Diskusija o zombijima

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Post by arminio » 17 Feb 2009, 10:56

juriel wrote: Evo ako ćeš u detalje... Inače baš se ne slažem s tobom(osim ovog citiranog što je istina): Osoba bez svijesti koje vode samo instinkti je za mene Zombie bila ona mrtva, živa, reanimirana ili ti mrtva ali opsjednuta. Ako se primate samo činjenica, provjerite općenito šta je Voodoo i kako je nastala riječ zombie pa ćemo vidjeti da je jako malo ljudi ovdje u pravu.
28 dana kasnije je za mene zombie film i ništa drugo ma koliko to pojedine jedinke smetalo 8) a neka si to svatko interpretira kako hoće (ionako je rasprava glupa jer podsjeća na one geekovske spike: tko i zašto ima jače brodove: Vulkanci ili Klingonci :roll: ).
Mislim da sam dovoljno jasno objasnio razliku "pravog" i "filmskog" zombija u prethodnim postovima. A ponovit cu jos jednom karakteristiku "filmskog" koja je kljucna - moras prvo biti mrtav a nakon sto ozivis (postanes zombi), umires tek pogotkom u glavu. Ako se ta pravila ne slijede, nisi tzv. "filmski" zombi. Danas se svaki film u kojem se netko zarazi necim zbog cega izgubi razum i grize uokolo automatski karakterizira zombi filmom sto je ocito krivo...

"Osoba bez svijesti koje vode samo instinkti je za mene Zombie bila ona mrtva, živa, reanimirana ili ti mrtva ali opsjednuta." - slazem se sa svime osim sa "ziva". Treba biti "ozivljena" :)

u "28 dana" nema zombija jer nisu zadovoljene kljucne stvari za "filmskog" zombija:

a) nema reanimacije mrtvih (samo zivi se zaraze i zivi divljaju - mrtvi ne)
b) pogodak u glavu nije nuzan (umires pogotkom bilo gdje)

E sad - ocito se zeli promijeniti definicija i reci da je zombi bilo tko tko se zarazi necim i divlja uokolo jer je "zombi zanr" ponovo popularan pa se danas "zombijima" promovira svaki film sa krivim sadrzajem... "Zombi" je ocito popularan termin koji se, takodjer ocito, "isprostituirao" maksimalno... 8)

A tko ima jace brodove: Vulkanci ili Klingonci, pojma nemam ali znam razliku izmedju "zombi zaraze" i "obicne" zaraze kao sto znam izmedju Vulkanaca i Klingonaca (oni nisu isti, jel'? :wink: :wink: ) ...
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 17 Feb 2009, 11:26

Arminio, o čemu se radi u Zoni mrtvih? Jesu to zombiji ili Infected?
Koliko sam vidjela, oni su zaraženi zbog ekološke katastrofe, a opet, kažu, zombijevski film
:?
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Post by arminio » 17 Feb 2009, 11:48

Asfodel wrote:Arminio, o čemu se radi u Zoni mrtvih? Jesu to zombiji ili Infected?
Koliko sam vidjela, oni su zaraženi zbog ekološke katastrofe, a opet, kažu, zombijevski film
:?

Nije vazno kako su postali nego sto su. Pa ako:

a) postoji reanimacija mrtvih
b) pogodak u glavu ih jedino ubija (ili bilo kakva trauma koja unistava mozak)

...onda su "filmski" zombiji... :)
Iz trailera se cini da postoji i a) ("Operation Blacksmoke - bring dead cells back to life") i b) (ona glava sa kicmom i dalje se koprca 8) )

U svakom slucaju, javim nakon 22.02. kad vec nisam htio procitati scenarij dok sam imao prilike...
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 17 Feb 2009, 13:50

Zombies,infected,sve je to skoro isto..Zombiji!
I like to eat things.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 17 Feb 2009, 13:57

Eat Your Brains wrote:Zombies,infected,sve je to skoro isto..Zombiji!
E sad si nayebao :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 17 Feb 2009, 14:17

kako je jednim postom sasjekao žučnu raspravu od čak 3 stranice. :lol:

User avatar
Mistrija
Posts: 143
Joined: 29 Dec 2008, 12:35
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Mistrija » 17 Feb 2009, 14:38

Meni je licno svejedno kakvi su zombiji, brzi spori, mrtvi, polu zivi, inficirani na jedan ili deseti nacin...ili bilo sta...

Ono sto mi je uvijek extra u filmovima/knjigama itd, sa njima, nisu dakle oni sâmi; vec onaj postapokalipticni dah u atmosferi. Posebno detalji tipa kad survivori nonsalantno uzimaju iz prodavnica sta pozele ne plativsi ni dinara :) Dakle onaj "sve je otislo do vraga, sad se samo zabarikadiraj i zderi suplies dok ne crknes" ugodjaj, je najjaca stvar kod zombija!
"Born in lust, turn to dust. Born in sin, come on in."

User avatar
splattergirl
Posts: 73
Joined: 17 Feb 2009, 02:43
Location: zg

Post by splattergirl » 17 Feb 2009, 14:54

je to je fora... ali najvise je fora kad je sve to skupa zacinjeno jos i kvalitetnom glumom protagonista :D
[img]http://images.layouts.fm/0/19/19369.gif[/img]

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 17 Feb 2009, 15:01

Mistrija wrote:Meni je licno svejedno kakvi su zombiji, brzi spori, mrtvi, polu zivi, inficirani na jedan ili deseti nacin...ili bilo sta...

Ono sto mi je uvijek extra u filmovima/knjigama itd, sa njima, nisu dakle oni sâmi; vec onaj postapokalipticni dah u atmosferi. Posebno detalji tipa kad survivori nonsalantno uzimaju iz prodavnica sta pozele ne plativsi ni dinara :) Dakle onaj "sve je otislo do vraga, sad se samo zabarikadiraj i zderi suplies dok ne crknes" ugodjaj, je najjaca stvar kod zombija!
bingo

kad se sve lijepo poslozi, gluma, efekti i ofc ugodaj, zombie filmovi mi mogu nadmasiti povecu kolicinu ostalih horror podzanrova.
no po mom jos uvijek stoje rame uz rame sa slasherima. :)

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Post by arminio » 17 Feb 2009, 15:52

Eat Your Brains wrote:Zombies,infected,sve je to skoro isto..Zombiji!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A sad lijepo na citanje cijelog threada od pocetka...
viewtopic.php?t=3002&postdays=0&postorder=asc&start=0

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

User avatar
gandalf
Posts: 529
Joined: 06 Nov 2006, 13:04
Contact:

Post by gandalf » 17 Feb 2009, 17:32

Mene samo zanima kada će već jednom neka infestacija, već se godinama spremam! :lol:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 17 Feb 2009, 23:38

elrania wrote:
Mistrija wrote:Meni je licno svejedno kakvi su zombiji, brzi spori, mrtvi, polu zivi, inficirani na jedan ili deseti nacin...ili bilo sta...

Ono sto mi je uvijek extra u filmovima/knjigama itd, sa njima, nisu dakle oni sâmi; vec onaj postapokalipticni dah u atmosferi. Posebno detalji tipa kad survivori nonsalantno uzimaju iz prodavnica sta pozele ne plativsi ni dinara :) Dakle onaj "sve je otislo do vraga, sad se samo zabarikadiraj i zderi suplies dok ne crknes" ugodjaj, je najjaca stvar kod zombija!
bingo

kad se sve lijepo poslozi, gluma, efekti i ofc ugodaj, zombie filmovi mi mogu nadmasiti povecu kolicinu ostalih horror podzanrova.
no po mom jos uvijek stoje rame uz rame sa slasherima. :)

:partyman: :supz:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply