Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by elrania » 25 Jul 2010, 16:20

super zvuči ideja za tulum, no nisam nikada bila nazočna na nečem takvom, a ne vidim se na tome u skoroj budućnosti, osim ak drastično ne promijenim krug ljudi s kojima se družim.
vjerujem da bi mi bio pravi gušt doć na ovakvo nešto, jer iskorištavam svaku moguću priliku za neka oblačenja i maskiranja i bilo bi savršeno imati više od jednog halloweena godišnje :D

User avatar
Alara
Posts: 64
Joined: 14 Mar 2010, 21:51

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Alara » 26 Jul 2010, 15:47

elrania wrote:super zvuči ideja za tulum, no nisam nikada bila nazočna na nečem takvom, a ne vidim se na tome u skoroj budućnosti, osim ak drastično ne promijenim krug ljudi s kojima se družim.
vjerujem da bi mi bio pravi gušt doć na ovakvo nešto, jer iskorištavam svaku moguću priliku za neka oblačenja i maskiranja i bilo bi savršeno imati više od jednog halloweena godišnje :D
Takva je i kod mene situacija, meni je ideja super, ali društvo nije takav manijak za hororcima k'o ja. :mrgreen: A ja kad vidim sve te ideje za dekoracije i klopu po netu, da ne pričam o asortimanu Fright Catalog-a: http://www.frightcatalog.com/Halloween-Props/Rating-5/ (prije im je sam katalog bio besplatan s besplatnom dostavom u Europu :D ) dođe mi da barem 3-4 puta godišnje nešto slično izvedem.

Razmišljala sam si kako bi kod nas (zagrebačka županija) poslovao neki bar tipa Vampire bar-a iz Kringe u Istri, ja bi imala hrpu ideja za takvo nešto, no ne znam bi li imala gostiju. :zubifale: Bila sam tamo par puta u 2005. (ako se dobro sjećam) i znam da je vlasnik (Robert) pričao da su ga ispočetka stariji mještani gledali ispod oka.

Takvi tulumi, zabave, čajanke; kako god ih mi zvali :zubifale: :partyman: su meni osobno najbolji kad je atmosfera dotjerana do detalja, od glazbe, paučine po zidovima (ima je za kupiti oko Noći vještica), ostalih slika i dekoracija, hrane koja izgleda grozno, al zato okus to nadoknađuje i ljudi koji se ufuraju (najbitnija stavka, ne?).

Vani je to malo drugačije. Englezi recimo imaju dio turističke ponude bazirane na (navodno) ukletim lokacijama, "reality" show-ove na telki koje prate grupe istraživača takvih istih lokacija i lako se nađe neki pub koji je uređen u mračnijem stilu sa kosturima, lutkama monstruma, svjećnjacima s lubanjama i sl. Možda jednom i kod nas postane prihvatljivije. :kokicarenje:

Do tada, moram povremeno gnjaviti društvo sa svojim idejama. Još su oni najplašljiviji i najzagrijaniji, samo ih je previše prpa :shock: .
Image

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by filmofil » 26 Jul 2010, 15:51

nisam nikada ciljano organizirao gledanje horor filmova, niti bio dio ičeg takvog, to uvijek dođe spontano...npr nas 5 smo negdje u vikendici bogu iza nogu i jednu večer dođe ideja da bacimo jedan maraton slashera i to je to, čopiš pivu, čips i gledaš...to je najbliže horor tulumu što sam imao prilike vidjeti :lol:

ak netko išta organizira nek javi, i'll be there :partyman:
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Alara
Posts: 64
Joined: 14 Mar 2010, 21:51

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Alara » 26 Jul 2010, 15:57

filmophil wrote:nisam nikada ciljano organizirao gledanje horor filmova, niti bio dio ičeg takvog, to uvijek dođe spontano...npr nas 5 smo negdje u vikendici bogu iza nogu i jednu večer dođe ideja da bacimo jedan maraton slashera i to je to, čopiš pivu, čips i gledaš...to je najbliže horor tulumu što sam imao prilike vidjeti :lol:

ak netko išta organizira nek javi, i'll be there :partyman:
Da moji hoće tako spontano pogledati hororce. *ubaciti neki smajlić koji sanjarski bulji u prazno* Ja to trebam lopatom tući da bi nagovorila nekoga na horor. Spontanost i horor nisu baš spojivi elementi s mojim društvom. :zubifale:
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by elrania » 26 Jul 2010, 16:00

