F.A.C.T.S. 2006

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

F.A.C.T.S. 2006

Post by HorrorHR » 12 Oct 2006, 18:47

http://www.facts-convention.com

Najveća fan konferencija u beneluxu, ovaj vikend, Lance Henricksen, Michael Ironside, Mairosu i ja :lol: :lol: 8)

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 12 Oct 2006, 19:01

Da odmah stavim jednu izreku u ime svih mi koji ćemo se nalaziti na manje uzbudljivim mjestima:
Neko može a neko ne :wink:

BTW, očekujem ekstenzivnu reportažu sa eventa, puno slika i još više slika :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Oct 2006, 23:58

FilmTV wrote: BTW, očekujem ekstenzivnu reportažu sa eventa, puno slika i još više slika :D
potpisujem :D
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 14 Oct 2006, 17:59

Odradjeno.

Bilo je vise cool nego sto mozete zamisliti.

Detaljnije kasnije. :D

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 16 Oct 2006, 00:26

Vrlo gadan vikend bio, sutra bacim prvi post o tome 8)

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 19 Oct 2006, 21:33

I, jel' treba ja dalje da pisem kako je bilo u detalje ? Sa sve djulabijama, mitskim piletom, videotekom na pet spr...katova, podsecanjem na dobra stara vremena, fantazije o Marini Perazic, "domacici", Eurokrem blokovima i tome sl. ? :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 19 Oct 2006, 21:36

Mairosu wrote:I, jel' treba ja dalje da pisem kako je bilo u detalje ? Sa sve djulabijama, mitskim piletom, videotekom na pet spr...katova, podsecanjem na dobra stara vremena, fantazije o Marini Perazic, "domacici", Eurokrem blokovima i tome sl. ? :D
dadadadadadada :D
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 19 Oct 2006, 21:40

Mairosu wrote:I, jel' treba ja dalje da pisem kako je bilo u detalje ? Sa sve djulabijama, mitskim piletom, videotekom na pet spr...katova, podsecanjem na dobra stara vremena, fantazije o Marini Perazic, "domacici", Eurokrem blokovima i tome sl. ? :D
Naravno, jebate, nemoj propustiti niti jedan detalj. Image Image Image
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 19 Oct 2006, 21:53

Mairosu wrote:I, jel' treba ja dalje da pisem kako je bilo u detalje ? Sa sve djulabijama, mitskim piletom, videotekom na pet spr...katova, podsecanjem na dobra stara vremena, fantazije o Marini Perazic, "domacici", Eurokrem blokovima i tome sl. ? :D
deri, vidim da si i na emerčkom forumu do detalja došao, ja pol stvari se nebi ni sjetio... ajd piši, bit će i meni gušt čitati :D

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 19 Oct 2006, 22:03

OK idem ja nešto, da ne budem "gotovanac"...

Epizoda Antwerpen

U subotu poslije konferencije smo se zaputili u Antwerpen, 45 minuta cca puta vlakom. Masterplan je bio prilično jednostavan, posjeta jednog od najvećih Mediamarktova u Belgiji (za one koji žive u Ugandi - MediaMarkt iliti MediaWorld u italiji je mega shop sa tehnikom i DVDima). Nakon što smo došli u centar, prvo smo se zabili u McDonaldsu, gdje smo se počastili Mythic Chicken menijima. Mythic je jebeno velika stoka :) Ja inače mogu pojest, a od ovoga sam se baš prejeo. Mairosu dakako nije dobio svoj kojih deset minuta jer je čovjek zaboravio na njega. Moj je već bio u probavljanju kad je njegov došao ;)

Smješten desetak metara od McDonaldsa, nalazi se meka DVDova Mediamarkt. Bacili smo se na browsanje, a fascinatno je koliko imaju filmova po 4-5 eura. I to jebena izdanja, bio je neki kao kultni western u digipacku brutalno sredjen za 4 eur.

Jedna stvar koja me ubila - NALETIO sam na TONU jebenica azijskih horrora - ali niti jedan nije imao engleski titl. Tamo sam buynuo par DVDa. te FilmTVu par dvda za poklon (QuickSilver Highway od Barkera/Kinga te collectors edition Grease u kožnoj jaknici :lol: :lol: ). Moje DVDe šutnem u onaj post o novim buyovima sutra preksutra.

Mairosu je spomenuo da bi htjeo kupiti surround, pa sam ga maksimalno gurao ka tom cilju i nakraju ga je kupio. Nije dobio neki adapter i na kraju ga je za par dana vratio.

