Snovi, noćne more itd

Skupljanje figurica, bizarnosti i sve što ne spada pod filmove.
User avatar
blindgod
Posts: 110
Joined: 26 Apr 2012, 01:04
Location: Zenica

Re: Snovi, noćne more itd

Post by blindgod » 21 Jan 2013, 02:34

naprosto zavidim mnogima od vas koji sanjate noćne more :lol: ja, što sam stariji, sve rijeđe sanjam strašne snove (uglavnom su to neki dosta bizarni, ali ne i strašni snovi).

ali, nedavno sam sanjao nešto što me istinski prestravilo. naime, sanjao sam kako umirem. poslije sam tražio po internetu, i pročitao dosta sličnih iskustava, a sanovnici nekih drevnih civilazicija govori kako je to simbolika za dug život. hajd' ga znaj..

uglavnom. san je totalno apokaliptičan. vatreno nebo, kaos na ulicama, vojska svuda, rat sviju protiv sviju, svako bježi da spasi glavu, pa tako i ja. sa ogromnog nebodera od 30 spratova ljudi skaču (nešto slično kao u sceni filma "The Happening"). bježim u glavni gradski park i krijem se u žbunju. kada sam čuo tišinu, mislio sam kako je gotovo, i izišao oprezno iz žbunja, kada je odjednom pored mene na motoru prozujao neki vojnik i prošarao me sa dosta rafala. padam, držim se za stomak i gledam krv - svjestan da umirem. u tim momentima sam se premišljao, da li da se molim ili ne. inače sam u životu agnostik...
s tim teškim premišljanjem sam se nekako i probudio, sav znojan i uznemiren. čitav taj dan, i naredna tri sam mislio o snu.



pored toga, često sanjam rat, jer sam bio u ratu i nagledao se svega. sanjam najčešće zapaljene zgrade, barikade, skloništa u podrumu :?

btw. odlična tema! :wink:

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Snovi, noćne more itd

Post by Decadentor » 21 Jan 2013, 03:27

blindgod wrote:naprosto zavidim mnogima od vas koji sanjate noćne more :lol: ja, što sam stariji, sve rijeđe sanjam strašne snove (uglavnom su to neki dosta bizarni, ali ne i strašni snovi).

ali, nedavno sam sanjao nešto što me istinski prestravilo. naime, sanjao sam kako umirem. poslije sam tražio po internetu, i pročitao dosta sličnih iskustava, a sanovnici nekih drevnih civilazicija govori kako je to simbolika za dug život. hajd' ga znaj..

uglavnom. san je totalno apokaliptičan. vatreno nebo, kaos na ulicama, vojska svuda, rat sviju protiv sviju, svako bježi da spasi glavu, pa tako i ja. sa ogromnog nebodera od 30 spratova ljudi skaču (nešto slično kao u sceni filma "The Happening"). bježim u glavni gradski park i krijem se u žbunju. kada sam čuo tišinu, mislio sam kako je gotovo, i izišao oprezno iz žbunja, kada je odjednom pored mene na motoru prozujao neki vojnik i prošarao me sa dosta rafala. padam, držim se za stomak i gledam krv - svjestan da umirem. u tim momentima sam se premišljao, da li da se molim ili ne. inače sam u životu agnostik...
s tim teškim premišljanjem sam se nekako i probudio, sav znojan i uznemiren. čitav taj dan, i naredna tri sam mislio o snu.



pored toga, često sanjam rat, jer sam bio u ratu i nagledao se svega. sanjam najčešće zapaljene zgrade, barikade, skloništa u podrumu :?

btw. odlična tema! :wink:

ahhahahha to i mene jebe u snovima :oops: :lol:
Image

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Snovi, noćne more itd

Post by Ryuji Takayama » 04 Mar 2013, 21:42

imao sam jednu brutalnu noćnu moru, još u vrijeme dok nijedan hororac nisam volio...

u snu su bili izmiješani elementi nekolicine hororaca. Dakle, u snu sam imao djevojku i u njezino tijelo je ušao demon. Promijenio joj se izgled: kosa joj je pocrnila i koža posivjela. Imala je demonske oči. S takvim izgledom, prilično je nalikovala liku Samare iz filma „The Ring“ (zapravo Tabithe iz filma „Scary Movie 3“, za Samaru još nisam znao, ali sam volio "Mrak filmove" i bila mi se ta Tabitha urezala u sjećanje). Naravno, djevojka u snu ni karakterno više nije bila ona od ranije. Prilijepila se za mene i nisam je nikako mogao odvojiti od sebe. Skroz mi se unosila u facu i strijeljala me demonskim pogledom. Nalazili smo se pred mojom kućom. Pokušavajući pobjeći od nje, ušao sam u kuću, a ona je ušla za mnom. Još je uvijek nisam mogao odvojiti od sebe. Tada sam shvatio kako u tom biću više nema ni traga moje djevojke, pa sam je otrgnuo od sebe, šutnuo u garažu i zaključao. Otišao sam po tatu i ispričao mu što se dogodilo. Zatim sam s njim ušao u garažu. Kada smo došli tamo, ona je bila nepomična, pretvorena u lutku i smanjena na veličinu dječje igračke.

poznavatelji horora će u ovom snu prepoznati već spomenuti "Krug", Egzorcista i Chuckyja... kada sam imao taj san, nisam do tada nijedan od tih filmova gledao, samo sam otprilike znao iz pričanja o čemu se radi u Egzorcistu i Chuckyju. O Krugu nisam znao ništa, osim manje više izgleda jezivog lika (Samare) jer sam gledao "Scary movie 3".

san vjerojatno zvuči smiješno i glupo kada ga se ovako prepriča, ali bio je prilično bolestan i jeziv za doživjeti, budući da sam u to vrijeme bio klinac i nimalo zagrijan za horore :D
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

Post Reply