Alara wrote:
Takvi tulumi, zabave, čajanke; kako god ih mi zvali :zubifale: :partyman: su meni osobno najbolji kad je atmosfera dotjerana do detalja, od glazbe, paučine po zidovima (ima je za kupiti oko Noći vještica), ostalih slika i dekoracija, hrane koja izgleda grozno, al zato okus to nadoknađuje i ljudi koji se ufuraju (najbitnija stavka, ne?).

!!
ovo bi bilo savršeno. mislim da bih svako malo visila na takvom mjestu. još da se sredi ona umjetna magla :lol:
ekipe bi se sigurno našlo, jer bar po zgu ima dosta betkejv fanova kojima bi to bio idealni ambijent, a nastaje sve više i više mladih šišmišara tak da ljudi neće ponestati :lol:

Do tada, moram povremeno gnjaviti društvo sa svojim idejama. Još su oni najplašljiviji i najzagrijaniji, samo ih je previše prpa :shock: .
bar se trudiš :D
dobrom dijelu mojih bi tak neš bilo smiješno i djetinjasto. ima onih koji bi se navukli, al tu su u pitanju možda 2 osobe.

sad mi pada na pamet kako bi bilo krasno da horrorhr proširi svoje pipke na druga podučja i otvori neki horrorhr kafić/klub. :lol:
Last edited by elrania on 26 Jul 2010, 16:01, edited 1 time in total.

User avatar
Alara
Posts: 64
Joined: 14 Mar 2010, 21:51

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Alara » 26 Jul 2010, 16:01

Sjećam se jednom, prije par godina na vikendici u Pokupskom, imali smo jedan tulum tog tipa. Ne baš uspješan, ali sama lokacija Bogu iza tregerica je barem nekima bila spooky. Uglavnom trenutak večeri što se tiče strave jer bio kad je usred komentiranja slasher tipa horora na vrata odjednom netko pokucao (davno prošla ponoć, vani mrkli mrak, nikakva javna rasvjeta, vrata dvorišta zaključana). Svi su se stresli jer je bilo neočekivano. :zubifale: K'o oni BOO! momenti u hororcima.

Bio je to susjed, poprilično pijan, došao pitati ima li netko pljugu. :D
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Asfodel » 26 Jul 2010, 16:08

elrania wrote:sad mi pada na pamet kako bi bilo krasno da horrorhr proširi svoje pipke na druga podučja i otvori neki horrorhr kafić/klub. :lol:
Tu sam ideju odavno iznijela :lol:
(čak sam razradila u mislima uređenje interijera i nazive pića/koktela po horror likovima/filmovima :partyman:)

Meni se sviđa ideja uređenja ljudi i prostora u tom štihu, ali ne da to ide zajedno sa samim gledanjem filmova. Malo mi je previše to uređivanja i truda pa da se samo zavališ i sjedneš. Ja bih da su klasični halloween partiji češće puta u godini. Dakle plesanje do jutra. A horrori se samo vrte u pozadini na zidu. Ono, klasika :heart:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Alara
Posts: 64
Joined: 14 Mar 2010, 21:51

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Alara » 26 Jul 2010, 16:08

elrania wrote: bar se trudiš :D
dobrom dijelu mojih bi tak neš bilo smiješno i djetinjasto. ima onih koji bi se navukli, al tu su u pitanju možda 2 osobe.

sad mi pada na pamet kako bi bilo krasno da horrorhr proširi svoje pipke na druga podučja i otvori neki horrorhr kafić/klub. :lol:
Mrak ideja! Ja bi ziher bila redoviti gost.

Meni je uvijek bio cilj da ta atmosfera bude baš ozbiljna i stvarno uznemirujuća, zato su mi bili bitni detalji.

Još da se kod nas može živjeti od takve vrste turizma eto mene u turističkim vodama. :zubifale: :tonqe:
Image

User avatar
Alara
Posts: 64
Joined: 14 Mar 2010, 21:51

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Alara » 26 Jul 2010, 16:10

LOL cure, zakaj ja nisam odrasla s takvim društvom? :D Hahaha.

No, tko zna kakva bih ispala da jesam :jawbreaker: :rolleyes: (šala mala) :wink:
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Asfodel » 26 Jul 2010, 16:15

Alara wrote:LOL cure, zakaj ja nisam odrasla s takvim društvom? :D Hahaha.

No, tko zna kakva bih ispala da jesam :jawbreaker: :rolleyes: (šala mala) :wink:
Ja se nekad znam pitati jesam li normalna ako smislim svoj halloween outfit do utančine godinu dana unaprijed, a onda ostatak godine imam za prikupljanje ideja za sve ljude koje poznajem. Meni je to nešto najuzbudljivije što postoji. Da organiziram u svom prostoru bila bih još luđa. Detalji interijera bi bili pripremani isto mjesecima unaprijed i sl..
:oops:
Last edited by Asfodel on 26 Jul 2010, 16:20, edited 1 time in total.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Mr. Bakmilo » 26 Jul 2010, 16:19

ja bi vucu pozvao na tulum

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Mr. Bakmilo » 26 Jul 2010, 16:22

ovako bi nešto uvijek organizir'o

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Asfodel » 26 Jul 2010, 16:25

Uf, što je krasan stol

Image
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Alara
Posts: 64
Joined: 14 Mar 2010, 21:51

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Alara » 26 Jul 2010, 16:40

E baš tako nešto Mr. Bakmilo. :D

I Asfodel, u tome je i meni pola gušta, u pripremama i razrađivanju detalja i atmosfere, izradi pozivnica, itd. Jupi!

Ljudi dođu na gotovo. Imala sam par puta i ideje da nećim lupkam po prozoru ili da izjavim da sam nešto vidjela vani u šumi (kad smo bili blizu šume), ali zbog onih koji su paničari nikad nisam jer mi nije bio cilj nekoga ozbiljno uplašiti, pogotovo kad se radi o dragim ljudima. Ja sam drugačija jer uživam u toj atmosferi doma obitelji Addams, Supernatural serijala i klasične gotike, ali ne voli to svatko.

Meni je gušt i otići na mjesta gdje se navodno nešto dogodilo jer sam strašno znatiželjna. Prije nešto godina se u malom selu blizu Rijeke desilo nešto što je uskomešalo duhove i mir tog sela pa sam išla sa tadašnjim dečkom vidjeti koliko je to autentično (da ne kvarim temu neću u detalje osim ako nekoga baš zanima, nije niš spektakularno :wink: ). I odlično je ispalo jer je u jedinom kafiću u selu (u koji smo sjeli da pitamo ljude o tome) konobar (i vlasnik) bio čovjek koji je izgledao kao da je oriđiđi Igor iz hororaca, jedno oko spušteno, pogrbljen, šepav i malo mrk. Da me se krivo ne shvati, bilo mi je žao tog starca koji očitonije bio sasvim zdrav, ali to se tako uklopilo u atmosferu malog seoceta, scary događaja koji smo išli ispitivati da su mi valjda od sreće narasle tratinčice na glavi, a nožni prstići čagali u tenesicama.

Ako tko bude organizirao nešto slično zaljepite slikice ovdje da malo slinim, pliz, hahaha. :D
Image

User avatar
Alara
Posts: 64
Joined: 14 Mar 2010, 21:51

Re: Jeste li ikad organizirali horor tulum?

Post by Alara » 26 Jul 2010, 16:49

Za sve kupovne dekoracije tog tipa TOPLO preporučam škicnuti: http://www.frightcatalog.com/Halloween-Props/

Image

Image

Image

Image

Image
Image

Post Reply