U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
Post Reply
User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by DrugsBunny » 05 Sep 2010, 22:44

Bojim se da to prebukvalno shvaćaš.
Neke stvari se ne mogu definirati danas kao i prije 2000godina kada je biblija pisana.
Ja anđele i demone više vidim kao neku simboliku, borbu dobra i zla koja je unutar svih nas.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Jandra
Posts: 991
Joined: 15 Mar 2009, 19:22
Location: Na stolici

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by Jandra » 05 Sep 2010, 22:48

Ja to shvaćam ovako. Kao 1. ja vjerujem u Boga i kršćan sam. Ovako, nisam mislio da ću ovakvu glupost izvalit, al mene to podsjeća na Lost u jednom dijelu. Ying - yang, Bog - Sotona. Bore se jedan protiv drugoga. U Bibliji piše kako je Sotona naveo Evu i Adama da pojedu onu jabuku. Ako se ne varam to je prvi put da se spominje Sotona, dakle, postojao je otprije. Ako se ne varam. A ne znam, nisam čitao. Dalje, kažu da je Bog sila. Sila dobrote. Onda je Sotona sila zla i tu se sukobljavaju. Al ovo, Bog je svemoguć i to... ne kužim. Ma niš ja ne kužim, sad mi se opet vrti u glavi :rolleyes: :rolleyes:
Veliš, kak je Bog dopustio Hitlera i to. To sam i ja pitao i rekli su mi da je Bog dao ljudima slobodnu volju. Ne utječe Bog na naše odluke.

P.S Odmakli smo se sa teme.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by DrugsBunny » 05 Sep 2010, 22:50

Jandra wrote:Veliš, kak je Bog dopustio Hitlera i to. To sam i ja pitao i rekli su mi da je Bog dao ljudima slobodnu volju. Ne utječe Bog na naše odluke.
Koliko je dobrih ljudi "stvorio" Bog? Koji su svojom dobrotom, znanjem i svime također mijenjali svijet..
No u ljudskom umu je da uglavnom pamti zlo i pita se otkud je došlo jer smo na dobro "naviknuti".
Ograničenost ljudskog mozga, u neku ruku.

Edit: također mislim da se religija preanalizira i preudaljava od svoje originalne svrhe, a to je da ljudima bude lakše.
Ako ti nešto pomaže da prebrodiš loše dane i loše trenutke u svom životu, baš te briga koliko to "nešto" ima svojih nelogičnosti.
Last edited by DrugsBunny on 05 Sep 2010, 22:52, edited 1 time in total.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Jandra
Posts: 991
Joined: 15 Mar 2009, 19:22
Location: Na stolici

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by Jandra » 05 Sep 2010, 22:52

DrugsBunny wrote:
Jandra wrote:Veliš, kak je Bog dopustio Hitlera i to. To sam i ja pitao i rekli su mi da je Bog dao ljudima slobodnu volju. Ne utječe Bog na naše odluke.
Koliko je dobrih ljudi "stvorio" Bog? Koji su svojom dobrotom, znanjem i svime također mijenjali svijet..
No u ljudskom umu je da uglavnom pamti zlo i pita se otkud je došlo jer smo na dobro "naviknuti".
Ograničenost ljudskog mozga, u neku ruku.
A ono, svako želi sebi ugodit, a kod velike večine to podrazumjeva maltretiranje drugih, ubijanje, droga itd. Zlo = ljudska glupost.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by DrugsBunny » 05 Sep 2010, 22:54

Jandra wrote:A ono, svako želi sebi ugodit, a kod velike večine to podrazumjeva maltretiranje drugih, ubijanje, droga itd. Zlo = ljudska glupost.
Naravno, ali sad smo se već udaljili od problema Boga i Sotone i došli na problem čovjeka.
Sve u svemu treba banalizirati takve stvari i eto ti "rješenja".
:mrgreen:
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Jandra
Posts: 991
Joined: 15 Mar 2009, 19:22
Location: Na stolici

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by Jandra » 05 Sep 2010, 22:55

A baš me "ispunjuju" takvi duboki razgovori. Dalo bi se svašta izvuć, al vjerujem da sve proizlazi iz ugađanja samome sebi.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by DrugsBunny » 05 Sep 2010, 22:57

Jandra wrote:A baš me "ispunjuju" takvi duboki razgovori. Dalo bi se svašta izvuć, al vjerujem da sve proizlazi iz ugađanja samome sebi.
Mene isto ispunjavaju, jako volim raspravljat.
Ali mislim da smo sad isključivo banalizirali problem, a ne raspravu.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Jandra
Posts: 991
Joined: 15 Mar 2009, 19:22
Location: Na stolici

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by Jandra » 05 Sep 2010, 22:58

Bilo kako bilo :lol: udaljili smo se s teme.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 05 Sep 2010, 22:59

@ Jandra - pa nismo se baš mnogo udaljili od teme jer ja sam govorio o exorcismu a ovi ostali primjeru su samo tu da upotpune sliku.