Posliej toga smo se zaletili u Press SHop gdje sam kupio dva horror časopisa za 20 eur total. Engleski Shivers i DarkSide. Shivers izgleda onako jako mainstream dobro dok me je DarkSide ODUŠEVIO - takve opskurne članke, takve recenzije video nasties filmova, prejeben časopis - A MUST za svakog pravog horror fana. Nakon toga vraćamo se doma, i razmjenjujemo stotinjak GB filmova :wink:

Mairosu deri neku drugu epizodu :D

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 19 Oct 2006, 22:42

Petak vece, epizoda SFRJ

Elem, posto se Horror odomacio kod mene, i posto smo pogledali detalje sa DVDova o Zvezdi i Piksiju i procaskali o fudbalu, a bogami i nogometu, krenemo mi put grada kako bi se nasli sa Nebojsom, mojim naj-ortakom odavde, i popili po nesto. Kako je vreme bilo fino, Nebojsa predlozi da pazarimo sixer Jupilera (obicni lager, doduse, svetski standard) 50cl konzerve i sednemo uz reku.

Uz lagano napijanje koje je zacinio autenticni belgijski pomfrit sa sve majonezom, pocela je interkulturalna razmena iskustava sa "one strane duge". Dok smo Nebojsa i ja naglas kukali o Marini Perazic, bajaderama i keksu Domacica (Nebojsa je na fenomenalan, neopisiv nacin odglumio njegovo vidjenje idealne konzumacije doticnog keksa, izvaljasmo se od smeha), Horror se osvrnuo na popularnost narodne muzike srpskog porekla u Hrvatskoj, kao i Eurokrem blokove. Alkohol je vec proradio, pa smo krenuli u setnju, i prosli kroz "red light district", ciji je epicentar smesten u krajnje divotno nazvanu "beogradsku ulicu" (ponos me prozme kad pomislim o tome). Onda, zabadamo se u omiljenu kafanu po sred Genta, legendarni jazz pub Damberd (http://www.damberd.be/), i tek sto narucismo pice, kad dolaze jos dva ortaka iz Novog Sada i jedan Makedonac...

Usledilo je sat i po vremena pijanog baljezganja o SVEMU sto se desavalo za vreme SFRJ. Ne pamtim u detalje, ali sigurno smo ocesali Danijela, Zdravka Shkendera (i vicevi sa Shkenderom i Stevie Wonderom), Sanju Dolezal, Blufonce, Strumfove, Rakune, Smogovce, Kviskoteku, Bolji Zivot, Maksimir '91. itd. Konstatacija je da smo se pobili bez veze i preko kurca, i da smo mi, ma koliko sa obe strane tvrdili suprotno, zapravo vrlo, vrlo, vrlo slicni. Rastali smo se nesto iza ponoci, i srecom se moja zena potrefila kolima da nas poveze gajbi...naravno, ne pre nego sto smo konzumirali hamburger negde usput.

Moje kulturno prosvecenje : Splicani se nazivaju "tovari". Mislim da sam to referencirao jedno 50² puta u naredna dva dana...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 19 Oct 2006, 23:12

Subota popodne, epizoda "U jebote kakva videoteka"

Nakon povratka iz Antwerpena odbacili smo stvari u njegovoj gajbi te otišli u videoteku u kojoj "ima svašta". Videoteka je bila na tipa 2-3 kata, a u cijelom prizemju je pravi DVD shop. Stvari na popustu, plus polovni DVDi. Sve u svemu tonu dobrih stvari, naletio sam na stvarno zanimimljive filmove. Nakon što nisam uspio na "offerti" naći 3 horror VHSa (bilo je 3 za 5 eur - našao sam samo jedan, scannerse 2 mislim) prošetali smo se na kat. A gore raj - horror sekcija OGROMNA... Slurp, prvo što mi je zapelo je bio dio police gdje su ljudi moji samo ANIMAL ATTACK horrori. Spontano sam ejakulirao po zidovima kada sam vidio kakve naslove tamo drže. Od ubojitih pčela, do svih vrsta zmija, paukova, komodo zmajeba, pa čak i lance henriksena protiv sasquatcha.

Ideja se brzo stvorila - idem iznajmiti par dvda, platim, kod mairosua ih izripam i "mirna bosna"... Uzeo sam 5 DVD, platio kojih 13.5 eur i sada su u mojoj kolekciji:

Pyhon, Infested (pčelica maja na drogama), Beneath Loch Ness (baš sam šetnjom uz Loch Ness prije par tjedana razmišljao o tome zašto nitko nije snimio horror o Nessie - izgleda da je ipak snimljen), Crocodile II i Frankenfish. E to je izlet u video.

Na povratku kupismo kebape, jebeno mesnate i ukusne 8)

Post Reply