalje odlična; iako sam je presao par puta na xboxu; trebam se smo malo priviknut na koristenje tipkovnice i miša za ovaj tip igre
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by maddjuro » 20 Feb 2013, 02:32

Image

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by Ryuji Takayama » 04 Mar 2013, 21:31

naručio s neta ovo, sad prije par minuta :D

Image
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by HorrorHR » 05 Mar 2013, 11:47

zanimljivo, javi kako je kada dođe. sa kojeg si sajta uzeo?

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by Ryuji Takayama » 05 Mar 2013, 16:41

HorrorHR wrote:zanimljivo, javi kako je kada dođe. sa kojeg si sajta uzeo?
hoću, javit ću :) naručio sam s Najboljaknjiga.com :) jesi li ti možda naručivao/la s tog sajta i znaš li kakva su iskustva s poslovanjem s njima? :D
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by maddjuro » 07 Mar 2013, 16:12

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by maddjuro » 15 Mar 2013, 18:28

a blast from the past mi je stigao danas

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by john_constantine » 15 Mar 2013, 20:43

Opa. Ta sam izdanja nasao prosle godine na bakinom tavanu ali smo morali spaliti jer su bila ouni kukaca i prasine
Michel puši karu.

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by Ryuji Takayama » 15 Mar 2013, 22:54

evo pitali ste za "Krugove i kletve"...

Image

knjiga mi je stigla :D nisam je još fotkao, jer to mi je kao poklon za Uskrs pa kao još je nisam dobio :lol: a ono, nije baš velika knjiga, primijetio sam da se dva najveća poglavlja zovu "Krugovi" i "Kletve" i ima još nekih manjih, ima tu i tamo koja crno bijela fotka, naravno budući da je Srbin autor imena pišu po Vuku... samo je neko bio malo nepismen, Takashi Shimizu piše "Takaši Šimicu" :idea: koliko mene znanje japanskog služi, prilično sam siguran da se Z izgovara Z, a ne C, a ovaj jbt napisao knjigu o japanskom hororu a ne zna kako se čita Z na japanskom :lol: ali ovako mi se čini da bi knjiga mogla biti zanimljiva, eto čekam Uskrs da je počnem čitati :zubifale:
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by copycat » 24 Mar 2013, 08:38

ovo kupujem :D
Image

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by Ryuji Takayama » 01 Apr 2013, 12:08

Dakle, admin je htio čuti više o knjizi "Krugovi i kletve" kada mi stigne, pa evo me s izvješćem :D knjiga IRL izgleda ovako:

Image

nije bogzna kako velika, dimenzije su 13×19.8 cm, ima 168 stranica prilično krupnim slovima. Knjiga je nastala iz magistarskog rada "Rimejk japanskih horor filmova: analiza žanra", radi se kao o nekom vodiču kroz japanski i J-horror. Razlika između ta dva pojma je u tome što pojam J-horror obuhvaća i strane (primjerice hollywoodske) remakeove japanskih horora (ako je za vjerovati tome što piše u knjizi). Knjiga se zove "Krugovi i kletve" jer je fokusirana na filmske serijale "Ringu" (Krug) i "Ju-on" (Kletva), ali spominju se i drugi filmovi, i govori se na početku općenito o filmu, općenito o hororu, o japanskoj kulturi, općenito o duhovima u kojekakvim mitovima i legendama i posebno u japanskoj kulturi...

Nisam cijelu knjigu dosad pročitao, pročitao sam nekih 30ak stranica, i još sam napreskokce prelistao poglavlje "Krugovi" (koje me, kao što možete pretpostaviti, najviše zanima :D ). Uspio sam pronaći nekoliko težih failova, što me iznenadilo budući da se ipak radi o magistarskom radu na temu japanskih horora. Tko je gledao "Ringu", bit će mu jasno zašto su sljedeće natuknice teži failovi:

- Reiko je rekla Ryujiju da namjerava potražiti ukletu video kasetu (da, prije nego ju je actually pronašla)
- javni eksperiment vidovitosti je izvodila Sadako, a ne Shizuko :facepalm:
- Oshima je POLUOTOK, Sadako je tamo ubijena (da, tamo su i onih četvero tinejdžera pronašli kasetu, tamo je i bunar skriven :lol: )

Osim toga, iznenadilo me je što autor ne zna baš kako se izgovaraju japanska imena. To bi se ipak očekivalo da zna, s obzirom na temu njegovog djela. Naime, budući da piše po Vuku, sva imena piše onako kako se čitaju (teoretski :D ), ali je za Takashija Shimizua (redatelj "Ju-on" i "The Grudge" serijala) napisao "Takaši ŠIMICU", dok je nekim čudom za Kojija Suzukija napisao normalno Suzuki.

No dobro, iako ima failova, neću knjigu odmah na početku osuditi jer je ipak zanimljiva za čitati. Jedini problem je što se za sve što pročitam mogu pitati je li istina ili ne. Failove na temu "Kruga" lako prepoznam jer dobro poznajem te filmove i romane, ali u nekim drugim stvarima nisam toliko jak :mrgreen: ali eto vidjet ćemo, ako nekoga zanima, javim se s opširnijim izvješćem kad pročitam cijelu knjigu
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by HorrorHR » 06 Apr 2013, 01:38

trebao si mu biti technical reviewer :mrgreen:

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by Ryuji Takayama » 06 Apr 2013, 15:31

HorrorHR wrote:trebao si mu biti technical reviewer :mrgreen:
Haha, care!!! :zubifale: :supz: da, ne bi bilo loše, samo što ja još nisam bio ringworm u vrijeme kad je ta knjiga objavljena :( :zubifale:

BTW pročitao sam knjigu do kraja i našao sam još failova na temu Ringa, ne znam ima li ih i na temu drugih filmova koje je analizirao. Ali knjiga nije loša za pročitati, zabavna je ;)
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by maddjuro » 27 Apr 2013, 14:49

ImageImageImageImageImageImageImage

ImageImage
I may be an idiot, but i am no fool.

Seth
Posts: 6
Joined: 21 Sep 2009, 22:59

Re: Što ste zadnje kupili?

Post by Seth » 19 Sep 2013, 11:31

Image

Image

:supz:

mala dopuna u kolekciji :)
The darkest souls are not those which choose to exist within the hell of the abyss, but those which choose to move silently among us.

Post Reply