@ DrugsBunny - shvaćam što želiš reći i meni je simbolika anđela i doma borba dobr aprotiv zla, to moje prebukvalno shvaćanje ide samo zato jer i dan danas u 21. st. Crkva i dalje vjeruje u Anđele sa krilima i demone sa rogovima na glavi trozubcima...


Hvala Bogu da kod nas barem imamo par trezvenih svećenika koji znaju misliti glavom kao don Grubišić i sa kojim se da pričati...

Što se tiče opsjednutosti što vi stvarno mislite da ljudsko biće zna opsjednuti?

1) Demon
2) Biće iz druge dimenzije
3) Ipak je stanje uma i jako djelovanje čovjekove psihe (nazovimo to da se mozak toliko pokvario da sam sebe pokušava uništiti) a pošto i dan danas malo znamo o funkciji i samom djelovanju mozga na čovjeka to sve govori, a možda čak ide i u prilog....
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by DrugsBunny » 05 Sep 2010, 22:59

edit:
dr_gonzo wrote:@ DrugsBunny - shvaćam što želiš reći i meni je simbolika anđela i doma borba dobr aprotiv zla, to moje prebukvalno shvaćanje ide samo zato jer i dan danas u 21. st. Crkva i dalje vjeruje u Anđele sa krilima i demone sa rogovima na glavi trozubcima...
A čuj, običaji :mrgreen: . Crkva, što je je, kao organizacija je vrlo staromodna i bilo bi nužno da prihvati nekakva modernija načela. No, mislim da je najbolje da u raspravi razdvojimo religiju i crkvu jer su to drugačiji, a ponekad i kontradiktorni pojmovi.
dr_gonzo wrote: Što se tiče opsjednutosti što vi stvarno mislite da ljudsko biće zna opsjednuti?

1) Demon
2) Biće iz druge dimenzije
3) Ipak je stanje uma i jako djelovanje čovjekove psihe (nazovimo to da se mozak toliko pokvario da sam sebe pokušava uništiti) a pošto i dan danas malo znamo o funkciji i samom djelovanju mozga na čovjeka to sve govori, a možda čak ide i u prilog....
Eh sad o opsjednutosti stvarno nemam puno informacija, nisam čitao knjige, gledao dokumentarce niti išta, ali imam skromno mišljenje.
A mišljenje glasi ovako: "tko se igra vatrom od nje se i opeće".
Ne znam znaš li, ali dječak, čija je istinita priča bila inspiracija za film Exorcist, se bavio prizivanjem duhova.
Mislim da ako netko jako zadire u te nadnaravne vode da se mogu dogoditi slična sranja, ali i dalje je upitno kako to sve definirati.
Kako god, vjerujem u opsjednutosti, vjerujem u "ono što opsjeda" i vjerujem u egzorcizam, ali to su vrlo škakljivi pojmovi.
Last edited by DrugsBunny on 05 Sep 2010, 23:04, edited 1 time in total.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Jandra
Posts: 991
Joined: 15 Mar 2009, 19:22
Location: Na stolici

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by Jandra » 05 Sep 2010, 23:01

Ja bih isto rekao da je ovo spammanje, pa se rasprava može preselit recimo.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re:

Post by Asfodel » 05 Sep 2010, 23:06

dr_gonzo wrote:@ DrugsBunny - shvaćam što želiš reći i meni je simbolika anđela i doma borba dobr aprotiv zla, to moje prebukvalno shvaćanje ide samo zato jer i dan danas u 21. st. Crkva i dalje vjeruje u Anđele sa krilima i demone sa rogovima na glavi trozubcima...
Ne vjeruje. Biblija je pisana slikovito i dužnost svakog vjeroučitelja i svećenika je da to napomene učenicima. Ako on to ne napravi, eto jbg propust u obavljanju posla. No to i dalje ne opravdava pojedinca koji je uvjeren da stvari poput zmije koja govori i jabuke postoje. Osim, naravno, ako ima nekih poteškoća u mentalnom razvoju.
I potpis na ono Drugsovo čemu religija služi. Olakšanju, vođenju kroz život na jedan bolji način, nadi i sl.
Da se sve to dogodilo ne bi se zvalo religija, nego povijest.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Jandra
Posts: 991
Joined: 15 Mar 2009, 19:22
Location: Na stolici

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by Jandra » 05 Sep 2010, 23:08

Ako ciljaš na mene, da napomenem, ja sam također bio slikovit. Tj. navodio kako je pisalo u Bibliji. Nećemo sad ić Bibliju analizirat.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by Asfodel » 05 Sep 2010, 23:10

Jandra wrote:Ako ciljaš na mene, da napomenem, ja sam također bio slikovit.
Nope. Ciljam na ono što sam citirala i boldala. :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Jandra
Posts: 991
Joined: 15 Mar 2009, 19:22
Location: Na stolici

Re: U 24 sata ulovljen i bigfoot i "vukodlak"

Post by Jandra » 05 Sep 2010, 23:11

Aha, ok onda. :D Mislio sam pošto sam ja spominjao tu sliku...

Post Reply