THE THING - JC film i prequel razgovori...

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

THE THING - JC film i prequel razgovori...

Post by dr_gonzo » 27 Nov 2011, 14:08

Zanima me koliko ste zadovoljni određenim djelovima u prequelu, a koje možemo vidjeti u Carpenterovom filmu?

Dakle:

1) Da li su po vama dobro objasnili na kraju prequela dva norvežana koja se pojavljuju na početku Carpenterova filma (da li je Lars bio taj koji je upucan od strane Gerryja ili je to bio Matias?)

2) Što kažete za pojavu sjekire i da li je taj detalj dobro osmišljen?

3) Da li vam se svidjelo objašnjenje deformiranog leša (to je onaj kojeg Mac i Copper donesu u svoj kamp, pa ga Blair secira) u prequelu?

4) Koliko vam se na kraju svidjela pojava Kate u prequelu i da li ste zadovoljni što se događa sa njenim likom na kraju?

5) Koliko ste zadovoljni načinom na koji Norvežani pronalaze Stvora i način na koji se on oslobodi iz ledenog bloka?

6) Što vam najviše smeta kod prequela a da ima veze sa scenama u Carpenterovu filmu?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: THE THING - JC film i prequel razgovori...

Post by john_constantine » 27 Nov 2011, 14:48

Najbolji odgovor na sva pitanja bi bio da su jednostavno stvarno loše povezali te dijelove i scene iz originala. Neuvjerljivo, nelogično i nezadovoljavajuće.

Jedna stvar mi ne ide u glavu.
SpoilerShow
Kako u originalu nisu pronašli taj divovski svemirski brod?
1) Lars. Ipak je on držao pušku, ali da je traljava završnica, to stoji. Filmophil je dobro kazao, zašto je nakon svega pas pobjegao ako se skrivao kroz cijeli film? Mislim, vidjelo se da stvora ne mogu ubiti mecima, pa zašto bježi? Mogao je s lakoćom ubiti preostalu dvojicu i asimilirati ih. Bar su bombe kao kakve je imao lik na početku originala.

2) Samo sam čekao da se pojavi ta scena s sjekirom. Ok scena, ali nije mi baš jasan smisao zašto nije smio dirati sjekiru. Strah od zaraze?

3) Jedna od scena koje su mi imale sličnosti s originalom, ali zanimljivo prikazano. A i poklapa se s s onim ostacima koje su pronašli u originalu.

4) Ma zapravo, Kate na kraju nije bila nikakav poseban lik. Malo mi je išlo na živce što glumi nekakvu veliku curu, he. A scena s zubima i nemogućnost apsorbiranja metala mi je dobra, ali jednostavno upada u oči. Kako onda nisu to skužili u originalu? Mislim da su to trebali izbjegavati u scenariju... Ali završnica s njom mi je loša. Jer što se na kraju dogodilo s njom? Ne sjećam se da su negdje tamo pronašli žensko tijelo...

5) Solidna scena, ništa posebno.

6) Ta ideja o metalu koji stvor ne može apsorbirati. Ne možeš ubaciti novu ideju u prequel. Onda bi ekipa iz originala već sama pronašla plombe i metalne dijelove... Loš CGI u usporedbi s specijalnim efektima koji su razočaranje iako su monstrumi dobro prikazani. Ma te scene koje su povezane s originalom na kraju jednostavno ispada da su ubačeni na silu.
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 27 Nov 2011, 14:59

Meni nije jasan Colin (
SpoilerShow
tip koji si prereže žile i vrat britvom
) nimalo iako je lijepo što su ga ubacili...jer zašto bi
SpoilerShow
si rezao žile p tek onda vrat
?

U originalu sam se još mislio jel
SpoilerShow
se sam uspio ubiti ili je ubijen
?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: THE THING - JC film i prequel razgovori...

Post by john_constantine » 27 Nov 2011, 15:38

e baš sam njega htio spomenuti prije nego sam išao pisati odgovore, ali sam zaboravio...

Da, niti meni nije jasna ta logika. Mislio sam da je on isto bio stvor, ali da se smrzao tamo na stolcu, a krv je zapravo smrznuta metarmofoza...

Jednostavno su loše napravljene te poveznice. Ne možeš ih napraviti s smislom, jer je scenarist stavio tu sjekiru na zidu u originalu radi ugođaja kao i tu scenu samoubojstva. Jedan od jezovitih scena u originalu...

Baš ono što je filmophil rekao za aliens director cuts, tako mi je prequel iako zabavan, praktički nepotreban. Više puta sam gledao original, i ta scena u Norveškoj stanici je bila jezovita. Svaki gledatelj si je sam zamislio što se tamo zapravo dogodilo, stravični masakr i čudovišne stvari zbog kojih je sve to započelo. A film je samo uništio tu scenu s nelogičnim pokušajem povezanih sitnica i scena koje su napravljene samo radi ugođaja.
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 27 Nov 2011, 16:20

Misliš da se nije uspio pretvoriti u Stvora te da se smrzao ili?

p.s. - sad mi je odlično ono što sam saznao na wikipediji - "Mary Elizabeth Winstead insisted that the film would not feature any romantic or sexual elements with her character, as it would be inappropriate considering the tone of the film" :supz: svaka joj čast na tome :partyman:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re:

Post by john_constantine » 27 Nov 2011, 16:54

dr_gonzo wrote:Misliš da se nije uspio pretvoriti u Stvora te da se smrzao ili?

p.s. - sad mi je odlično ono što sam saznao na wikipediji - "Mary Elizabeth Winstead insisted that the film would not feature any romantic or sexual elements with her character, as it would be inappropriate considering the tone of the film" :supz: svaka joj čast na tome :partyman:
da, to. Da ono zapravo nije krv koja curi iz rane, već metarmofoza...
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 27 Nov 2011, 17:04

Pa, ne vjerujem baš tj. nije mi baš logički da se smrznuo uslijed metarmorfoze....ali postoji mala mogućnost da je tip saznao da je zaražen pa se odlučio ubiti prije nego se to sve dovrši...ali mi je to sve labavo.

Ima li još tko sa foruma kakvih ideja ili teorija u pogledu toga tipa?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re:

Post by john_constantine » 27 Nov 2011, 17:14

dr_gonzo wrote:Pa, ne vjerujem baš tj. nije mi baš logički da se smrznuo uslijed metarmorfoze....ali postoji mala mogućnost da je tip saznao da je zaražen pa se odlučio ubiti prije nego se to sve dovrši...ali mi je to sve labavo.

Ima li još tko sa foruma kakvih ideja ili teorija u pogledu toga tipa?
da, bolja mi je ova druga teorija. Mogao se ubiti od straha, ali zašto ako je ostao sam u bazi? Onda znači da više nema stvorova, a pomoć je trebala uskoro doći (onaj helikopter)...
Michel puši karu.

Post Reply