Mitovi o vampirima u nas i oko Svijeta

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Mitovi o vampirima u nas i oko Svijeta

Post by HorrorHR » 21 Mar 2007, 21:26

Baš sam malo prije vidio da je netko došao na HorrorHR.com tražeći na www.google.hr pojam Croatian Vampires. Moj mu je sajt došao na drugom mjestu, ali meni je zanimljivije ono što sam našao na prvom.

BBC je prije 7 godina napravio kategorizaciju vampirskih mitova po državama u Svijetu. Za lijepu našu kažu:

Code: Select all

Croatia - Pijawika/Kuzlak

Croatia was the site of one of the first vampire epidemics of the modern age. In 1672 Giure Grando, late of Khring on the Istrian peninsula, Croatia, apparently returned from the grave and caused many deaths.

To kill a Pijawika, cut off its head and stick it between its legs.

A Kuzlak is created when an infant is not breast-fed enough and dies.
Druge zemlje možete pogledati na BBC reportaži:

http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/A273566

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 21 Mar 2007, 22:41

da...obožavam vampire...možda najpoznatija čudovišta ako ih tako možemo nazvati...gledao sam na rubu znanosti još mislim prošle god,tema vampiri i govorili su stručnjaci da u hrvatskoj još je postojo prije giurea granda neki vampir....i da taj grando nije bio opasan za ljude več je 10god. dolazio i kucao po kučama i prozorima...samo je plašio kao recimo bučni duhovi....i da su ga mnogi vidjeli da je lebdio iznad tla...i kad se god pojavljivao uvjek je bila neka maglica....a i rekli su da još i danas postoje vampiri..neka bakica je pričala bliu istre da je viđali nedavno da su oni svuda oko nas skrivaju po šumama.....onda su govorili za vukodlake isto da postoje,naravno kada vas ugrize vuk i zombiji da postoje ali zombi postaneš kada te ugrize štakor...počne ti ispadat kosa....koža i tak nešt..zanimljivo.........................................................................................

ISTINA JE SVUDA OKO NAS
HEHE
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Jun 2007, 00:59

Slabi su sa imenima ti na BBC-u...

Hrvati imaju dota imena za vampire: kulak, vrdolak, vukodlak, tenjac, kosac, prkosac. :P
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply