Koje horrore ne volite?

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
User avatar
BlooD AnGeL
Posts: 65
Joined: 23 Mar 2009, 10:14
Location: Nedođija

Post by BlooD AnGeL » 23 Mar 2009, 15:50

Malo manje volim azijske horore mada i među njima ima jako puno koji su dobri i koje sam sa guštom gledala.
[size=150][color=red][b][url=http://horrorbrak.blogspot.com/]HoRRoR BraK[/url][/b][/color][/size][img]http://img207.imageshack.us/img207/768/mrav.gif[/img]

User avatar
Seneschal
Posts: 46
Joined: 22 Mar 2009, 19:48
Location: Pula

Post by Seneschal » 24 Mar 2009, 01:21

dr_gonzo wrote:
Seneschal wrote:Općenito nisam baš našao podžanr ili tip horrora koji ne volim. Ne volim LOŠE horrore, ali čak iz većine općeprihvaćenih loših horrora mogu izvući zabavu, pogotovo ako ih gledam u društvu.

Najčešće mi ide na živce neki enti amaterski horror po šabloni: četiri-pet tinejdžera idu u napuštenu vilu/tvornicu/hotel/kamp i bivaju topovsko meso. Čedna cura preživi. Potencijalno uz svog plemenitog pretty-boy dečka. Ne govorim o slasherima, volim taj podžanr. Problem je kad neki neiskusni redatelj misli da bi bilo finta da ubaci sve moguće slasher klišeje u film i onda to izdaje. Razumijem taj pristup ako snimaš za pokazati prijateljima, ali prodavati? Pa kad ne znaš umijeće i nemaš love, možeš li barem biti originalan?

Svaki podžanr, čak i potpuno istrošeni, mogu iznjedriti neki dobar horror ako se netko s umijećem posveti rađenju filma. Općenito se može vidjeti da li redatelj voli horrore i zna svoj posao; npr. nedavno sam pogledao Hatchet i bio je dobar, killovi su bili maštoviti, likovi su bili smješne parodije horror arhetipova... Mislim da originalnost više nije preduvjet za dobar horror. Haute Tension i Feast kao dobri primjeri za to.

Dosta ovih riječi kao da je došlo baš iz moje glave....slažem se sa svim izrečenim
Čak i onaj dio za Hatchet? Whoa, :? nisam baš do sada našao previše ljudi koji hvale film.
[img]http://farm3.static.flickr.com/2659/3754178032_b9b6d6185c_o.jpg[/img]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 24 Mar 2009, 02:07

Seneschal wrote:Čak i onaj dio za Hatchet? Whoa, :? nisam baš do sada našao previše ljudi koji hvale film.
da nas se naći, tu smo negdje u mraku ;) nije mi bio genijalan, ali je zaisgurno zabavan mindless slasher romp...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 24 Mar 2009, 05:00

Seneschal wrote:
dr_gonzo wrote:
Seneschal wrote:Općenito nisam baš našao podžanr ili tip horrora koji ne volim. Ne volim LOŠE horrore, ali čak iz većine općeprihvaćenih loših horrora mogu izvući zabavu, pogotovo ako ih gledam u društvu.

Najčešće mi ide na živce neki enti amaterski horror po šabloni: četiri-pet tinejdžera idu u napuštenu vilu/tvornicu/hotel/kamp i bivaju topovsko meso. Čedna cura preživi. Potencijalno uz svog plemenitog pretty-boy dečka. Ne govorim o slasherima, volim taj podžanr. Problem je kad neki neiskusni redatelj misli da bi bilo finta da ubaci sve moguće slasher klišeje u film i onda to izdaje. Razumijem taj pristup ako snimaš za pokazati prijateljima, ali prodavati? Pa kad ne znaš umijeće i nemaš love, možeš li barem biti originalan?

Svaki podžanr, čak i potpuno istrošeni, mogu iznjedriti neki dobar horror ako se netko s umijećem posveti rađenju filma. Općenito se može vidjeti da li redatelj voli horrore i zna svoj posao; npr. nedavno sam pogledao Hatchet i bio je dobar, killovi su bili maštoviti, likovi su bili smješne parodije horror arhetipova... Mislim da originalnost više nije preduvjet za dobar horror. Haute Tension i Feast kao dobri primjeri za to.

Dosta ovih riječi kao da je došlo baš iz moje glave....slažem se sa svim izrečenim
Čak i onaj dio za Hatchet? Whoa, :? nisam baš do sada našao previše ljudi koji hvale film.
kad nisi bio ovdje.. :lol:

ima nas..u manjini, ali nas ima.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Seneschal
Posts: 46
Joined: 22 Mar 2009, 19:48
Location: Pula

Post by Seneschal » 24 Mar 2009, 08:28

Aww, community mojih snova. Now you got me all cosy and cuddly. Meh.

Btw, vidim da tu nitko ne spava u 5 ujutro. Ni ja, sad pratim trendove i gledah Wolf Creek pa sam došao dodati listi:

- Ne volim kad horror preko 60 minuta potroši na "upoznavanje likova i uspostavljanje atmosfere." Dobar redatelj će to sprašiti za 15. Uwe Boll za dvije. E, to je talent. :roll:
[img]http://farm3.static.flickr.com/2659/3754178032_b9b6d6185c_o.jpg[/img]

User avatar
ZeroX
Posts: 176
Joined: 16 Mar 2009, 20:36
Location: Fiddler's Green

Post by ZeroX » 24 Mar 2009, 12:30

ne volim ništa s vampirima. to mi nikak ne sjeda.
"The fear of blood tends to create fear for the flesh."

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 24 Mar 2009, 12:51

HorrorHR wrote:
Seneschal wrote:Čak i onaj dio za Hatchet? Whoa, :? nisam baš do sada našao previše ljudi koji hvale film.
da nas se naći, tu smo negdje u mraku ;) nije mi bio genijalan, ali je zaisgurno zabavan mindless slasher romp...
potpis.

LORDIfan111
Posts: 137
Joined: 16 Jun 2009, 15:16
Location: gates of hell

Post by LORDIfan111 » 24 Jun 2009, 08:26

nevolim horrore gdje predimenzionalne zivotinje napadaju ljude ili se bore medjusobno kao na primjer shark atack ili jaws
sweet killing machine

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Post by chatterer » 24 Jun 2009, 17:55

novi sa vampirima, vukodlacima pa sve manje volim horore sa deformiranim ljudima

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Post by jeba » 24 Jun 2009, 19:50

LORDIfan111 wrote:nevolim horrore gdje predimenzionalne zivotinje napadaju ljude ili se bore medjusobno kao na primjer shark atack ili jaws
ti filmovi su toliko loši da su zapravo dobri :D
Supergator :rotflmao:

User avatar
Anatomica
Posts: 36
Joined: 29 Jun 2009, 15:22
Location: Karlovac

Post by Anatomica » 29 Jun 2009, 16:03

Ne volim ista sa zivinama ovakvim onakvim sta jedu ljude ili im bar otrgnu komadicak tijela.
Tipicne americke odlaske na kampiranje dok u grmu cuci poremeceni ubojica a svaka djevojka barem jednom pokaze sisu-dvije.
Filmove gdje je motiv ubojice nejasan. To mi ubije dozivljaj i pokvari cijelo gledanje, dakako, obicno na kraju.
Vampiri mi isto nisu bas omiljena tema.
I ovo sto je Seneschal napisao, upoznavanje likova u trajanju sat vremena. Fak of. Vremena se nema, ocu akciju :lol:
Tonight I'm the prettiest zombie alive.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 29 Jun 2009, 19:15

Jandra wrote:japanski, kineski i korejski... To meni niš ne valja a i glumci nisu baš...

User avatar
Scorpio
Posts: 161
Joined: 13 Apr 2008, 00:24

Post by Scorpio » 11 Jul 2009, 20:14

Ne volim:
- zombije (onisu mi najveća debilana)
- ogromne bube i morske pse
- japance i ostale iz regije (jbt, prodje mi film dok uspijem razlikovati face likova)

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Koje horrore ne volite?

Post by Matango » 29 Sep 2012, 17:02

One sa zombijima, vampirima, vukodlacima, američke remakeove azijskih horora

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Koje horrore ne volite?

Post by DeadDispatcher90 » 29 Sep 2012, 23:01

Uglavnom one sa sablastima i duhovima. Sve drugo mi je super.
Revenge solves everything

Post Reply