Najbolji post-apokaliptični filmovi (sci-fi i horror)

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 15 May 2009, 16:39

The Stand

User avatar
minda
Posts: 56
Joined: 16 Jan 2009, 16:54
Location: Osijek, VDO-Net
Contact:

Post by minda » 23 Jun 2009, 10:57

matrix prvi dio
ALL WORK AND NO PLAY MAKES JACK A DULL BOY.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 23 Jun 2009, 13:11

minda wrote:matrix prvi dio
ja nisam ni znao da je matrix post-apokaliptični film :oops:
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 23 Jun 2009, 13:34

filmophil wrote:
minda wrote:matrix prvi dio
ja nisam ni znao da je matrix post-apokaliptični film :oops:
niti ja... :lol: Ma uopće nisam stekao dojam postapokalipse u sva tri nastavka...
Michel puši karu.

User avatar
minda
Posts: 56
Joined: 16 Jan 2009, 16:54
Location: Osijek, VDO-Net
Contact:

Post by minda » 25 Jun 2009, 03:34

glupa je ta riječ postapokaliptični. što to znači? poslije kraja svijeta? nakon istrjebljenja ljudske vrste? nakon propasti svih civilizacija? to se upravo dogodilo u matrixu (zapravo animatrixu koji mu je nadopuna - ako niste pogledali obavezno pogledati!), pa eto to mi je palo na pamet.
ALL WORK AND NO PLAY MAKES JACK A DULL BOY.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 25 Jun 2009, 03:48

minda wrote:glupa je ta riječ postapokaliptični. što to znači? poslije kraja svijeta? nakon istrjebljenja ljudske vrste? nakon propasti svih civilizacija? to se upravo dogodilo u matrixu (zapravo animatrixu koji mu je nadopuna - ako niste pogledali obavezno pogledati!), pa eto to mi je palo na pamet.
post-apokalipsa je nešto nakon apokalipse, a apokalipsa bi trebala biti nekakva katastrofa pogubna za cijeli svijet...

gledao sam sve dijelove matrixa 2 puta i nisam ulovio to nigdje, tj nisam ja nikada ni shvatio taj film skroz...znam da je ova naša realnost kao ustvari matrica (virtualna realnost), a onaj zion je real deal i bore se protiv robota bla bla dalje ništa ne kužim

:)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 25 Jun 2009, 10:47

filmophil wrote:
minda wrote:glupa je ta riječ postapokaliptični. što to znači? poslije kraja svijeta? nakon istrjebljenja ljudske vrste? nakon propasti svih civilizacija? to se upravo dogodilo u matrixu (zapravo animatrixu koji mu je nadopuna - ako niste pogledali obavezno pogledati!), pa eto to mi je palo na pamet.
post-apokalipsa je nešto nakon apokalipse, a apokalipsa bi trebala biti nekakva katastrofa pogubna za cijeli svijet...

gledao sam sve dijelove matrixa 2 puta i nisam ulovio to nigdje, tj nisam ja nikada ni shvatio taj film skroz...znam da je ova naša realnost kao ustvari matrica (virtualna realnost), a onaj zion je real deal i bore se protiv robota bla bla dalje ništa ne kužim

:)
ma koliko se sjećam, ljudi žive u dubini zemlje gdje je još toplo, i tamo imaju svoje građevine, i putuju kroz tunele u svojim letjelicama, a taj virtualna stvarnost je mjesto gdje su ti kompjutori i slično... Ma cijela zemlja je uništena jer su istrošili zalihe i iscrpili ju, ako se ne varam...
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 25 Jun 2009, 15:18

john_constantine wrote:
filmophil wrote:
minda wrote:glupa je ta riječ postapokaliptični. što to znači? poslije kraja svijeta? nakon istrjebljenja ljudske vrste? nakon propasti svih civilizacija? to se upravo dogodilo u matrixu (zapravo animatrixu koji mu je nadopuna - ako niste pogledali obavezno pogledati!), pa eto to mi je palo na pamet.
post-apokalipsa je nešto nakon apokalipse, a apokalipsa bi trebala biti nekakva katastrofa pogubna za cijeli svijet...

gledao sam sve dijelove matrixa 2 puta i nisam ulovio to nigdje, tj nisam ja nikada ni shvatio taj film skroz...znam da je ova naša realnost kao ustvari matrica (virtualna realnost), a onaj zion je real deal i bore se protiv robota bla bla dalje ništa ne kužim

:)
ma koliko se sjećam, ljudi žive u dubini zemlje gdje je još toplo, i tamo imaju svoje građevine, i putuju kroz tunele u svojim letjelicama, a taj virtualna stvarnost je mjesto gdje su ti kompjutori i slično... Ma cijela zemlja je uništena jer su istrošili zalihe i iscrpili ju, ako se ne varam...


Pa Matrix jest postakopaliptični, kao i SF film, upravo zbog dvostruke realnosti.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 08 Aug 2009, 19:05

meni ovaj novi Knowing
"Six strings to cover fear..."

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 08 Aug 2009, 21:25

filmophil wrote:e da, kako sam zaboravio na escape from NY i escape from LA...to je na vrhu definitivno uz mad max 2...
ENOUGH SAID :supz: :supz: :supz: :supz:
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 08 Aug 2009, 21:29

Hec wrote:meni ovaj novi Knowing


Pa sad, ne znan baš da je ovaj film post-apokaliptičan, prije je pred-apokaliptičan. :wink:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Post by DeadDispatcher90 » 08 Aug 2009, 22:37

Matrix, Animatrix: Second Reneisance, Road Warrior, Dawn of the Dead (2004), 28 weeks later, 28 days later... Moji prijedlozi... Jel tko gledao što od toga?
Revenge solves everything

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 08 Aug 2009, 23:16

DeadDispatcher90 wrote:Matrix, Animatrix: Second Reneisance, Road Warrior, Dawn of the Dead (2004), 28 weeks later, 28 days later... Moji prijedlozi... Jel tko gledao što od toga?
dosta puta, jednostavno savrsen, da bar naprave u svim tim stilovima bas po flim dugacki, al odlicno su napravili, svaka cast
"Six strings to cover fear..."

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Aug 2009, 09:18

Hec wrote:
DeadDispatcher90 wrote:Matrix, Animatrix: Second Reneisance, Road Warrior, Dawn of the Dead (2004), 28 weeks later, 28 days later... Moji prijedlozi... Jel tko gledao što od toga?
dosta puta, jednostavno savrsen, da bar naprave u svim tim stilovima bas po flim dugacki, al odlicno su napravili, svaka cast
super je.. 8)

i da, pise se renaissance..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 13 Aug 2009, 08:50

meni se matrix zgadio nakon drugog i trećeg dijela

Post Reply